Żuk i Star 200

Pojazdy (nieszynowe), które możemy umieścić na makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: piotrek092 »

Modele Star 200 sa juz dostepne ,mozna zamawiać , a w przygotowaniu jest przyczepa D50 .

Added in 9 minutes 9 seconds:
Informacje te podaję za zgodą Slawka , lub jak kto woli producenta modelu .
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

Robcio1910 pisze:SUPER, dziękuję za informację.
Życzę zdrówka wszystkim ... :D
Pisz do Sławka. Z tego co wiem nakład się wyczerpał ale pewnie jeśli będzie zainteresowanie to produkcja będzie wznowiona.
Tymczasem powstaje dodatek
IMG-20200319-WA0020.jpeg
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Robcio1910 »

SUPER, dziękuję za informację.
Życzę zdrówka wszystkim ... :D
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: ArturSchŁ »

Tomasz pisze:... i jak Pan Sławek .....
Ładnie to tak o koledze (z FTT) .... ??
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Tomasz »

Robcio1910 pisze:Postanowiłem zakupić wspomniany samochodzik ale w sklepie pokazuje mi, że nie ma takiego produktu?! Proszę o pomoc
Musisz obserwować stronę.
Produkcja jest na bieżąco, jak skończy się nakład to znika ze strony i jak Pan Sławek wyprodukuje kolejny nakład to znowu pojawia się w ofercie.
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Robcio1910 »

Postanowiłem zakupić wspomniany samochodzik ale w sklepie pokazuje mi, że nie ma takiego produktu?!
Proszę o pomoc :oops:
Pozdrawiam
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

T_Domagalski pisze:Tak z innej beczki - teraz zauważyłem, że wnętrze i buda stanowią jeden nierozbieralny element.
Jak pomalować środek - fotele, pokrywę silnika? :roll:
Pędzel 000 i da się. Przez przednia i boczne szyby
womo pisze: Fotele ostrożnie się da przez przednią szybę ale już z trumną będzie problem. Obcinam ludka aby go tam wpasować i niedługo nic z niego nie zostanie :/
Star jest fajny. Sławek powoli się uczy i już zderzak jest oddzielnie więc, jest szansa, że w przyszłości kabina też będzie oddzielnym elementem ...
Wpasowanie ludka jednak tak jak piszesz to bez solidnej amputacji kończyn się nie uda
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: womo »

T_Domagalski pisze:Tak z innej beczki - teraz zauważyłem, że wnętrze i buda stanowią jeden nierozbieralny element.
Jak pomalować środek - fotele, pokrywę silnika? :roll:
Fotele ostrożnie się da przez przednią szybę ale już z trumną będzie problem. Obcinam ludka aby go tam wpasować i niedługo nic z niego nie zostanie :/
Star jest fajny. Sławek powoli się uczy i już zderzak jest oddzielnie więc, jest szansa, że w przyszłości kabina też będzie oddzielnym elementem ...
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: T_Domagalski »

Tak z innej beczki - teraz zauważyłem, że wnętrze i buda stanowią jeden nierozbieralny element.
Jak pomalować środek - fotele, pokrywę silnika? :roll:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

womo pisze:Po malowaniu dachu raster już tak źle nie wygląda.
Dokładnie.
Chociaż nie ma się co oszukiwać. To jest druk 3d i jak się popatrzy pod pewnym kątem to i tak będzie widać warstwy. Tak samo jest w modelach MTB i innych drukowanych.
Dlatego i tak proponuję model przelecieć papierkiem np 800 w celu wyrównania powierzchni.
I na prawdę za całkiem sensowne pieniądze można mieć ładny model a nawet kilka. Łatwiej kupić trzy stary i zrobić je pod siebie. Niż jeden gotowy za np 150.
A komu nie przeszkadza to malować tak jak jest.

Zresztą jak się kupuje modele plastikowe do sklejania takie jak samoloty, czołgi, samochody etc, to też trzeba włożyć ileś tam pracy. Przeszlifować łączenia, czasem poprawić poszycia blach, nitów itd. Im lepsze doświadczenie modelarza tym piękniejszy i bardziej unikalny model.
Powodzenia, pomysłowości w składaniu. Chwalcie się potem efektami.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: womo »

Po malowaniu dachu raster już tak źle nie wygląda. Jeden z samym podkładem drugi podkład plus raz kolor. Z daleka wyglądają super. Myślę, że po drugim psiknięciu nie będzie aż tak widać.
20200319_111708.jpg
20200319_111740.jpg
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

T_Domagalski pisze: Tak się zastanawiam, czy szyby tylne i boczne nie byłoby lepiej wykonać z ClearFix-a. Wtedy szyba jest równo ze ścianą, nie ma problemów z dopasowaniem kształtu.
Kiedys pokazywałem takie szybki przy okazji innych modeli:

Obrazek
Na pewno lepiej będą wyglądały choćby z faktu, że będą na równo z kabiną a nie od środka a co za tym idzie uda się oszukać oko odnośnie grubości ściany.
Opcji do przeróbek cała masa.
Chodziło jednak o to aby produkt był tani i na tyle na ile się da wierny w stosunku do oryginału.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: T_Domagalski »

Wojtek_Kraków pisze:Witek najpierw wklej tylną potem boczne a na koniec przód.
Jeszcze tego nie robiłem ale u Sławka widziałem i dało radę.
Tak się zastanawiam, czy szyby tylne i boczne nie byłoby lepiej wykonać z ClearFix-a. Wtedy szyba jest równo ze ścianą, nie ma problemów z dopasowaniem kształtu.
Kiedys pokazywałem takie szybki przy okazji innych modeli:

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Maciej »

womo pisze: Będziesz szpachlował dach?
Model się lekko poci - o tym nie pisałem, myślę że tak delikatnie go przeciągnę jak stwardnieje, by zniwelować ścieżki po druku. Zobaczę jak z szybami - te elementy najbardziej mnie martwią.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Żuk i Star 200

Post autor: Wojtek_Kraków »

wicy pisze:I do mnie dojechały 2 szt. - i każda inna. Jest wersja bez zderzaka (po lewej) i ze zderzakiem (po prawej).
Ta bez zderzaka wydaje się odrobinę dokładniejsza. Ze zderzakiem jest źle (albo dopiero co) utwardzona - jeszcze żywica się poci.
O ile przednią szybę jakoś da się wpasować od zewnątrz, o tyle zupełnie nie mam pomysłu na szyby boczne i tylną :(
Generalnie mam mieszane uczucia. Źle nie jest, ale d... nie urywa. Plusem jest cena, choć sporo roboty przy tym będzie.
IMG_20200318_222451_1.jpgIMG_20200318_222540.jpgIMG_20200318_222653.jpgIMG_20200318_222734.jpgIMG_20200318_222804_1.jpg
Witek najpierw wklej tylną potem boczne a na koniec przód.
Jeszcze tego nie robiłem ale u Sławka widziałem i dało radę.
Ogólnie nie ma aż tak dużo roboty jak się wydaje. W godzinę można zrobić.
Poniżej wrzucam Ci fotkę. To był jeszcze wydruk testowy czyli gorsza jakość. Widać było warstwy itp. To co na zdjeciu to mniej niż godzina roboty. Trzeba jednak pamiętać że to żywica a ona jest krucha. Trzeba się z tym obchodzić delikatnie. Plusem jest to że łatwo się szlifuje chociaż sam kształt modelu, elementy wystające jak litery, migacze itp tego nie ułatwiają.
IMG_20200318_234454.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości