Warszawa 2017.10.14-15

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: JarUs »

Serdecznie dziękuje kolegom za wspólna zabawę. Mam nadzieję że wszyscy są zadowoleni, jak również i nasz gospodarz czyli muzeum. :D

Na przykładzie kolegi mam kilka uwag dla kolegów, którzy w przyszłości przybędą z własnym taborem na imprezę,
tetsumo pisze:Dziękuję za umożliwienie mi przegonienia własnego taboru PKP IC po makiecie w tę i we w tę oraz za użyczenie dekodera i freda
1) na imprezę przybywamy z lokomotywą z założonym dekoderem. O ile freda da się wypożyczyć (jeśli jest jakiś wolny), to rzadko kiedy przywozi się ze sobą dekoder;
2) jeśli tabor (wagon) notorycznie się "rozpina" to go zdejmuje się z makiety; jest zdefektowany; jazda z przerwami na ciągłe doczepianie wagonu do składu, to żadna przyjemność, a po drugie dezorganizuje cały ruch na makiecie.
3) niedopuszczalne jest robienie sesji zdjęciowej podczas jazd rozkładowych, z publicznością i to na jedno torze. Takie zachowanie sparaliżowało pracę stacji, wprowadziło to nerwowość wśród obsługi stacji i maszynistów, a publiczność nie bardzo chce uczestniczyć w sesji zdjęciowej ... idzie tam , gdzie się coś dzieje !!

Oczywiście rozstrzeliwać nie będziemy, ale opłaty za takie zachowanie, tak jak przejechanie semafora, można było by wprowadzić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

wicy pisze:Serdeczne dzięki, panowie, za spotkanie i parę godzin fajnej zabawy.
Sama wystawa, jak na imprezę płatną, w nie nazbyt obszernej sali, obfitowała w wielu gości, zarówno indywidualnych, jak i całe wycieczki. Gości na koniec trzeba było wypraszać :) Mam nadzieję, że w niedzielę było podobnie ciekawie.
Kilka fotek imprezowiczów - https://photos.app.goo.gl/arFoedLOMvt2vl8q2
W niedzielę było ponad sto osób więcej :)
Awatar użytkownika
tetsumo
Posty: 37
Rejestracja: 09 lis 2014, 08:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: tetsumo »

Dziękuję za umożliwienie mi przegonienia własnego taboru PKP IC po makiecie w tę i we w tę oraz za użyczenie dekodera i freda (?). Do tej pory własnymi pociągami jeździłem jedynie po makiecie typu "tort", którą miałem w dzieciństwie, i po torach rozkładanych na stole lub podłodze. Jazda po makiecie modułowej to nowa jakość w moim życiu. ;) Do zobaczenia — mam nadzieję — przy następnej okazji.
Pozdrawiam
Janusz/tetsumo
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Ranger »

21:13 w domu. Dzieki za spotkanie. Bardzo zgrana grupa rozłożyła makietę bardzo sprawnie i spakowała rekordowo w nieco ponad godzinę.
Brak problemów w czymkolwiek, super towarzystwo i niezapomniana atmosfera zapisze sie w pamięci na długo.
Swobodne podejście do rozkładu tez robi swoje. Mimo tego zrobiliśmy ponad 20 sesji pasażerskich co uważam za sukces. Do tego towarowe w międzyczasie. Każda kolejna tura szła sprawniej.
W sumie może ma sie do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: AgX »

Imprezka bardzo przyjemna. Bartek wrócił zmęczony, ale szczęśliwy. Na kolejnej nas nie zabraknie. Dziękujemy wszystkim.
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Martint1 »

Z mojej strony też same pozytywne wrażenia z imprezy było super nawet Rumun miał swoje 5 minut
download/file.php?mode=view&id=7544
Załączniki
Rumun
Rumun
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

Tadaaaa...
IMG_20171015_152632-816x612.jpg
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: andrzejc »

Ja również już w domu.
Zabawa przednia, mam nadzieję na następne spotkanie.
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 305
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Niejeden+ »

Też już w domu. Podziękowanie dla kolegów, za sprawne spakowanie modułów.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

II wystawa w Warszawie zakończona. Na wstępie ogromne podziękowania dla Konrada, Jacka i Krzyśka za organizację przedsięwzięcia. Podziękowania również dla Stacji Muzeum za wkład, w szczególności za noclegi dla gości, wyżywienie. Koledzy z poza Warszawy mam nadzieję nie byli głodni ;) . Było i na słono i na słodko :>
Co do samej imprezy....było super. Klimat i załoga niezaprzeczalnie wpłynęły na pozytywny oddźwięk. Zabawa przednia przez dwa dni. Publika też dopisała. Są duże szanse na kolejne spotkanie na wiosnę - zobaczymy
Na zlocie premierowo ruszyła na szlaki Ludmiła East West Railways w wykonaniu Freda...... PCC comes back :D

Mam nadzieję , że wszyscy dotrą szczęśliwie do domów i napiszą kilka słów :> . Do zobaczenia następnym razem w jeszcze liczniejszym składzie .
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: miki »

Ja już w domu po wszystkim. Imprezka bardzo sympatyczna i udana.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: womo »

Fajne zdjęcia. U mnie niestety dzieciaki się rozchorowały i nie miałem okazji być ... :(
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: wicy »

Serdeczne dzięki, panowie, za spotkanie i parę godzin fajnej zabawy.
Sama wystawa, jak na imprezę płatną, w nie nazbyt obszernej sali, obfitowała w wielu gości, zarówno indywidualnych, jak i całe wycieczki. Gości na koniec trzeba było wypraszać :) Mam nadzieję, że w niedzielę było podobnie ciekawie.
Kilka fotek imprezowiczów - https://photos.app.goo.gl/arFoedLOMvt2vl8q2
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Kedar »

Postój mojego pociągu w Poznaniu mnie obudził, więc napiszę te kilka słów już teraz.
Bardzo było mi miło poznać osobiście kolegów z forum, porozmawiać, popatrzeć stosowane techniki. Szkoda, że moje plany nie mogły uwzględnić chociaż krótkiego pobytu na samym pokazie, a tym bardziej na nocnych rozmowach. Układ makiety powstał imponujący jak na tak małą salę i jestem pewien że odwiedzający będą zadowoleni i wy będziecie się dobrze bawić.
Pozdrawiam Radek.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

Taboru będzie bardzo dużo więc proponuję zostawić go w domu i przypędzic w wolnym czasie co by trochę pomóc maszynistom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości