UAZ 452 SKRZYNIA

Pojazdy (nieszynowe), które możemy umieścić na makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dudek120
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: dudek120 »

Nie znalazłem żadnych informacji na temat "skrzyniaka" w LWP czy NVA (co bardziej mnie interesuje), poza tym reflektorem lotniskowym. Ale za to znalazłem niemiecką stronę o technice rakietowej NVA, gdzie na jednej z podstron jest pokazana stacja rozpoznawcza kontroli radiowej (w/g tłumaczenia google) właśnie na Uazie 452 "blaszaku". Oznaczenie niemieckie to Funktechnische Kontroll- Aufklärungsstation SRKR-1 "Oktave" (1L210). Może kogoś zaciekawi; http://www.rwd-mb3.de/pages/srkr1.htm

P.S.
Myślę, że warto byłoby połączyć oba wątki dotyczące Uaza 452.
k3nski
Posty: 127
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: k3nski »

Witam
Dziękuję za pomoc w sprawie UAZ 452 skrzynia. Nie zwróciłem uwagi ale w postach z 2013r. dotyczących UAZ 452, tzw. blaszaka kolega „Dudek 120” i „JarUs” podają wiele cennych informacji, w tym oznaczenia UAZ 452 jakie u nas obowiązywały. Jeśli chodzi o wiertnię instalowaną na UAZie to załączam fotki. Odpowiadając na pytanie kolegów: Tak istniej możliwość sprowadzenia w/w UAZów, oczywiście w rozsądnej cenie.
Załączniki
WIERTNICA 1.jpg
WIERTNICA 2.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: womo »

Widziałem kiedyś w WP dwa z agregatami prądotwórczymi na pakach. Nie wiem skąd przyjechały. Służyły do obsługi Migów w czasie ćwiczeń na pasach awaryjnych.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: Ołgierd »

krzysztof pisze:widziałem swego czasu wersje z krótką kabiną tyle, że zamiast skrzyni było coś takiego jak długie wiertło geologiczne. jeździło to po polach i robiło odwierty.
Taką wersję miały na wyposażeniu służby techniczne TP SA, jeszcze w latach 90 mijałem kilka zaparkowanych na terenie zaplecza tepsy. Z kolei wojsko u nas, jeszcze całkiem niedawno, użytkowało wersję z zabudowanym na dachu nagłośnieniem podczas różnego rodzaju uroczystości.
http://muzeumgryf.pl/eksponaty/uaz-452- ... a-pionier/

Wersja skrzyniowa występowała m.in. z zabudowanym reflektorem przeciwlotniczym:
http://www.muzeumlotnictwa.pl/galeria/i ... 6634_a.jpg
k3nski
Posty: 127
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: k3nski »

Witam
W tym sklepie oferuje swoje produkty Pan A.Radczenko
https://www.auttos.de/webshop/ALi-Studio-ALi
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: krzysztof »

pamiętam, że u nas przeważnie były wersje zabudowane (furgony, mikrobusy), nawet niedawno gdzieś taką spotkałem na drodze.
ale też widziałem swego czasu wersje z krótką kabiną tyle, że zamiast skrzyni było coś takiego jak długie wiertło geologiczne. jeździło to po polach i robiło odwierty.

p.s. spojrzałem w olx i zobaczyłem fabrycznie nowego ale z podwójną kabiną i napędem 4x4 :D
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: manfred »

W latach 1982-1984 byłem w wojsku w Gołdapi i Szczecinie i nawet pracowałem jak kancelista kwatermistrza pułku i nigdy nie widziałem w obu miejscach takich samochodów na wyposażeniu, co nie znaczy że ich gdzie indziej nie było. Generalnie mieliśmy polskie Stary, czeskie Tatry i ruskie Krazy i inne ciężkie samochody jako ciągniki do artylerii i innego przeznaczenia W jednostkach ruskich w Polsce widziałem podobne. Pisze to co wiem może inni bardziej obeznani więcej dopowiedzą. Podaj namiar gdzie można oglądać tego Producenta.
k3nski
Posty: 127
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

UAZ 452 SKRZYNIA

Post autor: k3nski »

Witam
Chciałbym zaprezentować kolejny model: UAZ 452 skrzynia. Producentem jest firma ALi ( A.Radczenko ) z Ukrainy. Model to odlew żywiczny, produkcja krótkoseryjna 30-40 szt. Szyba w kabinie - wytłaczany polietylen. Pojazdy te można było spotkać przez wiele lat na naszych drogach. Nie wiem tylko czy UAZy 452 w wersji skrzyniowej były na wyposażeniu LWP, za podpowiedź będę wdzięczny. Przepraszam za słabą jakość zdjęć.
Załączniki
UAZ 452 SKRZYNIA.jpg
UAZ 452 SKRZYNIA BOK.jpg
UAZ 452 SKRZYNIA TYŁ.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość