Mocowanie szyn do podkładów

Czyszczenie, konserwacja, naprawy, budowa itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Tegwoj
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2006, 11:40
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mocowanie szyn do podkładów

Post autor: Tegwoj »

Dziękuję bardzo za informację, czyli jak rozumiem mogę zastosować gwoździe. Chciałbym aby wyglądało realnie, a w w skali 1:25 już widać sporo. Kliknąłem pomógł, ponieważ Twoja informacja dużo mi wyjaśniła.
Oczywiście jak mnie nie "wygonicie" ;) będę się chwalił wynikami prac.
Wojtek
Ps. Zdjęcia sobie pozwolę skopiować do własnego użytku.
W.
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mocowanie szyn do podkładów

Post autor: PiotrZ »

Witaj,
Może pomogą Ci zdjęcia zrobione w zeszłym roku w Rosji. Szyny są mocowane do podkładów gwoździami. Podobnie mogło to wyglądać w okolicach Lwowa, choć to był zabór austriacki.
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
PiotrZ
Tegwoj
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2006, 11:40
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mocowanie szyn do podkładów

Post autor: Tegwoj »

Cześć!
Celem wyjaśnienia, na co dzień zajmuję się modelarstwem kartonowym w większej skali, tj. 1:25, ale z przyjemnością zaglądam tutaj, popatrzeć na ruchome modele.
Moje pytanie jak w temacie, dotyczy mocowania szyn do podkładów w okresie końca I WWŚ. Kleję obecnie model pociągu pancernego "Śmiały", z okresu walk w okolicach Lwowa w listopadzie 1918 roku i mam dylemat, jak mocować szyny do podkładów. Czy były stosowane w tamtym okresie coś na wzór obecnych mocowań do podkładów drewnianych (czyli śruby, podkładki itd.), czy też można przybić gwoździami/szpilkami (nie znam właściwej nazwy, proszę o ewentualną poprawkę).
Czy też dopuszczalne by było mocowanie szyny gwoździami/szpilkami przy szybkiej naprawie linii zniszczonej działaniami wojennymi? Ich wygląd, wymiary itp znalazłem na innych stronach.
Chodzi mi oczywiście o potwierdzenie bądź zaprzeczenie tej tezie, chciałbym aby torowisko było zgodne technicznie z ww okresem.
Oczywiście sam też szukam odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam
Wojtek.
Ps. Przepraszam, że tak się rozpisałem. Dołączam zdjęcie modelu w trakcie prac.

Obrazek

W.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tory, rozjazdy, sieć trak., sygnalizacja itp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości