Mój TT tabor - Kolejka

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Maciej »

Gratuluję - lubię takie klimaty do pociągów specjalnych ;)
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Kolejka »

Podczas wczorajszej wizyty na 13 edycji Erlebnis Modellbahn w Dreźnie zakupiłem wagon okolicznościowy z 10 edycji tych targów:
Obrazek Obrazek
Jakiś czas temu doszła też 7 węglarka serii Es, ale jej już nie robiłem zdjęć.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: piotrek092 »

Może rzeczywiście przenieść ,lub stworzyć nowy wątek - oświetlenie -/taboru ,makiet ,budynków / w dziale elektryka i dcc ,ale to decyzja admina.
eremiTTa
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:10
Lokalizacja: Małogoszcz
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: eremiTTa »

piotrek092 » dzisiaj, 16:53 pisze:Niezły bajer te płytki,fajne efekty i za tą kasę ,rzeczywiście nie ma co się męczyć- może zrobią płytki do bipy Arnolda ?? Kupił bym takie.A gdyby był zakup zbiorowy ,chętnie dołącze się ,4 szt do Y !!
Temat wart uwagi. Sam chętnie przygarnę kilka płytek do Y w przypadku zbiorowego zakupu ale aby niepotrzebnie nie zaśmiecać koledze Kolejce tematu myślę, że trzeba by przenieść to do odpowiedniego wątku.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: piotrek092 »

Niezły bajer te płytki,fajne efekty i za tą kasę ,rzeczywiście nie ma co się męczyć- może zrobią płytki do bipy Arnolda ?? Kupił bym takie.A gdyby był zakup zbiorowy ,chętnie dołącze się ,4 szt do Y !!
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Domiss »

Przecież na dole linkowanej przez Ciebie strony jest cały spis CV (Tab1 - Tab6). Na początek można pobawić się tylko Tab1 ;), jak zresztą sugerują (tu strona przetłumaczona przez Googla: https://translate.google.pl/translate?h ... ica001.htm , a tu oryginalna instrukcja po angielsku: http://videopeli.szm.com/subory/zelezni ... ght2en.pdf ). Możliwości tyle, że aż szkoda czasu na projektowanie własnego dekodera oświetlenia (szczególnie, jeśli jak ja nie umie się jeszcze projektować i trawić płytek ani lutować (układów) smd).
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Kolejka »

Oświetlenie na 1 wagon kosztowało 13€ + 1€ za końcówki. Moje zapalają się w taki sposób, że najpierw są światła w korytarzu, a po kilku sekundach zapalają się we wszystkich przedziałach. Możliwe, że można to zmienić poprzez któreś CV, ale już nie wiem które.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: tydzial »

No tej z prawej już lepiej choć może bym jeszcze ciut przygasił,ale jest dobrze
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: piotrek092 »

A a ile takie cuda kosztują ?? i czy działają tak jak na filmiku z Siergiejem -pojedyncze przedziały itd ??
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Kolejka »

Zajrzałem do instrukcji tego oświetlenia i zauważyłem, że można regulować jasność oświetlenia całego wagonu (przez CV8) lub poszczególnych przedziałów, korytarza i końcówek (CV46-61). Domyślnie jest ustawiona najwyższa wartość (tj. 31). Na zdjęciu wagon po lewej ma domyślną wartość, a po prawej zmienioną na 10:
Obrazek
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: tydzial »

Fajowo ale myślę że trochę za ostro świecą .
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Kolejka »

Wagony Y/B70 dostały oświetlenie zakupione grupowo w tym miejscu: http://videopeli.szm.com/subory/zelezni ... ica001.htm
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: wicy »

Kolejka pisze:Przy zgaszonym świetle widać, że światła prześwitują przez szpary w podwoziu i dachu pod pantografem.
Nie no, jest zdecydowanie lepiej niż w EP05.
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: przemcol »

Dzięki za fotki. Wygląda że trochę mniej prześwitują dolne światła.
Na dach od spodu przykleiłem kawałek czarnej taśmy izolacyjnej i przestało prześwitywać przy pantografach w EP.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Mój TT tabor - Kolejka

Post autor: Kolejka »

Napisy są faktycznie niewyraźne, ale gołym okiem ja tego nie widzę. Zdjęcie było robione obiektywem MAKRO z odległości ok. 15cm, więc widać wszystkie niedociągnięcia.
Tak wygląda z włączonymi światłami:
Obrazek Obrazek Obrazek
Przy zgaszonym świetle widać, że światła prześwitują przez szpary w podwoziu i dachu pod pantografem.
Od razu dodam, że nie śledziłem dyskusji o EP05. Po prostu chciałem mieć Bobinę i ja jestem zadowolony z tego modelu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości