MojeTT - mae

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

ODPOWIEDZ
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MojeTT - mae

Post autor: mae »

Dwie WAP-ki ukończone, oto jak wyszły:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli składam Stara 200 od Matu.

Obrazek

Obrazek
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MojeTT - mae

Post autor: mae »

Kolor to Vallejo French Blue 71088 (RAL5010) z dodatkiem koloru białego dla rozjaśnienia koloru. Malowanie to dość prosta technika w sieci opisywana jako "color modulation" - próba zróżnicowania jasności koloru w zależności od powierzchni na którą pada światło (taki trochę namalowany światłocień). Miejsca, które wg mnie zazwyczaj są zacienione są ciemniejsze, natomiast te wystawione na światło słoneczne są jaśniejsze. Kolory są odcinane "na ostro" za pomocą taśmy maskującej. Kolor na dużych płasczczyznach starałem się również odrobinę zróżnicować, żeby wyglądał ciekawiej. Używam taśmy Tamiya, która jest fantastyczna i przyklejam ją niemal od razu po nałożeniu farby, w ten sposób w jednej sesji malowania mogę pomalować całość, dolewając do aerografu kolor bazowy lub biały w zależności od poziomu jasności, który chcę uzyskać. Czerń to tak naprawdę czerń złamana odrobiną bieli, dzięki czemu będę mógł ją jeszcze przyciemnić w niektórych miejscach. W środku węglarki są już wymalowane mieszanką kolorów dobieranych na oko (nie pamiętam już jakich), kolor ma być bazą dla pigmentów, ponieważ aerografem nie jestem w stanie tam zbyt dużo zdziałać (wąska szczelina ogranicza dostępność aerografu do wielu miejsc). Te dość duże kontrasty między płaszczyznami pewnie zostaną przygaszone po płukankach i pigmentach, ale liczę na to, że modele będą wyglądać ciekawiej dla oka.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MojeTT - mae

Post autor: Borczy »

Świetna robota, poprosimy o instrukcję obsługi ;)
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: MojeTT - mae

Post autor: brovarek »

Bardzo ładnie, fajnie Ci się udało wyprowadzić czoła. Jaki to kolor? Zresztą dopisz parę słów o malowaniu jeśli można prosić.
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

MojeTT - mae

Post autor: mae »

Dzień dobry,

czas na relację z warsztatu mojej TTki. Na początek FALS od SDV - znany i lubiany :D Wagony w stanie bazowego malowania, czekają na kalki PKP Cargo. Zdjęcia niestety robione ziemniakiem, także głębokość ostrości słaba :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości