Cięcie profili szyn

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: jafrap »

Marcin pisze:tarcze stalowe do cięcia metalu, ostre ale cienkie jak żyletka
Chwali się chęć podzielenia się wiedzą na temat możliwości cięcia szyn, ale chciałbym dodać taką sugestię jako uzupełnienie, że te tarcze metalowe Proxxona mogą być niebezpieczne, gdyż przy dużych obrotach narzędzia i przy uwzględnieniu faktu, że są cienkie jak żyletka - mogą się ułamać podczas pracy przy niewłaściwym prowadzeniu narzędzia /aczkolwiek nie musi się tak stać - ale trzeba o tym napisać/. Co może zrobić pędzący z dużą prędkością taki mini odłamek nie będę pisał. Osobiście uważam, że o wiele lepsze i bezpieczniejsze są tarcze proponowane przez kolegę Rangera'a: http://www.eaos.pl/category/narzedzia-werkzeuge/tarcze/

Proszę nie traktować tej mojej sugestii jako ataku bo widzę, że kolega strasznie nerwowy...
Marcin pisze:Po co zaczepki szukasz? Ze zwykłego informacyjnego posta robisz znów aferę o byle co, a potem jak gówniarz założysz posta pod tytułem "żale Marcina". Z wiekiem pada ci na czapkę? Żona ci za dużo marudzi i nie masz się gdzie wyżyć? To forum zmień.
Czytając posty kolegi Artura wcale nie sądzę, że on szuka zaczepki. Napisał tylko o swoich sugestiach nikomu nic nie narzucając ani nikogo nie obrażając. Co do zaczepki (kto jej szuka) odczucia mam wręcz odwrotne czytając to co powyżej cytuję... :roll:
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 08:05 przez jafrap, łącznie zmieniany 12 razy.
Awatar użytkownika
TittyTwister
Posty: 269
Rejestracja: 29 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: Ostrava
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: TittyTwister »

No ja dam link na kleště do ciencia szyn Xuron (sprzedawają się pod marką Modelcraft) - PXU 2175/B. Ale nie tanie są.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: Ranger »

Jak poczytasz o tarczach na mojej stronie to dowiesz sie Marcinie, że nie znikają w oczach. Niektóre są do Ceicia tytanu i stali maszynowych. Szczególnie diamentowe wykazuja długą żywotność.
Będzie je można zobaczyć w Poznaniu, również podczas pracy.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: Marcin »

Już ci napisałem, możesz sobie pilnikiem stolarskim równać albo albo szlifierką kątową.
Można mieć porządnie zrobione, a można mieć gówno za małe pieniądze.

Po co zaczepki szukasz? Ze zwykłego informacyjnego posta robisz znów aferę o byle co, a potem jak gówniarz założysz posta pod tytułem "żale Marcina". Z wiekiem pada ci na czapkę? Żona ci za dużo marudzi i nie masz się gdzie wyżyć? To forum zmień.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012, 09:17 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: ArturSchŁ »

Mówimy o cięciu szyn TT, a nie o nano-technologii.

Można kupić brykę za 200 tys. by pojechać do centrum, można także pojechać tramwajem za parę zł.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: Marcin »

Tarcza na niektórych metalach niknie w oczach nawet jak się nie przyciska, to jej zasadnicza wada, tym bardziej tarcze z tych tanich zestawów, które są bardzo lichej jakosci.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: Ranger »

Polecam jednak tarcze
Są na pewno bezpieczniejsze. Poza tym sie nie grzeją i nie tępią. Sam kupiłem zestaw proponowany przez Marcina i po przecięciu kilku metalowych elementów tarecze nie mają już zębów. Poza tym są tak cienkie, że potrafią się wyboczyć podczas pracy.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2012, 09:25 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: Marcin »

Trzeba uważąć, to nie sa narzędzia typu szlifierka kątowa do cięcia rur w ogródku.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: monique222 »

Jeżeli chcemy polemizować zakupiliśmy z żonką a'la dremelka na alledrogo i powiem wam że używamy go już od kilku miesięcy dość intensywnie z dodatkami proxxona i dremelka i nie zawsze made in china to totalny badziew i po co przepłacać ?? Ale jeżeli chodzi o akcesoria to kińczyzna czi inny badziew nadają się tylko do śmieci i tyle naszego w tym temacie :)

Takim dodatkiem nie kupować proxxona tarczek nie wzmacnianych gdyż tak jak artur napisał pękają jak szalone

Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 23:20 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: Marcin »

ArturSchŁ pisze:Okrągłe pudełeczka zawierają po kilkanaście/kilkadziesiąt tarczek do cięcia metalu (ceramika / kamień ?? ) identyczne jak oryginalne Proxxona - tak samo kruche i tak samo dobrze i długo tną jeśli ich nie połamać. :mrgreen:
Jak ty porównujesz takie badziewie z proxonem to nie mam pytań, weź se pilnik stolarski i z grubsza obrównaj.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2012, 16:13 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: ArturSchŁ »

monique222 pisze:Zestaw można zakupić w CASTORAMIE za około 30-35zł w obi są tańsze chińskie zamienniki ale nie polecam jednorazówki
Takie cóś na jakiejś wyprzedaży w HIT-cie czy innej Biedronce:
Obrazek Obrazek
Okrągłe pudełeczka zawierają po kilkanaście/kilkadziesiąt tarczek do cięcia metalu (ceramika / kamień ?? ) identyczne jak oryginalne Proxxona - tak samo kruche i tak samo dobrze i długo tną jeśli ich nie połamać. :mrgreen:
Cena też ze 20-40 PLN.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Cięcie profili szyn

Post autor: monique222 »

Marcin pisze:tarcze stalowe do cięcia metalu, ostre ale cienkie jak żyletka, w komplecie są 3 sztuki oraz trzpień mocujący. Do ogólnie dostępnych maszynek typu dremel lub proxxon. Sprawdziłem tną szynę jak się patrzy - ogólnie polecam.
Zestaw można zakupić w CASTORAMIE za około 30-35zł w obi są tańsze chińskie zamienniki ale nie polecam jednorazówki
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 16:42 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Cięcie profili szyn

Post autor: Marcin »

Ostatnio ten temat sie przewijał więc wrzucam dla poszukujących:
Obrazek
tarcze stalowe do cięcia metalu, ostre ale cienkie jak żyletka, w komplecie są 3 sztuki oraz trzpień mocujący. Do ogólnie dostępnych maszynek typu dremel lub proxxon. Sprawdziłem tną szynę jak się patrzy - ogólnie polecam.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 16:41 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości