modelekartonowe.eu [Było: asprojekt.sklep.pl]

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: wicy »

Sklepy? Szkoda :(
Sklep nie jest darmowym centrum dystrybucji i tez musi na tym zarobić, co zrozumiałe. Wstawiając więc swój własny produkt do sklepu masz go o kilkanaście % droższy niż u siebie w sklepie. Jeśli sklep zobaczy, że w Twoim sklepie jest taniej - więcej nie kupi. Ergo... siłą rzeczy ceny w sklepie producenta idą w górę :( Albo wystąpi drugi wariant - jako producent będziesz miał towar tylko w obcej sieci sprzedaży. W ten sposób kupując Twój model trzeba będzie dać zarobić dwóm osobom :(
A zaczynało się tak pięknie....
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: Slawek77 »

Przechodziłem ten etap i wiesz jak ludzie zareagowali jak podałem skromna kwotę 100 zł za sklejanie i malowanie ? wież mi mi Polak by chciał za darmo i jeszcze mu dopłacić ;)
Była raz taka sytuacja, pewny Pan chciał kupić suwnicę gotową posklejana oświetlaną, tą co miałem wystawiałem na giełdach, powiedziałem 150 zł gość mnie wyśmiał i tyle.
Czas sklejania wraz z oświetleniem to ponad 6 godzin pracy więc cena podałem bardzo niska a i tak nie kupił.

Dlatego jak ktoś teraz pyta to odpowiadam nie sprzedaję gotowych modeli, a jak ktoś się upiera do podaję realną cenę, 35 zł godzina pracy + model + farba i mam spokój ;)
Czas pracy tyle i tyle na zrobienie modelu, jak pasuje proszę pisać wtedy wykonam model w kilka dni, do tej pory nikt się nie odezwał :mrgreen:

W każdym razie od tygodnia prowadzę rozmowy ze sklepami ;) i pierwsze efekty są ;) od rana :) aż się morda cieszy i wracają chęci na dalsze nowe projekty ;)
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: bankier »

Już ustawiałem się w kolejce ;) a tak gwoli ścisłości to jest też pewien potencjał w postaci sprzedaży modeli gotowych. Nie każdy ma talenty manualne i wolicjonalne. Do dziś nie mogę się otrząsnąć po cenie jaką ktoś zapłacił za:

http://www.ebay.de/itm/Schotterwerk-TT- ... true&rt=nc

ps. fakt... trzeba mieć na to czas :|
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: Slawek77 »

Bankier a żebyś wiedział ;) dziś odwaliłem na giełdzie mistrzostwo świata, sprzedawałem farby Taniej niż je kupiłem :mrgreen:
Co za osioł ze mnie, dobrze że Jeden z kolegów obudził mnie, bo doprowadziłbym firmę do upadłości :(

Myślę że będzie dobrze i się to rozkręci, za mała reklama i mało kto co wie że takie coś można kupić.
Druga sprawa za mały asortyment mam w sprzedaży i tez to dużo robi.
Sporo ludzi jest w tym hobby które nawet nie są na forach i kupują na sklepach internetowych.
Błąd zrobiłem od samego początku że odrzucałem propozycje sprzedaży modeli na sklepy.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: monique222 »

daraśekp pisze:Przy okazji fotka mojej twórczości: DSC03620.JPG
Kolego gratulacje Dioramka coś pięknego :)
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: daraśekp »

golab pisze:...jak najwiecej wszedzie zdjec gotowych produktow...
...no i tu możemy Sławkowi pomóc, pokazując swoje prace, z którymi będzie mógł się pokazać...a i z pewnością Sławek się odwdzięczy...
Przynajmniej takie jest moje zdanie ;)
Przy okazji fotka mojej twórczości:
DSC03620.JPG
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: bankier »

:mrgreen: Sławek... musisz przestać sprzedawać taniej niż kupiłeś!!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: golab »

Tak sobie pomyślałem, że z takimi zdolnościami i założoną firmą, mógłbyś zainteresować się rynkiem usług dla biur architektonicznych i developerów. Oni często korzystają z usług budowy makiet budynków i są to zupełnie inne pieniądze niż "domki" na alle ...
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: golab »

Reklama krzyżowa na innych forach, bannery reklamowe, i jak najwiecej wszedzie zdjec gotowych produktow, takie jak robi UMF.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: aviaTTor »

Rozumiem Sławku takie życie niestety .
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: Slawek77 »

Tak dobrze zauważyłeś lecz nie miałem wyjścia, to znaczy wyjścia były dwa.
Albo zawiesić działalność i się wycofać, albo dać wyższe ceny i spróbować rozszerzyć asortyment i liczyć na to że w kolejnym miesiącu nie dopłacę do Zus.
Jeśli sytuacja nie zmieni się w ciągu kilkunastu miesięcy to zamykam działalność, do puki mam niski zus będę to robił bo lubię to robić.
Prawda jest taka że firma przynosi straty, nie powinienem tego pisać ale taka prawda.

Dogadałem się z makieciarzem i wprowadzi mój towar na jego sklep, jak tam nie ruszy sprzedaż to nie pozostaje innego jak się wycofać.

Każdy produkt który wprowadzę na sklep sprzedaje się w 2 3 szt i to jest stanowczo za mało, bo czas poświęcony rysowaniu zajmuje xx godzin które są nie zapłacone.

Nie ma co się dziwić jest to hobby z ograniczoną liczba ludzi którzy coś budują, więc sprzedasz danego produktu jest zaledwie kilka szt a nie kilkadziesiąt.
Do tego modele kartonowe nie są doceniane przez wiele modelarzy co świadczyło o poście administartora ;)
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: aviaTTor »

Chyba lekkie podwyżki w sklepie...tak sobie przeglądam
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: womo »

Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja (jeszcze przed wpłatą pieniędzy), przesyłka zapakowana bardzo dobrze :D
Dziękuję za gratisy które były w środku :mrgreen:

Bardzo duży plus dla sklepu :D
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: Borczy »

Ja tak jak Wojtek polecam bo to przecież "Nasz" człowiek :) . Skleiłem jak na razie jedną budowlę - wszystko przemyślane w fazie projektowej. W przeciwieństwie do czeskiego KB Model elementy konstrukcyjne są spasowane prawidłowo i nie ma potrzeby używania narzędzi do poprawy wymiarów ścian czy podłóg ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: asprojekt.sklep.pl

Post autor: ArturSchŁ »

GG żyje, choć jest już mało popularne.
Sam się wkurzam na jego reklamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości