Modelmania / www.modelmania.com.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: gbbsoft »

maciej_kolej pisze:dlaczego sprzedawcy w internecie pokazują asotryment jako dostępny, podczas gdy przy zamawianiu okazuje się że ich wogóle nie ma !!
Bo to standard.
Przecież sklepy nie mają towaru na magazynie. Nie mają połączonych systemów informatycznych ze swoimi (głownymi) dostawcami. Ba... Nawet nie mają połączonych sklepów internetowych ze swoimi systemami magazynowymi. Wszystko to ręczna dłubanina. A przy tej ilości produktów w ofercie tego się nie da sensownie ręcznie robić....

Zresztą modele to nie towar szybko rotujący. Średni czas decyzji klienta o zakupie to 3 miesiące... (wg moich obserwacji)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2006, 11:19 przez gbbsoft, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Maciej »

W ostatnich dniach szybko przekonałem się jak trudno kupić tabor - pierwsze zamówienie wagonów w T.H. - porażka - dostawa z Niemiec nie objęła mojego zamówienia. Pozostaje czekać - jak długo tylko Tillig wie. Wczoraj złożyłem zamówienie na wagony w Świecie Kolejek - dziś czytam informację - porażka. Będą dostępne w styczniu. Wszystko jestem w stanie zrozumieć, uzależnienie od dostaw z Niemiec i wrocławskiego AMC, ale nie mogę pojąć jednego - dlaczego sprzedawcy w internecie pokazują asotryment jako dostępny, podczas gdy przy zamawianiu okazuje się że ich wogóle nie ma !! Z tego co widze modelmania ma dość dokładne opisy dostępności przedmiotu, inne sklepy jakoś zaniedbują to chyba.
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Jacekk »

Ja w modelmanii zamawiałem trzy razy i paczki otrzymywałem po 7-10 dniach od złożenia zamówienia i z tego byłem zadowolony.



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 gru 2006, 19:14 przez Jacekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Mariusz »

Napisałem zapytanie, na następny dzień była odpowiedź.
23 listopada zamówienie.
8 grudnia miałem paczkę w domu.
Oto jej zawartośc:
Obrazek
Szybko i sprawnie.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Charakterek »

Napisz do Adama na GG
Maciek
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2006, 11:50
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Maciek »

gbbsoft pisze:Może są równi i równiejsi...
A potwierdzenie dostarczenia emaila dostałeś...?
Potwierdzenie dostałem.
Do tej pory złożyłem 4 zamówienia i realizacja nie trwała dłużej niż 10 dni, a teraz trochę się przeciąga. A zaczynam być zaniepokojony, bo zamówiłem też zestaw startowy jako prezent pod choinkę...
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Charakterek »

Mnie się z MM dobrze współpracuje. Nabrałem tam towaru na całą makietę, jak tylko poproszę, to zawsze mam nagrody do konkursów, zatem ja osobiście nie mogę narzekać.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Paweł Basiński »

A ja właśnie dostałem 1 część z zamówionych rzeczy z modelmanii i nie narzekam - raptem tydzień czekania i po problemie.
No z powodu braku w sklepie części z zamówionych rzeczy -pan Adam wyśle drugą paczkę z brakującymi elementami już na swój koszt!

Tak jak napisał Piotrek - powinieneś dostać info mailem z informacją co, gdzie i kiedy!

Napisz maila - dostaniesz odpowiedź :)

I co tu narzekać :)

Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, 16:39 przez Paweł Basiński, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: gbbsoft »

Może są równi i równiejsi...
A potwierdzenie dostarczenia emaila dostałeś...?
Maciek
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2006, 11:50
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Maciek »

Charakterek pisze:Co do MM w poniedziałek zamówiłem, w środę było. Czyli wraca dobre?
zamówiłem 23.11.2006 i do dzisiaj cisza... ciągle w realizacji (zamawiałem produkty zaznaczone jako dostępne) :/
Adams
Posty: 71
Rejestracja: 26 kwie 2006, 00:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Adams »

Właściwie jako kupujący TT to wielu z nas skazanych jest na kupowanie na podstawie obrazka z katalogu lub zdjecia na aukcji , bo do sklepów daleko. A w temacie cen też duża rozpiętość - wiadomo marża powinna zapewnić pokrycie kosztów i troche zysku . Jednak oferta sklepów internetowych polskich też jest wyraźnie wyższa ok 20-30 % niż u naszych sąsiadów . Ceny u Czechów i Niemców są podobne różnica najwyżej 3 - 5 % .np lokomotywa nr kat. 2270 cena w polsce 848 zł ,a u nich po przeliczeniu 670 zł . nr kat 2705 w polsce 399 zł , u nich 315 zł.
wagon nr. kat 13677 w polsce 142 zł , u nich 115 zł. Tylko na tych trzech pozycjach różnica sięga blisko 300 zł - a więc jakiś Taurus i przesyłka.
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: BarTTek »

Charakterek pisze:Co do MM w poniedziałek zamówiłem, w środę było. Czyli wraca dobre?
Też się Charakterku zdziwiłem maila dostałem po paru godzinach czy jest towar, a wysyłka w 7 dni ( z czego 2 to transport bo jednak troche daleko z pomorza na ślunsk).
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Marcin »

Akurat miał więc nie było problemu.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Charakterek »

Co do MM w poniedziałek zamówiłem, w środę było. Czyli wraca dobre?
britie
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:06
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: britie »

whosho pisze:Weź pod uwagę że sklep w centrum warszawy nie utrzyma się z 3% marży...
Galeria Mokotów znajduje się w południowej części Mokotowa, czy może raczej jak napisał Kolega Oelka, na Służewcu Przemysłowym a nie w Centrum, tam zaś, jak już wspomnieli Koledzy, właśnie jest Parowozik w którym np. Halberstadt PKP jest o 100 zł tańszy...

Poza tym, mnie jako klienta nie muszą interesować powody wysokich cen u sprzedawcy, jeśli konkurencja proponuje ten sam towar w atrakcyjnieszej cenie, idę do konkurencji i dobranoc.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2006, 15:43 przez britie, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości