Ciuchciolandia

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10303
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Przestrzeni jest dużo, a makieta jest płaska. Pomyśl nad podjazdami, wiaduktami itp. Warto urozmaicić teren.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dzięki zadziałało.
Zdecydowałem się na wariant pierwszy.
Parowozownia:
Obrazek
1 . stacja diesel
2. piaskownia dla lokomotyw
3. nawęglanie
4. szopa diesli
Tam gdzie zaznaczyłem 5 zastanawiam się nad wcięciem w tor 1 i 2, brak pomysłu.
Ogólnie okroiłem zaplecze do parowozowni ale chce się bawić więc daruję sobie jakieś hotele itp. U mnie maszyniści będą ciągle na stanowiskach dla chwały Ciuchciolandi :)
Stacja
Obrazek
Zastanawiam się czy nie przenieść peronów pomiędzy tor 2 i 3, 4 i 5,6i 7. Myślę też czy nie zakończyć 6 na takiej samej długości co 7. 1 i 2 tor ma służyć do jeżdżenia w koło więc nie wiem czy to ruszać. Z drugiej strony fajnie wygląda skład mijający peron ...
Bocznica
Obrazek
Magazyny i trochę torów do zabawy. W końcu będę miał miejsce do zataczania pfuuu co ja gadam, oczywiście przetaczania, hm też nie bardzo brzmi :mrgreen: Zawsze zastanawiałem się co zrobić z wagonami do winka, na bocznicy w oddali myślę zrobić rozlewnie alpagi. A w jednym z magazynów hurt piwa, w końcu coś wożą te Tuborgi, Carlsbergi, Tyskie :/ itp Oj będzie naród pił ...
Jak patrze na projekt to widzę parę lat zajęcia :mrgreen: Drapię się w głowę nad połączeniami i sterowaniem makiety. Zastanawiam się nad napędami, mam czasami dość conradów ale za bardzo nie mam dla nich alternatywy. Jakoś nie za bardzo widzę tam siłowniki do drzwi, a Tilligi swoje kosztują, na te konto wole kupić sygnalizacji ...
Dzisiaj robiłem próby z pętlą zjazdową. Nawet nieźle idzie skręcanie, tylko jak położyłem tory i próbowałem podjechać kilkoma składami to tylko zeuke się nie rozpięło, ale za to nie podjechało. Coś knocę ale nie wiem co, może to te sprzęgi tilliga są do d...
I ten szuter, brrrr, chyba będę musiał zamknąć się na tydzień, bo tyle toru zasypać to normalnie będzie masakra :roll: Dobrze, że to jeszcze z rok :mrgreen:
Tak więc mam zamiar powolutku, po cichutku i do przodu... :mrgreen: hahahaaaa ....
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 08:11 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: PiotrT »

Co do 3d to ja robie tak:
1. Widok 3D w SCARM i ustawiam rzut tak jak mi się podoba.
2. Potem PrintScreen na klawiaturze.
3. Uruchamiam Paint lub Gimp'a (kto co ma, kto co woli)
4. Robie Wklej

I dale to już wiadomo :)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Oj ale ten czas leci. Chciałem zacząć w maju, ale ponieważ 4 miesiące temu pojawiła się na świecie moja córka to wszystko stanęło na głowie, i to co miało być kiedyś gdzieś weszło w priorytety a priorytety okazały się zachciankami :mrgreen: W końcu cyrk został opanowany i mogę wracać do mojej makiety.
Mam 2 plany oba mi się podobają, muszę się śpieszyć z decyzją bo mikołaj obiecał tory przynieść :mrgreen:
Pierwszy plan:
Obrazek
Po lewej bocznica towarowa, na środku stacyjka, po prawej lokomotywownia.
Drugi plan:
Obrazek
Po lewej stacja końcowa, po środku towarówka, i lokomotywownia .

Oba mi się podobają. Z jednej strony mam ochotę na stację końcową, z drugiej jednak fajnie jak bez problemu można zamieniać składy jeżdżące. Dwa zewnętrzne tory są do kręcenia się pociągów w czasie zabawy, wjeżdżają w tunel, zjeżdżają na dół, i wracają z drugiej strony. Jako, że makieta ma być do manewrowania, pod spodem będą tylko moduły dwutorowe. Na nich chce się pobawić w modelowanie terenu :D
Skłaniam się do pierwszego pomysłu. Porady mile widziane co zmienić co wywalić, bo dodać za dużo już się nie da :D
Jak widać opanowałem nawet scrama. Tylko nie wiem czemu nie zapisuje mi komp zdjęć z 3d?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 07:58 przez womo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Jakby kogoś interesowało, cena tej czeskiej około 6000 tyś CZK. Niestety pan z jednego ze sklepów odpisał, że producent podaje czas oczekiwania od 6 do 8 miesięcy, natomiast on może powiedzieć że bezpieczniej przyjąć od roku do dwóch. A Niemcy jak to Niemcy nic nie słychać nic nie widać. Chyba jednak przeproszę Roco :mrgreen:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Bardzo fajna. O ile zrozumiałem posiada już coś odpowiedzialnego za zmianę polaryzacji przy obrocie o więcej niż 180 stopni. Będę stukał do tego sklepu, o dostępność.
Dzięki.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: DBv »

Jest jeszcze produkt czeski:

http://www.mala-zeleznice.cz/vyrobek/to ... u_807.html

Trudno mi co ś napisać o tym produkcie, trzeba by u czeskich kolegów jakichś informacji szukać.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Paweł Basiński »

Podejrzewam, że w TT nikt nie kupował - ktoś by tam się pochwalił chyba :)
Musiałbyś opinii o tych obrotnicach szukać w skali H0 - ktoś tam kiedyś szukał...
Może Archico??

Paweł
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dzięki za odpowiedzi. Skoro wchodzą to dobrze. A czy ktoś używał tych z Hapo? Jak z obsługą i awaryjnością? Bardzo ciekawa jest ta 26 metrowa ...
http://www.hapo-bahn.de/images/pict0010.jpg
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 10:31 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Paweł Basiński »

Proszę bardzo - link do producenta obrotnic - do koloru do wyboru.....

http://www.hapo-bahn.de/0000009167082b209/index.html

pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: tydzial »

Jest jest Artur jak najbardziej dopuszczalne obrotnice były budowane grubo przed powstaniem co niektórych lok. i ledwo wchodzą na obrotnicę wręcz na milimetry koła stoją na szynach obrot. a reszta wisi po za nią .
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10303
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Rozstaw skrajnych osi się liczy, a nie całkowita długość lokomotywy od bufora do bufora.
Jeśli koła się zmieszczą na obrotnicy, a trochę przód-tył wystaje, to da się lokę obrócić (o nic nie powinna zahaczyć).
Natomiast nie jestem pewien czy taka sytuacja jest dopuszczalna na kolei 1:1 w świetle przepisów.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: tydzial »

Moje Ty2 BR01 Ty5 na luzie się mieszczą .
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Mam pytanie. Czy istnieje inny producent obrotnic niż Roco ? Bo szukam, szukam a tu same przeróbki lub samoróbki.
Przymierzałem się w sklepie do zakupu ale po postawieniu na nią Br 18 okazało się że ta obrotnica jest za krótka. Nie mieli w sklepie ani Br01 ani Br44 ani Br50, czy te lokomotywy się na nią mieszczą? Na pewno mieściła się Br86, i br 80 :mrgreen: Ale to trochę za mało jak dla mnie.
Z katalogu wynika że prawie wszystkie są dłuższe od tych 18 cm. Jak to jest? Trzeba je parkować na ścisk?
Kurcze zgłupiałem.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Głodnym chleb na myśli ?? :mrgreen:
Mariusz jak połączysz te kina z fleksami to jest różnica w wysokości? Chciałem wszędzie robić EW2 ale tak się zastanawiam, sprężynka itp w kina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości