Modelmania / www.modelmania.com.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: oelka »

whosho pisze:Weź pod uwagę że sklep w centrum Warszawy nie utrzyma się z 3% marży...
A jest dokladnie odwrotnie: Parowozik w Centrum jest tanszy od stoiska w centrum handlowym na Sluzewcu Przemyslowym.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArJu »

whosho pisze:Weź pod uwagę że sklep w centrum warszawy nie utrzyma się z 3% marży...
Parowozik jest bardzo blisko centrum Warszawy (stacja metra Świętokrzyska), a ceny potrafi mieć naprawdę przyjazne.
Pozdrawiam,
ArTTur
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: whosho »

Weź pod uwagę że sklep w centrum warszawy nie utrzyma się z 3% marży...
britie
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:06
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: britie »

ArJu pisze: Więcej taboru możesz oglądnąć np. w Galerii Mokotów, ale tam ceny mogą zabić.
Tak, w Saloniku Modelarskim w Galerii mają przebitkę co najmniej 50 %!!!! Najzwyklejszy prosty tor modelowy kosztuje 9 zł, paczka złączek do torów 15 zł, a za Halberstadta PKP chcą 230 zł!!! Myślę że to przede wszystkim specyfika miejsca, nastawionego na niedzielne zakupy yuppies :mrgreen: Ja kupuję tam tylko przybory do malowania - ceny takie same jak wszędzie.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArJu »

Witek M. pisze:
El_Filippo pisze: [...]
A tabor i akcesoria do makiety to tylko LokoModel i Parowozik. . . :-)
Akurat w Parowoziku (nie mylę się, że to ten na stacji metra Świętokrzyska?) byłem wczoraj. Wybór TT bardziej niż skromny. Z Tilliga tylko e-wagen w malowaniu PKP i jakiś towarowy. Reszta chyba komis - samo BTTB. "Y" za 40 złoty i kilka cystern. Żenada.
Taboru na miejscu faktycznie mało. Jak bywałem, była jedna gablota. Nie było natomiast problemu ze ściągnięciem. Trochę taboru w taki sposób nabyłem. Zaproponowane przez właściciela ceny spowodowały, że przestałem kupować wysyłkowo w Niemczech. Ja polecem ten sklep. Więcej taboru możesz oglądnąć np. w Galerii Mokotów, ale tam ceny mogą zabić.
Pozdrawiam,
ArTTur
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: oelka »

Witek M. pisze:Akurat w Parowoziku (nie mylę się, że to ten na stacji metra Świętokrzyska?) byłem wczoraj. Wybór TT bardziej niż skromny. Z Tilliga tylko e-wagen w malowaniu PKP i jakiś towarowy. Reszta chyba komis - samo BTTB. "Y" za 40 złoty i kilka cystern. Żenada.
A tymczasem sa tam jeszcze do kupienia samochody Herpy w TT, byla kwasiarka Tilliga majaca byc modelem wagonu w PKP...
Akurat w tym przypadku gablota nie oddaje zawartosci sklepu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 972
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Witek M. »

El_Filippo pisze: [...]
A tabor i akcesoria do makiety to tylko LokoModel i Parowozik. . . :-)
Akurat w Parowoziku (nie mylę się, że to ten na stacji metra Świętokrzyska?) byłem wczoraj. Wybór TT bardziej niż skromny. Z Tilliga tylko e-wagen w malowaniu PKP i jakiś towarowy. Reszta chyba komis - samo BTTB. "Y" za 40 złoty i kilka cystern. Żenada.
El_Filippo
Posty: 16
Rejestracja: 01 sie 2006, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: El_Filippo »

Oba sklepy jakie wymieniłem prowadzą także sprzedaż wysyłkową.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArturSchŁ »

El_Filippo pisze:... w Warszawie bym
Bez porównania jest rynek w Stolycy i na prowincji !!
Ostatnio zmieniony 04 lis 2006, 09:53 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
macios2
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocłw
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: macios2 »

ooo!! ale to nie znaczy chyba ze nie moglem zostac poinformowany przez sklep!!!
Awatar użytkownika
pamelar
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:53
Lokalizacja: ściana wschodnia
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: pamelar »

macios2 pisze: na modelmanii w katalogu zniknęły farbki humbrolla, /
a znikneły, bo przestały być produkowane. Firma zbankrutowała...
Pozdrawiam,
Wojtek Świątkowski
macios2
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocłw
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: macios2 »

wyslałem do nich maila aby anulowali zamówienie, nie będe przecież czekał w nieskończonośc, czekam już ponad trzy tygodnie, to po prostu oburzające, od dzisiaj będe zamawiał w techno-hobby jak radzicie, modelmanii udało się mnie zniechęcić od zakupów u nich.

o... właśnie sam znalazłem powód tego wszystkiego, na modelmanii w katalogu zniknęły farbki humbrolla, a ja właśnie jedną taką zamawiałem, widocznie postanowili poczekać aż będzie nie mówiąc nic o tym i nie odzywając się przez miesiąc, choć tak łatwo to wyjaśnij - dziwne? a jednak dla ludzi z modelmanii wszystko jest możliwe ;/
Ostatnio zmieniony 08 lis 2006, 15:45 przez macios2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArturSchŁ »

krzysztof pisze:... że ilością asortymentu TT dostępnym tam na miejscu "od ręki" byłem trochę zniesmaczony....
Trzeba pamiętać, że sklep jest otwarty od 1.07 br więc niejako jeszcze "na rozruchu". Często go odwiedzam i zauważam, okresowe zmiany w wystawionym taborze wynikające z faktu terminów dostaw i realizacji zamówień. Może trafiłeś akurat na moment gdy kolejna przesyłka z AMC jeszcze nie dotarła i dlatego półki "świeciły pustkami". Ale to dobrze, że jest ruch, a nie zastój "w interesie" !!
:P

Ilość powierzchni wystawienniczej TT systematycznie się powiększa (kosztem H0) choć nie jest to proces lawinowy. Przy okazji zajrzyj ponownie i sam się przekonaj. Powiększa się też spektrum producentów. Już nie tylko Tillig, PIKO, Roco ale także Deltax za moment pmt, RotheTT, TT-Modell, Peresvet (efekty targów Lipskich), także na zamówienie były realizowane Gutzold czy BeckmannTT. Cały czas dostępne są także budynki i materiały na makietę. Pewnie, że nie ma na raz wszystkiego co można wymarzyć, ale o tym już było na Forum - dlaczego tak jest.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Marcin »

Ha! Tak jak pisałem w shoutboxie. Omijam naciągaczy mających towar tylko na stronach internetowych.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2006, 08:00 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturSwider

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Poszło!! Pierwsze małe zamowienie złożone.
Cieszę się, że się zdecydowałeś! :D

Nie będziesz żałował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości