Żuk i Star 200

Pojazdy (nieszynowe), które możemy umieścić na makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

wactt pisze: Chciałbym też zaproponować wprowadzenie do modeli możliwości montażu kół na osobnych osiach. Te osoby, które we własnym zakresie zastosują sobie rozwiązanie z osią metalową będą na pewno zadowolone, a te które nie chcą przykleją koła do osi fabrycznej. Zastanawiam się tylko czy materiał to wytrzyma eksploatacyjne. Oczywiście myślę tu o nowych projektach o ile takowe powstaną.
Z tym niestety będzie problem. Nie da raczej rady wydrukować tak osi żeby były puste w środku aby była możliwość przełożenia metalowego drucika jako ośki.
Znowuż jak zlikwiduje drukowane osie to dyfer wisi w powietrzu i trzeba by go jakoś przyczepić. Czyli trzeba by jakąś kluche ulepić łączącą z ramą.
Moim założeniem jest stworzyć miniaturę jak najbardziej zbliżona do oryginału.
Staram się dodać tyle detali ile się da. Nawet takich na które nikt nie zwróci uwagi (np filtry na silniku).
Dodatkową spraw jest załatwienie metalowych osi.
Założeniem Sławka było wydać model jak najtaniej.
Tak aby można było sobie kupić dwa czy trzy w cenie czasem oferowanych u konkurencji.
Problemem tego materiału jest to że jest kruchy. To nie to co ifa z czasów NRD. :D
Trzeba jak z jajkiem.
Raczej są to modele stacjonarne. Chyba też ciężko byłoby je przerobić na RC.
A czy nowe modele będą?
Będą. Na dniach kończą się drukować testowe sztuki stara 244 na długiej ramię z zabudową Jelcz 005.
Czyki starz pożarna.
A co potem... Czas pokaże ale z chęcią posłucham głosu ludu :D
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: wactt »

Witam ! Mnie też odpadła połowa tylnej belki przy zdejmowaniu kamuflażu podwozia( przyklejenie na wiele się nie zdało). Jako posiadacz pewnej ilości cześć do IFY odciąłem resztę i wkleiłem belkę od tamtego modelu. Było mi zal tego pięknego jarzemka , natomiast zastępcze umożliwia podłączenie przyczep firmy Modelltec i jest może przeskalowane, ale za to solidniejsze. Chciałbym też zaproponować wprowadzenie do modeli możliwości montażu kół na osobnych osiach. Te osoby, które we własnym zakresie zastosują sobie rozwiązanie z osią metalową będą na pewno zadowolone, a te które nie chcą przykleją koła do osi fabrycznej. Zastanawiam się tylko czy materiał to wytrzyma eksploatacyjne. Oczywiście myślę tu o nowych projektach o ile takowe powstaną. Ponadto nadal jestem zwolennikiem osobnego wykonania szoferek i nie łączenia ich z podwoziem. Znam powód dla którego tak się nie stało w przypadku modelu Star 200, ale myślę, że to tylko część prawdy :)
pozdrawiam Wacek
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Slawek77 »

wojtek_ pisze:Uszkodzenie/brak jest z kategorii tych, które przy montażu modelu można naprawić. Może warto delikatnie przeskalować ten detal aby był wytrzymalszy?
To jest wada produkcyjna którą trzeba reklamować i wymienić ;) co Kolego zrobi z uszkodzonym modelem to już mnie nie interesuje, bo nie trzeba go odsyłać. Posta nie przeczytałem jako pretensje tylko jako informacje. Proszę podaj nr zamówienie wtedy wyszukam klienta i wyślę jutro nowy model. Lub na Pw napisz adres. Skala pewnie TT :D
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: wojtek_ »

ale
się
porobiło
:roll:
...
@Wojtek_Kraków; @Slawek77 - jeszcze raz przeczytałem swojego posta i raczej w jego treści nie było żalu lub pretensji. Uszkodzenie/brak jest z kategorii tych, które przy montażu modelu można naprawić. Może warto delikatnie przeskalować ten detal aby był wytrzymalszy?
Dzięki za reakcje ale - Panowie róbcie swoje!
zdrowia!
w_
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

wojtek_ pisze:p.s.
Nie kasujcie projektu - niech będzie dostępny jako wydruk na zamówienie po zebraniu się kilku chętnych.
a teraz
lista życzeń:
1. Jelcz 315
2. ....
wpisujcie miasta, które są na tak !!!!111jeden!!!
8)
Wojtek, przekazałem info Sławkowi.
Poprosił żebyś do niego zadzwonił w tej sprawie 798 416 839
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

wojtek_ pisze:Kupiłem:
(+) fajny, filigranowy model,
(-) wyłamana tylna belka ze światłami /brak w pudełku/.
Cóż...dużo... oj dużo wiśniówki będę potrzebował aby złożyć modelik...takie maleństwo...

p.s.
Nie kasujcie projektu - niech będzie dostępny jako wydruk na zamówienie po zebraniu się kilku chętnych.
a teraz
lista życzeń:
1. Jelcz 315
2. ....
wpisujcie miasta, które są na tak !!!!111jeden!!!
8)
Cieszę że się podoba. Starałem się wydobyć ile się da i ile umiem. Niestety filigranowosc ma swoje wady. Pisz do Sławka. Może ma jakiś złomek bo trochę tego było odetniesz belkę i dokleisz.
Wbrew pozorom bardzo łatwo się składa. Piłowanie i szlifowanie idzie bardzo łatwo
Ale wiśnióweczka zawsze umila taka robotę.
Jelcz 315??? Hmm jest w planach ale na dniach ukaże się inna nowość. Jaka? Niespodzianka.
Zaglądajcie na sklep do Sławka. Ja jak będę miał już gotowy i pomalowany to wrzucę fotki.

Ale taki plebiscyt nie głupia rzecz. Przeprowadźcie ankietę a ja się zastanowię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: wojtek_ »

Kupiłem:
(+) fajny, filigranowy model,
(-) wyłamana tylna belka ze światłami /brak w pudełku/.
Cóż...dużo... oj dużo wiśniówki będę potrzebował aby złożyć modelik...takie maleństwo...

p.s.
Nie kasujcie projektu - niech będzie dostępny jako wydruk na zamówienie po zebraniu się kilku chętnych.
a teraz
lista życzeń:
1. Jelcz 315
2. ....
wpisujcie miasta, które są na tak !!!!111jeden!!!
8)
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: wactt »

No nieźle, ale skąd taki wycinak. Zderzak ma otwory na wylot, więc myślałem o zamalowaniu małego białego pola na szoferce jako tła, ale wtedy to będą maleńkie białe kropeczki, a tu chodzi o coś innego.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: womo »

Ja w wersji gdzie zderzak jest oddzielnie najpierw pomalowałem z przodu lampy a potem dałem w otwory od tyłu Clearfix humbrola aż lekko się wybrzuszył z przodu. Wyszło fajnie bardzo delikatnie. Z przodu bałem się dawać bo łatwo nim wszystko pokleić. Lepszego zdjęcia nie dam rady zrobić.
IMG-20200428-WA0004.jpg
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: drlukasz »

Wycinak do otworów 1,5mm lub 1mm i kartka brystolu.
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: wactt »

Witam !
Wymyślił ktoś co zrobić ze światłami na przednim zderzaku naszego Stara 200 ? Myślałem o odciętych łebkach od szpileczek, ale nadal za duże. To jednak ważny element auta, żeby odpuścić.Będę wdzięczny za jakieś pomysły. pozdrowienia
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Maciej »

Wojtek_Kraków pisze: Tak że niebawem dodruk stara 200.
Koniecznie - model którego nam brakuje. ;)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

Koledzy, jako że pomagam Sławkowi przy realizacji pomysłów 3d, porozmawiałem z nim by się nie wycofywał. Więcej info macie na Sławkowym profilu FB.
Tak że niebawem dodruk stara 200.
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: mae »

Słabo, żeby chociaż Żuk wyszedł :/
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: piotrek092 »

I wylądował i caly misterny plan w ...ostały się tylko białe kruki :shock:

Added in 1 minute 48 seconds:
A zapowiadało się nieźle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości