IFA L60 skala TT i N

polskie modele kolejowe i samochodowe

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Wojtek_Kraków »

wojtek_ pisze:jelcz 315
Popieram swojego imiennika. ;)
Chociaż patrząc z ekonomicznego punktu widzenia to chyba najlepiej Tobie będzie rozwinąć projekt stara.
Bazę już masz opracowaną. Teraz tylko rodzaje wywrotka/paka/chłodnia/ osinobus etc....
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 476
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: wojtek_ »

jelcz 315
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: krzysztof »

witam,
no to prawda co napisał Olgierd, a już wogóle ifa L60, prawie wcale tu niespotykana, zresztą epokowo zahacza już o upadek muru berlińskiego.
na moim terenie do dzisiaj spotykam dźwig TAKRAF na podwoziu W50, tak z kabiną ify jak i z tą kanciastą "szklarnią". w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku Bacutil miał w swoim parku pojazdów ciągniki siodłowe W50 z naczepami silosami(?), także Gdańska Stocznia Remontowa użytkowała ciągniki siodłowe ifa W50 z podwójną kabiną. sporadycznie widywało się oplandekowane W50L.
ale to sa tylko moje wspomnienia.

Ifa L60 tu prezentowana wygląda fantastycznie - dla sympatyków DDR bingo!

pozdrawiam: krzysztof
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Ołgierd »

Jestem przekonany, że jeśli ta Ifa powstanie, to w wykonaniu Matu będzie doskonała i warta swej ceny.

Tyle, że konstruując polskie realia nie brałbym jej pod uwagę, bo osobiście absolutnie nie wydaje mi się symbolem polskich realiów minionych. Gdyby wypełniać makietę postenerdowską motoryzacją, to wystarczyłby już istniejący w niemieckim wykonaniu Robur, auto z pewnością częściej spotykane na polskich drogach.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: piotrek092 »

Juz kilka lat truje Maćkowi aby cos zmajstrowal z aut pl ,robi to dobrze zob model starka 29/200 ,jelczyk od Ukraińców to kiepska a droga zabawka .
Robert Zubik
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2007, 01:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Robert Zubik »

Tarpan :P
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Ranger »

Chcesz sprzedać samochodziki w TT zrób poloneza, Autosan H9 itp.
matu
Posty: 29
Rejestracja: 06 mar 2015, 17:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: matu »

:( ale liczy się szczerość;)
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: mae »

Na rynku różnych pojazdów z dawnego bloku wschodniego troszkę już jest. Może jakiś współczesny pojazd? Tabor z VI epoki sprzedaje się świetnie, ale pojazdów z tej epoki jest jak na lekarstwo... Może chociaż Lublina?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Ranger »

Tez bym tego nie kupił. Na rynku nie potrzeba kolejnego modelu IFY.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Borczy »

Przychylam się do poniższych komentarzy. Dla mnie ten model byłby mało interesujący zważywszy na cenę, coś z rodzimego przemysłu - czemu nie ;)
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Ołgierd »

Jeśli to ma być oferta pod rynek niemiecki, to pewnie jest ok, ale to by trzeba tam zapytać.
Gdybym szukał teraz czegoś pod makietę z polskimi realiami, to byłaby oferta z ostatniej 10 listy poszukiwanych.
Przykro mi, ale jako prykowi pamiętającemu znaczną część epoki IV, ten pojazd zupełnie nie jest oczywistym wyborem.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA L60 skala TT i N

Post autor: Wojtek_Kraków »

Maciek, a nie lepiej coś krajowego? Jelcz, kolejne wersje Stara (masz już przecież bazę), żubr, star25 albo lepiej autosan H9? (pogadaj z popwe z modelarstwo.info). Moim zdaniem tego brakuje.
Ifa była tłuczona przez BTTB przez ponad 30 lat. Tak wiem 50tka.
Takie moje zdanie. Dodatkowo rozważ cenę. Ostatnio w Gliwicach w arenie były piękne jelcze po około 100 (krótki) i chyba 170 długi (tir) ale tu niech mnie koledzy poprawią z cenami.
Jakaś chyba ukraińska produkcja.
matu
Posty: 29
Rejestracja: 06 mar 2015, 17:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

IFA L60 skala TT i N

Post autor: matu »

Dzień dobry,

taki oto zaprojektowałem cud techniki NRD końca lat 80. Najnowszy i spotykany do dziś w Polsce model Ify. Chciałbym zorientować się w Waszym zainteresowaniu nim. Cena ok 170 zł/ gotowca, 110/ kit.
Wiem, wypuścił go także Headl ale w nieco innej wersji i... z błędami proporcji charakterystycznego dla L60 usytuowania I osi względem kabiny, które Headl omyłkowo zerżnął wprost z W50.
Wprowadziłem też nowość w moim nowym modelu, polegającą na tym, że wszystkie szyby licują się z powierzchnią zewnętrzną kabiny - czyli nie są "wciśnięte". Nim jednak ogłoszę praktyczną wykonalność tej technologi, poczekam na części i to przetestuję.
Złożenie IFA L60 2019.JPG
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dostępność luty/marzec 2020.

Pozdrawiam.
Maciek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Matu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości