Budowa makiety

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciamosław
Posty: 493
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: Ciamosław »

Na rurkowych torach cała przyjemność z zabawy może prysnąć bo nowy tabor który kupisz czasem nie będzie w stanie po nich przejechać. Jeżeli poważnie podchodzisz do makiety to tylko wymiana torów na nowe. A i nawet nowe rozjazdy EW1 mogą przy pewnej konfiguracji torowiska sprawiać psikusy, więc dobrze jest zaprojektować przemyślany nowy układ torów i gdzie się da zastosować mniej ciasne rozjazdy EW2.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budowa makiety

Post autor: womo »

Niestety geometria rur i nowych torów jest inna, więc bez sensu jest układanie rur a potem zamiana na nowe bo nie będą pasować łuki. Nowy tabor wymaga min r 310 a rury mają o wiele mniej.
Kup oddzielnie podkłady i szyny i składaj, cena wyjdzie wtedy około 20 zł za metr.
Rozjazdy też można kupić do montażu.
Angliki są tacy co budują sami, ale ja nie potrafię więc radzę kupić :mrgreen:
powodzenia
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Budowa makiety

Post autor: Wąski »

Witam. Jestem tu nowy ale TT mam już ze 20 lat. Rozpoczynam budowę makiety 2,8*1,6/1,2. Cały układ torowy mam ale... wszystko w rurkach ( 22mb torów, 13 rozjazdów, 2 angliki) i trochę poczytałem na forum. Jestem trochę podłamany bo wymiana tego na modelowe to koszt około 2000 zł. Przymierzałem się zrobić sieć trakcyjną na jednym obiegu ale na starym torowisku czy to ma sens? Może jakieś sugestie od kolegów. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości