Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

tydzial pisze:KO20 proponuje załóż działalność i podziałaj i wtedy krytykuj.
Najlepszy komentarz na (moim zdaniem uzasadnioną) krytykę: "myślisz że to tak prosto". Korzystałem z kilkunastu sklepów modelarskich nie tylko "kolejowych" i jakoś wszyscy dają radę wysyłać towar dostępny na stanie w dniu zamówienia. Ja piszę tylko, że się Wam dziwie, dziwię się sklepowi który w tak szczególnie trudnej działce handlowej jak modelarstwo tak postępuję. A już zupełnie nierozumiem jak można taki sklep chwalić.

Added in 2 minutes 56 seconds:
michuchu pisze:
ko20 pisze:Twój wybór...
Na pewno nie jestem ultrasem tego sklepu, ale ten tryb robienia zakupów jest dla mnie dopuszczalny, więc czasami z niego korzystam.

Bez urazy, ale po twoich wpisach, trochę się poczułem jakbym był winny tego, że kupuję u Makieciarza.
Dla mnie ktoś kto czeka 2 tygodnie na coś co inne sklepy dostarczają na dzień następny i jest na tyle zadowolony zeby pochwalić na forum, to jest właśnie definicja "ultrasa" (jeśli się dobrze domyślam znaczenai słowa).
Nie wiem czemu się czujesz winny. Jasno podkreślałem, że choć dla mnie to nieakceptowalny tryb zakupów, to wolny kraj.

Added in 2 minutes 52 seconds:
wlodar pisze:Odnośnie Makieciarza, to powiem że mnie znacznie bardziej niż opóźnienia w realizacji zamówień (a te w każdym sklepie mogą się zdarzyć) irytował brak kontaktu. Piszesz jednego maila, kolejnego, dzwonisz na podane numery, a ten nie odpowiada, a ty się czujesz zrobiony w wała, bo towar był jako dostępny od zaraz, wpłaciłeś pieniądze i cisza. Robota przy makiecie stoi, a ty się wściekasz, bo mogłeś dany element zamówić w innym sklepie, ale tu było taniej.
Dodam jeszcze, że płatność przy odbiorze wymaga obecności w domu gdy przyjedzie kurier. Z tego powodu zdecydowanie preferuję paczkomaty, ale tu trzeba zapłacić z góry.
No i w i końcu ktoś rozumie mój punkt widzenia.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: wlodar »

Odnośnie Makieciarza, to powiem że mnie znacznie bardziej niż opóźnienia w realizacji zamówień (a te w każdym sklepie mogą się zdarzyć) irytował brak kontaktu. Piszesz jednego maila, kolejnego, dzwonisz na podane numery, a ten nie odpowiada, a ty się czujesz zrobiony w wała, bo towar był jako dostępny od zaraz, wpłaciłeś pieniądze i cisza. Robota przy makiecie stoi, a ty się wściekasz, bo mogłeś dany element zamówić w innym sklepie, ale tu było taniej.
Dodam jeszcze, że płatność przy odbiorze wymaga obecności w domu gdy przyjedzie kurier. Z tego powodu zdecydowanie preferuję paczkomaty, ale tu trzeba zapłacić z góry.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: michuchu »

ko20 pisze:Twój wybór...
Na pewno nie jestem ultrasem tego sklepu, ale ten tryb robienia zakupów jest dla mnie dopuszczalny, więc czasami z niego korzystam.
Ponieważ ten wątek jest po to, aby móc wyrobić sobie opinię, zatem i mój wpis z pewnością pomaga tę opinię sobie wyrobić. Jeśli ktoś uzna, że może czekać na kuriera 2 tygodnie z pieniędzmi we własnym portfelu, to - podobnie jak ja - dokona zakupu u Makieciarza, a jak ktoś uzna, że to niedopuszczalne, to nie zrobi tam zakupów - to wszystko.

Bez urazy, ale po twoich wpisach, trochę się poczułem jakbym był winny tego, że kupuję u Makieciarza.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: tydzial »

KO20 proponuje załóż działalność i podziałaj i wtedy krytykuj.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

michuchu pisze:
ko20 pisze:No to szał. I farciarz z ciebie....
Zauważ, że kupuję z płatnością przy odbiorze. Zdarzyło mi się kilka razy dłużej czekać na realizację zamówienia, ale nigdy nie miałem zamrożonych pieniędzy, bo brałem płatność przy odbiorze.
Twój wybór. Nadal uważam to za masochizm i nie pojmuję jak można być zadowolonym i wracać do zakupów na takich warunkach. A już w szczególności, nie rozumiem "chwalenia" sklepu po 2 tygodniach oczekiwania na towar na stanie. W moim odczuciu to odbiega od współczesnych standardów o lata świetlne. O "wymuszaniu" lepszej obsługi poprzez wybór płatności za pobraniem, nie wspomnę nawet. To jakbym mówił w spożywczaku że zapłacę gotówką zamiast kartą, żeby dostać swieże a nie czerstwe bułki.

Jak wspomniałem, wolny kraj, ja tego nie rozumiem, więcej nie spróbuje, ale życzę powodzenia i najbardziej zazdroszczę czasu. Ja nie mam czasu siedzieć dwa tygodnie z odłożoną gotówką i czekać kiedy kurier zapuka albo szukać przesyłek na poczcie bo raz na 5 razy listonoszowi nie chce się zostawić awizo.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: michuchu »

ko20 pisze:No to szał. I farciarz z ciebie....
Zauważ, że kupuję z płatnością przy odbiorze. Zdarzyło mi się kilka razy dłużej czekać na realizację zamówienia, ale nigdy nie miałem zamrożonych pieniędzy, bo brałem płatność przy odbiorze. Czytałem ten wątek i widzę jakie doświadczenia mają koledzy z tym sklepem. Dlatego staram się kupować to co dostępne na magazynie no i oczywiście nie wpłacam wcześniej żadnych pieniędzy. Może dzięki takiej taktyce nie mam kłopotów z robieniem zakupów u Makieciarza.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

michuchu pisze:
ko20 pisze:Pochwal się co to jest nieco dłużej. Tydzień, dwa?
To "nieco dłużej", to dokładnie dwa tygodnie. W tzw. międzyczasie dostałem też wiadomość mailową o możliwych opóźnieniach.
No to szał. I farciarz z ciebie. Ja nie dostałem ani maila o opóźnieniach, ani nie dostąpiłem odebrania połączenia telefonicznego, po wpłaceniu pieniążków choć wcześniej problemu nie było. Gdzieś tam się później dowiedziałem, że powinienem pojechać na jakąś giełdę i sprzedawcy szukać. Wszyscy tak robią i nienarzekają :-)
Dlatego po 2 próbach, zaniechałem zakupów w tym sklepie, które gdzie indziej mogę dostać w 24-48h a efekt jest za każdym razem tak samo przewidywalny czasowo i jakościowo. Nie specjalnie rozumiem dlaczego ludzie są takimi masochistami. Ale wolny kraj. Zazdroszczę cierpliwości, samozaparcia i życzę udanych zakupów.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: michuchu »

ko20 pisze:Pochwal się co to jest nieco dłużej. Tydzień, dwa?
To "nieco dłużej", to dokładnie dwa tygodnie. W tzw. międzyczasie dostałem też wiadomość mailową o możliwych opóźnieniach.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

michuchu pisze:Kolejne zakupy u Makieciarza.
Kupiłem produkty oznaczone w sklepie jako dostępne.
Płatność za pobraniem.
Realizacja zamówienia trwała nieco dłużej, ale to zapewne z powodów wirusa.
Pochwal się co to jest nieco dłużej. Tydzień, dwa? Bo ja kupowałem coś w tym tygodniu (w innym sklepie rzecz jasna) to 16h po włożeniu do koszyka, wyjąłem przesyłkę z paczkomatu. Pewnie z powodu wirusa.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: michuchu »

Kolejne zakupy u Makieciarza.
Kupiłem produkty oznaczone w sklepie jako dostępne.
Płatność za pobraniem.
Realizacja zamówienia trwała nieco dłużej, ale to zapewne z powodów wirusa.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: zibi33 »

Czy aby dobrze widziałem ? 162,50 zł za cały zestaw ? to ja bardzo chętnie bym taki nabył :D
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArturoW »

ale ten zrzut ekranu pokazuje bardzo fajnie jedną rzecz
niestety trochę smutną...
to właśnie tyle przeciętnego Niemca przy jego wypłacie 2000-2500 Euro na m-c kosztuje set kolejki...
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: agrest12 »

2116B316-E21F-4FD6-9D82-CDB4CCB40E6D.jpeg
Added in 28 minutes 21 seconds:
agrest12 pisze:2116B316-E21F-4FD6-9D82-CDB4CCB40E6D.jpeg
Sorry za post za postem, ale nie moglem sie powstrzymac:

Parafrazujac klasyka :

Makie-Ciarz sklep Nie Dla Idiotow !!!
Załączniki
0401E943-D134-43B7-B77A-B4DC2926FCA5.jpeg
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: dejww »

Również ostatnio zamówiłem u Piotra produkt dostępny na sklepie za pobraniem i realizacja w kilka dni. Dzięki. Super Piotr.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: michuchu »

Kolejne udane zakupy u Makieciarza.
Kupiłem produkty oznaczone w sklepie jako dostępne.
Płatność za pobraniem. Realizacja zamówienia w kilka dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości