Podczas ostatnich Targów HOBBY w Poznaniu długo rozmawialiśmy z przedstawicielem PIKO na ich stoisku. Przekonywaliśmy do wejścia w produkcję polskich lokomotyw w TT. Wskazywaliśmy, że model "testowy" czyli Vectron zakupiło wiele osób. Pana to jednak nie przekonywało, ponieważ wg statystyk PIKO, Vectron PKP dobrze się sprzedawał tylko w Niemczech i Czechach, a nie w Polsce! A to wedug niego oznacza, że w Polsce nie ma zainteresowania polskim taborem - kupują tylko kolekcjonerzy z Niemiec i Czech (bo oni kupują wszystko). Próbowaliśmy przedstawicielowi wytłumaczyć, że wynika to tylko z cen sklepowych, a nie z zainteresowania modelem. Trudno powiedzieć na ile się z nami zgodził, ale poprosiliśmy go, aby zdał relację z naszej dyskusji Ważnemu Niemieckiemu Dyrektorowi ds. Sprzedaży na Europę, który cały czas stał z boku i uważnie się nam przyglądał.oggr pisze:Piko interesue ilość ludzi zainteresowanych a ilość jest mniej brana pod uwagę.
Możliwe, że w końcu Niemcy poszli po rozum do głowy i w konsekwencji zaczęli sondować polski rynek inną metodą niż wielkość sprzedaży wg krajów.
Pozostaję umiarkowanym optymistą i w ankiecie oczywiście kliknąłem TAK.