Ciuchciolandia

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Niejeden+ »

Tak, jest to profil obecnie obowiązujacy.

Przyjemnego budowania.

Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Mam pytanie.
Ponieważ na dole chciałbym spróbować budowy modułów muszę rampę zjazdową zakończyć profilem czołowym. Czy na dzień dzisiejszy jest to jedyny dopuszczalny profil dla modułów 2 torowych? Pytam bo co chwila tam się coś zmienia i nie wiem czy ten jest aktualny?
http://www.sttandard.org.pl/wp-content/ ... P2S-TT.pdf
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

I kolejny klocek do układanki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzisiaj znalazłem czas żeby jednak zrobić 3 metrową skrzynkę, wniosłem ją bez problemu :mrgreen: Na razie jeszcze nic nie pomocowane na stałe. W przyszłym tygodniu będę miał czas aby wziąć się za podjazdy. Dopiero jak je zrobię i będę wiedział na jakiej wysokości się kończą wszystko skręcę. A do końca tygodnia tylko rozkładanie torów i zabawa :mrgreen: :P
No i perony jednak zostają na pewno dłuuuuuuuuuuuuuuugie :mrgreen: Zabrakło mi 2 Y-ków w tym malowaniu bo jeszcze by się zmieściły przy tym peronie :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

womo pisze:Zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić jednej 3 metrowej, i wtedy było by luksusowo
Odradzam duże skrzynki, głupie malowanie i trzeba piłę łańcuchową by opróżnić pomieszczenie.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2013, 13:04 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Tak na razie wyglądają perony. Jednak postanowiłem odsunąć się od ściany kawałek, i zrobić perony przy wszystkich torach. Jak widać zrezygnowałem z zabudowania kaloryfera, ale dzięki temu miałem gdzie wstawić biurko.
Obrazek
Natomiast z łączeniem też mam problem, skrzynki wychodzą tak jak te czerwone linie. O ile tu gdzie parowozownia nie ma problemów, o tyle na towarowej, będę miał ten sam problem co ty Mariusz. Na razie co chwila zamieniam skrzynki miejscami, ale nie wiele to pomaga. Zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić jednej 3 metrowej, i wtedy było by luksusowo :mrgreen:
Obrazek
Zrobię zdjęcia jak mój aparat wróci z wesela. Mam nadzieję że przeżył :lol:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Maciej »

womo pisze:Hej, czy perony o długości 280 cm to trochę nie za dużo? Tak układam te tory na desce i jak postawiłem lokę i 5 boczniaków to hektar za nią wolnego. Skracać? Nie skracać?
Tak jak Mariusz Ci radzi - zostaw długi peron. Dziś boczniaki a jutro postawisz M wageny lub Y ki i wtedy będzie .....za krótki :D Zostaw go w spokoju, kiosk postaw, tablice z rozkładami, wejście podziemne i optycznie się skróci ;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Nie śpieszę się. Układam różne wariacje. I tak muszę najpierw zrobić te metrowe skrzynki ze zjazdami. Najlepsze, że jak zawsze scram sobie a życie sobie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Mariusz »

U mnie perony rysują się gdzieś pomiędzy 1200mm a 1500mm, ale jest jeden króciutki na 500mm.
Ale to wszystko ciągle się zmienia, bo rozjazdy mi wychodzą na łączeniu skrzyń i albo muszę skrócić perony, albo podjazdy, tak źle i tak niedobrze.
Nie spiesz się z klejeniem torów !!
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Jak mówił Mariusz 5-7 Y=ków/mWagenów + loka = 204/220 x 7 + 190/210 mm = 162/175 cm,
a to wcale nie najdłuższe składy, np Orient Express 16 wagonów + loka. Sam pamiętam składy na Hel po 13 wagonów, które się w Sopocie nie mieściły na peronie.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2013, 09:48 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Masz rację, poustawiałem kilka różnych kombinacji składów i faktycznie lepiej będzie to wyglądało jak zostaje jeszcze miejsce za ostatnim wagonem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Mariusz »

U mnie muszą się zmieścić od 5 do 7 m-wagonów, albo 4-członowa bipa + klasa.
Im dłuższe tym realniejsze.
Nie każdy musi być taki długi.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Hej, czy perony o długości 280 cm to trochę nie za dużo? Tak układam te tory na desce i jak postawiłem lokę i 5 boczniaków to hektar za nią wolnego. Skracać? Nie skracać?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Maciej »

Mariusz pisze:Wywierć dziurę potajemnie i zakryj, zapiankuj, zamaluj. Jak zmieni zdanie, będziesz miał gotowy tunel.
Albo pocztę pneumatyczną :lol:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Mariusz »

Wywierć dziurę potajemnie i zakryj, zapiankuj, zamaluj. Jak zmieni zdanie, będziesz miał gotowy tunel. Jakoś trzeba butelki wywozić z sąsiedniego pomieszczenia.
No i układ torowy przygotuj do tego tunelu.
U mnie też były problemy, ale dałem rade i dziś nikomu dziura nie przeszkadza, a miałem 3 ściany do pokonania, w tym 2 nośne dość grube.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Hehee no nie mam, żona się nie zgadza :( Przez ścianę mam piwniczkę z alkoholami i żona boi się że jeszcze wjechać tam jak wjechać, ale z wyjazdem mógłby być już problem :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości