Zakup: BR 01 vs BR 52

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Zakup: BR 01 vs BR 52

Post autor: Charakterek »

Filip pisze:Ten napęd z tendra w BR52 to normalnie śmiech na sali... spadłem z krzesła jak to zobaczyłem...
Mógłbyś sprecyzować? Bo nie bardzo chwytam!?

Obie lokomotywy mają napęd w tendrze. Z tą różnicą, że 52 ma napęd na 4 osie, a 01 na dwie! 52 ma cichuteńki 5 polowy silniczek, a 01 dość głośny 3 polowy. 52 ma masy kinetyczne, a 01 niema. 52 ma kks a 01 nie ma. 52 to konstrukcja Tilliga, a 01 robiło jeszcze BTTB u schyłku działalności. 52 ma światła zmienne do kierunku jazdy na diodach, a 01 ma z przodu żarówkę, która się świeci non stop, a z tyłu diody zapalające się zgodnie z kierunkiem jazdy. 52 ma plastikowe, dobrze wyskalowane wiązary, a 01 w dalszym ciągu za duże metalowe.

52 ma łuki minimalne R = 310 a 01 wjedzie nawet na rury i to jest tylko i wyłącznie jej jedyna przewaga.

I najważniejsze - zastanów się czego szukasz. Jeśli lokomotywy do pociągów osobowych - to wyboru nie masz - tylko 01. 52 była zarówno w osobowych jak i w towarowych. Z tym, że wielkich prędkości, to ona nie osiągała, bo to parowóz towarowy i już!

Jeśli chcesz przerobić na PKP to wybór masz także zdeterminowany - tylko 52 i z niej zrobisz Ty2

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 cze 2006, 23:51 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturSwider

Re: Zakup: BR 01 vs BR 52

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Artur! Bezapelacyjnie bierz BR 52. Zalet nie będe wymieniał - każdy je zna.

Ale... Jako drugi model w kolekcji wybierz BR 01 wersję zieloną.

Sam mam oba parowozy i oby dwa są śliczne ale jedak technologia wykonania BR 52 zmusza do jej zakupu przed BR 01.
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Zakup: BR 01 vs BR 52

Post autor: Filip »

Ten napęd z tendra w BR52 to normalnie śmiech na sali... spadłem z krzesła jak to zobaczyłem...
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Zakup: BR 01 vs BR 52

Post autor: ArturSchŁ »

Załóżmy że chcę dokonać zakupu parowozu. Zastanawiam się nad BR01 czy BR52.
W grę wchodzi albo 02120 / 02125:
Obrazek Obrazek

albo 02270 :
Obrazek.

Proszę o Wasze opinie odnośnie "wartości" tych modeli (nie ceny), tzn właściwości trakcyjnych, kultury pracy napędu, miodności modelu. Szczególnie liczę natych, którzy ostatnio zakupili BR01 i jakoś nie opowiedzieli czy są z modelu zadowoleni. Oczywiście po zakupie będzie wstawiony do loka dekoder DCC.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2008, 20:36 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości