Budowa makiety

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Wąski »

Trochę poczytałem i przy tak małej ilości rozjazdów to chyba kupię gotowce. Mam jeszcze pytanie jaki wybrać rozjazd krzyżowy DKW czy DKW Baeseler i czy ten potrzebuje mechanizmu z polaryzacją? Jak mam miejsce na makiecie to chyba wybrać EW3 tylko czy on nie będzie za długi?
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Gloow »

Nie ma się co bać montowania rozjazdów. To wcale nie jest trudne.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: tydzial »

Tak to już jest w modelarstwie że decydujące o pozytywnym efekcie budowy czegokolwiek są umiejętności i warsztat bogato wyposażony w narzędzia .Ja nie mam z tym problemu codo napędu to te od rurek które są doczepne można adoptować jako pod makietowe zakupując specjalny zestaw do tego celu mam takie rozwiązanie i działa poprawnie.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: monique222 »

Wąski pisze:Mam pytanie czy do rozjazdów prostych EW1 i łukowych też można zastosować mechanizm podmakietowy Conrad czy lepiej orginalny Tillinga? Drugie pytanie czy bawić się w samodzielny montaż rozjazdów czy kupić gotowe ( EW1 1szt. EW2 LUB EW3 2 szt. łukowa 5 szt. i dwa rozjazdy krzyżowe chyba te nowszej produkcji)
Kolego do EW1 jak najbardziej nadają się Conrady ja mam ich 14szt od ponad 2 lat i jest wszystko oki, jeżeli chodzi o 2 pytanie kupuj gotowce ja na początku zabawy z TT kupiłem do samodzielnego i dzięki bogu mogłem je oddać u makieciarza ponieważ se totalnie nie radziłem ze złożeniem
Ostatnio zmieniony 08 paź 2014, 21:44 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Luk
Posty: 102
Rejestracja: 22 lut 2010, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Luk »

Wlasnie ze starej makiety pozbywam sie rurek. Mimo ze byl szuter. Obraz jak po bombardowaniu.
bede wymienial na obecne. Odradzam rurki. Ponad to sniedzieja
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: et22 »

Jeśli masz stare rozjazdy BTTB z napędami to popytaj na Forum, można zdaje się zaadoptować napędy BTTB do rozjazdów modelowych. Może ktoś to już robił, ja niestety jestem w tej dziedzinie tylko teoretykiem :D
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Robcio1910 »

Po moich niezbyt udanych "składaniach" zwrotnic, bardzo polecam "gotowce". :oops:
Kilka złotych więcej do zapłaty, ale brak stresu i ...
W moim przypadku to możliwe, nieumiejętność zastosowania posiadanych narzędzi?!
:roll: :D
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Wąski »

Mam pytanie czy do rozjazdów prostych EW1 i łukowych też można zastosować mechanizm podmakietowy Conrad czy lepiej orginalny Tillinga? Drugie pytanie czy bawić się w samodzielny montaż rozjazdów czy kupić gotowe ( EW1 1szt. EW2 LUB EW3 2 szt. łukowa 5 szt. i dwa rozjazdy krzyżowe chyba te nowszej produkcji)
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Wąski »

Pomysłowe i tanie ale nie jak ma być 10 zwrotnic i 2 angliki (okrojona wersja, na rurkach było więcej).
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Gloow »

Możesz też sterować rozjazdami EW2 "ręcznie" przy użyciu przełącznika. Ja tak robiłem na swojej makiecie. Koszt takiego napędu to ok 2zł. Zdjęć nie mam, bo poszły w niebyt wraz z dyskiem komputera ale w 15 sekundzie filmu widać o co chodzi.
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Wąski »

A te Conrada z polaryzacją są złe? Widzę dużo zabawy aby podłączyć taki serwomechanizm.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: JarUs »

Wąski pisze:A co to są te serwomechanizmy ?
serwomechanizmy
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Wąski »

A co to są te serwomechanizmy ?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: ArturSchŁ »

Zanim zamocujesz do podłoża przetestuj. Zwykłe, proste ułożenie EW1 jest przejezdne dla fabrycznego taboru (bez założonych dodatkowych elementów).
Jednak w specyficznych sytuacjach typu "S" czy esy floresy, te same lokomotywy/wagony będą wyskakiwać lub blokować się na sprzęgach.
EW2 są bezpieczniejsze ale wymagają więcej miejsca choć i tu zdarzają się problemy przy zbyt ciasnych najechaniach na rozjazd.
BTW: proponuję w rozjazdach użycie serwomechanizmów zamiast napędów Conrad'a.

Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2014, 14:05 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Wąski »

To nawet rozjazdy EW1 mogą być złe i należy ich nie brać pod uwagę do budowy głowicy stacji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości