Moja makieta TT - Kacper

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - Kacper

Post autor: kacper.szczecin »

U mnie jest to pianka montażowa.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2312
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - Kacper

Post autor: Borczy »

Kacper, jeśli chodzi o wzniesienia i pagórki to wczoraj nabyłem bandaż gipsowy za całe 3zł za 3 metry i zrobiłem teścik. Pudełko od jajek, dwa kawałki nasączonej gazety i ogień. Waży tyle co nic i można konstrukcją gwoździe wbijać.
Załączniki
CAM00172.jpg
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - Kacper

Post autor: kacper.szczecin »

Było trochę przerwy w jazdach na makiecie spowodowanych remontem i przez nieumiejętne przenoszenie makiety pod moją nieobecność zostały spod niej pozrywane kable i niestety zostały połamane prawie wszystkie semafory. :( Udało mi się przywrócić elektrykę i pociągi już jeżdżą https://www.youtube.com/watch?v=I2TtN-LyaBQ
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - Kacper

Post autor: kacper.szczecin »

Ok, będą następne będą miniaturki.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10318
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - Kacper

Post autor: ArturSchŁ »

kacper.szczecin pisze:W czyś takie zdjęcia przeszkadzają?
Może Ty masz szybkie łącze do netu, ale niektórzy, np w delegacji, łączą się przez komórkę.
W takim przypadku strona naładowana dużymi obrazkami wczytuje się koszmarnie.
Dodatkowo każdy obrazek jest przez mechanizm forum optymizowany (zmniejszany) i wszystko długo skacze nim strona się do końca wczyta.
SZANUJMY SIĘ WZAJEMNIE.
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - Kacper

Post autor: kacper.szczecin »

W czyś takie zdjęcia przeszkadzają?
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Moja makieta TT - Kacper

Post autor: kacper.szczecin »

Jeszcze się nie chwaliłem tym co robię w domowym zaciszu, ale już najwyższa pora :D
Mam (jeszcze w budowie) makietę na płycie sklejkowej 181 cm x 110 cm.
Czas na historię:
Dawno, dawno temu (30 lat) mój tata (który jeszcze nim nie był) dostał zestaw kolejki BTTB. Rozwijał się to do momentu zakupu płyty sklejkowej, na którym powstał tunel i zostały położone niektóre tory.
Od mniej więcej 6 roku życia jeździłem na targi hobby do Poznania. Byłem zafascynowany kolejkami. Podczas całego dnia, gdy reszta grupy zwiedziła wszystko co na targach było ja nie mogłem napatrzeć się na kolejki.
W roku 2012 dowiedziałem się, że w domu cały czas leżały 3 wielkie kartony z kolejkami i płyta z zaczętą makietą. Zabrałem się do pracy.
W miejscu, gdzie już rurki leżały zostawiłem je, bo na razie nie mam funduszy żeby wymienić torowisko. Na makiecie jest około 15 zwrotnic i jeden anglik. W miejscu, gdzie torów jeszcze nie było kładę modelowe tory tilliga.
Tak więc wstawiam kilka zdjęć z tego co udało mi się zrobić przez 3 lata.
Oraz kilka filmów:
https://www.youtube.com/watch?v=ogo_oqfrQ64
https://www.youtube.com/watch?v=dP1EJgc8jXA
(bettungsy leżały chwilowo)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 17:49 przez kacper.szczecin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość