Makieta - zarząd DR ep IV

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 427
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Ciora »

Jak wynika z opisu, to makieta z czasów NRD. Towarzysze dzielnie stali na straży ustroju, no ale żeby nawet podczas wypoczynku nad jeziorem? Ta kobieta na plaży to taka niemiecka kobieta na służbie - bikini na ciele, a na głowie hełm. Chyba, że to nie jest biustonosz, tylko lornetka do obserwacji? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, 11:28 przez Ciora, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 616
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: jarkott »

Maćku, proszę, pokaż więcej zdjęć makiety. :)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Schładzam makietę :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Styczeń - luty 2012 - sorki za wielkość ale żaba nie chce mi wrzucać fotek i znalazłem coś :mrgreen: innego http://tinypic.com/?t=postupload
Obrazek Obrazek Obrazek
Plan był i nadszedł czas realizacji. obecnie już przejezdna jest dolna część szlaku głównego, zostały jeszcze do montażu dwie może try bocznice w okolicach przyszłego budynku dworca. Zbudowałem również szlak do górnej stacji - fotki wkrótce. Równolegle trwają prace przy budowie zamczyska, domków aparatczyków. Niebawem przybędą budynki dworcowe dolnej i górnej stacji.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2012, 12:48 przez Maciej, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Mariusz »

Tajne odgałęzienia w tunelach oczywiście, że są konieczne w czasach "zimnej wojny". :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Mariusz pisze:Ale 86-tka nie uciągnie Twoich ciężkich transportów wojskowych i będziesz odpowiadać za brak ochrony granic przed zachodnim sąsiadem, który patrzy i czeka właśnie na Twe potknięcia by najechać bezbronne rubieże.
Zamów do tej pracy oba tendrzaki, będą eszelony z popychem, wszak na tak dużych spadkach musi być loka z tyłu !! 8)
86 ka do ruchu osobowego i zdawczych pociągów towarowych, składy wojskowe pociągnie
BR 120 lub BR 118 tam w górach - dziś ślęczę nad torami odstawczymi w tunelu :roll: Takie schowki mogą się przydać :roll:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Mariusz »

Ale 86-tka nie uciągnie Twoich ciężkich transportów wojskowych i będziesz odpowiadać za brak ochrony granic przed zachodnim sąsiadem, który patrzy i czeka właśnie na Twe potknięcia by najechać bezbronne rubieże.
Zamów do tej pracy oba tendrzaki, będą eszelony z popychem, wszak na tak dużych spadkach musi być loka z tyłu !! 8)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Mariusz pisze:Teraz myślisz o tendrzaku ?? !! A trza było brać 84-kę jak ja. Super maszyna !!
Nie nerwowo :D Na wszystko jest czas. Na razie czekam na elbląską BR 23, a BR 86 jest mniejsza i na mniejsza makietę może pasować.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Mariusz »

Teraz myślisz o tendrzaku ?? !! A trza było brać 84-kę jak ja. Super maszyna !!
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Dziś "walczyłem" z trasa drugorzędną. Podjazdy zbudowane, jutro korkowanie i kładę torowisko. Zostaje stacja - jej płyta - górna :D
Czas pomyśleć o zakupie BR 86...
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Chinole Chinolami - Po założeniu prowadnicy kabli znowu wystąpiło zasmażanie płytki - wywaliłem ją i kable "lecą luzem" w pudle. Może się nie zakleszczą :roll: Dziwne zjawisko.
W każdym razie dekoder działa już poprawnie. Zobaczymy jak długo...
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Mariusz »

Ja na chinoli patrzę inaczej: machnęli sobie troszkę dużą makietkę :mrgreen:
Były czasy kiedy u nas stawiano całe osiedla przywiezione z różnych państw.
W Wygodzie Smoszewskiej widziałem całą uliczkę rodem z Finlandii.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, 12:05 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Scio »

Coś już się dzieje w tym temacie :D
http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=6088
Jedyny sposób na buble, który by dał do myślenia firmom, jest nie kupowanie ich produktów (za ciężkie pieniądze, notabene), ale to chyba nie możliwe do zrealizowania :roll:
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Samowarek »

Czyli jak z tego wynika czego się czepią to robią gnioty i efekt nasze modele to farba złazi,to czegoś brak, to jak ktoś napisał "zabawki w środku" itd. dużo tego a Ci co powinni dbać o swoją markę olewając i mówiąc sobie OK! zaśmiecają tymi bublami rynek uraczając nas twierdząc że modelarze to duże dzieci i tak popsują szybko i kupią następny bubel.Smutne to wszystko.Może by tak założyć nowy temat "Usterki i buble" opisać model i usterkę,nr katalogowy (posortować każda firma osobno) i np. co pół roku wysłać do danej firmy taką listę podpisując się Forum TT.Ciekawe jaki był by odzew po dostani takiego wykazu??? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Scio »

Otóż nie !! Jeziora, gór i klimatu nie udało im się podrobić. Budynki przypominają zabudowę kiepskiej makiety śmierdzącej nowością i plastikiem. :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości