Elriwa / www.elriwa.de

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: Ciora »

agrest12 pisze:... płatność Pay-Pal w sobotę godz 13.00 paczka w domu.
Od kiedy Eleiwa wysyła do Polski? To jakaś zmiana.
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: agrest12 »

agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: agrest12 »

Witam

Zamówienie złożone w czwartek ok. południa, płatność Pay-Pal w sobotę godz 13.00 paczka w domu.
Wielki plus.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: LemingAnadyrski »

makieciarz pisze:Pan Richter doszedł do wniosku ze musiał Pan dość długo mieć produkty w koszyku, a produkt będący tylko w koszyku nie jest produktem kupionym!
Od dodania produktów do koszyka do momentu złożenia zamówienia upłynęło może kilkanaście minut, co zostało potwierdzone przysłaniem standardowego maila z informacją o konieczności dokonania płatności (czyli produkty już nie były w koszyku, tylko
zamówione). Wszystkie produkty w zamówieniu były dostępne ("noch X Stück am Lager" albo "bei uns ab Lager lieferbar").
Potem na moją prośbę do zamówienia została dołączona kolejna pozycja (z drugiego zamówienia, też dostępna). Płatność przelewem nastąpiła grubo przed wymaganym terminem 14 dni, wliczając 2 dni robocze na dotarcie przelewu.
makieciarz pisze:Kolejna sprawa jest to ze zakupy dokonywane są jako GOŚĆ, a nie zarejestrowany klient, nie ma się co za tym idzie historii zakupowej. Zaleca on rejestrowanie się jako klient w sklepie i wówczas dokonywanie zakupów.
Rzecz w tym, że zamówienie było składane po zalogowaniu się w Elriwie. I wszystko było widoczne w historii zamówień mojego konta stosunkowo niedługo po złożeniu zamówienia (zresztą jest ostrzeżenie o opóźnieniu: "Neue Bestellungen werden in Kürze angezeigt!").
makieciarz pisze:Odnośnie odpowiedzi na Pana meila osobiście szukałem z nim takowego i nie znaleźliśmy, prosi o jego ponowne wysłanie na adres info@elriwa.de może być w j.Niemieckim lub Angielskim ew. także Polskim.
Wygląda na to, iż żaden mail nie został przez Elriwę otrzymany na trzy wysłane w przeciągu półtora tygodnia, dla pewności wysyłane na dwa różne adresy - ku przestrodze kolegom, którzy próbują się skontaktować z tym sklepem! (Nb. to jedyna korespondencja, z której dotarciem miałem problem w ciągu ostatnich iluś tam miesięcy) Nie wiem, może ich filtry antyspamowe są zbyt skuteczne (ale to już winna być troska sprzedawcy, nie klienta).
makieciarz pisze:Życzę udanych zakupów.
Też bym sobie takowych życzył. :-) Dziękuję za pomoc (obecną i być może przyszłą, bo jak narazie ponownie czekam na odpowiedź Elriwy :-)).
Ostatnio zmieniony 20 sie 2015, 09:08 przez LemingAnadyrski, łącznie zmieniany 3 razy.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: makieciarz »

Witam po pewnej nieobecności.
Pan Ilko Richter zobowiązał mnie aby udzielić Panu odpowiedzi w jego imieniu w sprawie Pana pytań.
Co za tym idzie informuje iż status Bestellung zmienia się na Rechnung po dokonaniu wpłaty i fizycznym wystawieniu rachunku. Przeskakując na status Rechnung idzie do wysyłki.
Pozycje czasowo niedostępne albo oddzielane są do drugiego zamówienia albo klient czeka na skompletowanie zamówienia. Każdorazowo jest to ustalane z klientem.
Pozycje Vorbestellt czekają na realizacje od producenta.

Pan Richter doszedł do wniosku ze musiał Pan dość długo mieć produkty w koszyku, a produkt będący tylko w koszyku nie jest produktem kupionym! W międzyczasie inni klienci dokonali zakupów tego produktu kończąc proces zakupowy. Pan w tym czasie miał te produkty w koszyku lecz były one fizycznie już wykupione przez innych klientów. Zaleca on używanie w takim przypadku funkcji Marktzettel która dodaje produkt do tzw. przechowalni i wówczas inny klient go nie podkupi.

Kolejna sprawa jest to ze zakupy dokonywane są jako GOŚĆ, a nie zarejestrowany klient, nie ma się co za tym idzie historii zakupowej. Zaleca on rejestrowanie się jako klient w sklepie i wówczas dokonywanie zakupów. On z poziomu administratora może w każdej chwili przerobić taki zakup jednorazowy jako gościa na klienta zarejestrowanego. Aby mógł tego dokonać należy mu wysłać krótkiego meila aby dokonał zmiany z Gosc na klient zarejestrowany. Wówczas w odpowiedzi zwrotnej dostanie się dane do logowania włącznie z hasłem które należy później zmienić na własne.
Po tej rejestracji można dowolnie modyfikować dane do wysyłki (nie potrzeba ich ponownie wpisywać w polu z uwagami).

Odnośnie odpowiedzi na Pana meila osobiście szukałem z nim takowego i nie znaleźliśmy, prosi o jego ponowne wysłanie na adres info@elriwa.de może być w j.Niemieckim lub Angielskim ew. także Polskim.

Życzę udanych zakupów.
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: LemingAnadyrski »

Mam dwa pytania: kiedy status zamówienia "Bestellung" powinien się zmienić? Po zaksięgowaniu przez Elriwę wpłaty,
czy jak skompletują towar i wyślą?

Drugie: poprzednio jak zamawiałem, wszystkie pozycje miały "Vorbestellt" (zarezerwowany) jako stan dostępności. Przy
bieżącym zamówieniu wszystkie z wyjątkiem jednej pozycji mają "Verfügbar" (dostępny). W momencie składania zamówienia
wszystkie produkty były normalnie dostępne, w tej chwili już nie są. Czyli co - znowu czekanie aż sprowadzą od dostawcy/
producenta, mimo że zamawiałem tylko to, co mieli faktycznie na stanie?

Pytam tutaj - może któryś z forumowiczów mnie oświeci jak oni działają - bo na e-maile nie są łaskawi tym razem
odpowiedzieć (przy czym jak modyfikowałem zamówienie dodając nową pozycję, to odpowiedzieli całkiem szybko :->).
Ostatnio zmieniony 16 sie 2015, 21:06 przez LemingAnadyrski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: PiotrT »

Też mi było w to trudno uwierzyć :shock:
Hehe właśnie wszedłem jeszcze raz na strone. Zalogowałem sie i teraz koszt wysyłki mam 12,90 ojro. Nie wiem czy to była promocja czy błąd systemu ale mam ASF'a za 250 złotych :mrgreen:
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: golab »

PiotrT pisze:Miałem spore obawy co do zamówienia bo nie chciało mi się wierzyć w przesyłkę za 0 ojro.
Z Elriwy 0 ojro ??
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 00:34 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: PiotrT »

Miałem spore obawy co do zamówienia bo nie chciało mi się wierzyć w przesyłkę za 0 ojro.
Dodatkowa obawa była bo ja nic fersztejen po giermańsku.

Zamówiłem w środę promocyjnego Adolfa. Dziś zapukał kurier z przesyłką.
Model solidnie zapakowany. Polecam.
Mario13
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2013, 12:01
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

mbs

Post autor: Mario13 »

może to jest kwestia ilości modeli w kartonie , ja zamówiłem trzy to na papier w ich standardowym pudełku miejsca już nie starczyło :)
dobrze , że to były modele Buscha zapakowane solidnie już w fabryce
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: elriwa

Post autor: krzysztof »

Mario13 pisze:a jak u nich z pakowaniem modeli ?
bo z Sebnitz to masakra przychodzi ...
elriwa pakuje bardzo starannie - albo folia bąbelkowa czy te poduszeczki albo "chrupki" ze styropianu.
ale powiem że ostatnio pakowanie MBS mnie tez pozytywnie zdziwiło. nadal papier ale tyle tego, ze nic w pudle nie latało. elriwa ma też chyba grubsze kartony.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 21:55 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Mario13
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2013, 12:01
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

elriwa

Post autor: Mario13 »

a jak u nich z pakowaniem modeli ?
bo z Sebnitz to masakra przychodzi ...
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: Kaczor »

Polecam sklep. Przesyłka w ciągu dwóch dni (!) od zapłaty PayPalem.
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: kolejkowicz »

Witam
Czy Koledzy organizują wspólne zakupy?
Pozdrawiam
Grzegorz
Mario13
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2013, 12:01
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Elriwa / www.elriwa.de

Post autor: Mario13 »

A o co pytałeś jeśli można wiedzieć ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości