BR 119 vs BR119 Kramermutze

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

BR 119 vs BR119 Kramermutze

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek

:arrow: opis starej wersji znajdziecie na TT-Klub.PL,
:arrow: informacje o nowej w Banku Modeli.

Mając obie na raz u siebie postanowiłem podzielić się z Wami poniższym materiałem.

Na pierwszy rzut oka, oba modele niewiele różnią się od siebie, poza oczywistym daszkiem z 3-cim światłem zwanym "Kramermütze":
Obrazek Obrazek

Jednak przy bliższym przyjrzeniu się, zaczynamy dostrzegać różnice w stosunku do starej konstrukcji:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W nowej budzie zastosowano barierki, jako detale do samodzielnego montażu, zmieniono okna, a w nowym malowaniu czarne ramki podkreślają detale. W sumie: lepiej to wygląda.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na dachu zmieniono wentylatory na delikatniejsze:
Obrazek
a co za tym idzie zrezygnowano z mocowania budy na śrubkę (przez wentylator) na rzecz typowych zatrzasków po bokach. To chyba najbardziej pożądana zmiana (zaraz po wymianie starych głupawych okien).

Skoro mówimy o środku modeli, to i tu dokonano zmian:
Obrazek Obrazek Obrazek
wersja płytki drukowanej starej wersji modelu z ostatniej produkcji (autor zdjęcia Charakterek):
http://img237.imageshack.us/img237/7162/09th9.jpg
Jak widzimy zmieniono oświetlenie oraz dodano gniazdo NEM 651, reszta bez zmian (pomijam brak wlutowanej nakrętki do śruby mocującej pudło).

Cały układ napędowy, jak było zapowiadane, pozostał bez zmian. Dokonano, ze sukcesem, liftingu pudła. Model zyskał na atrakcyjności.
Dla tych, którzy chcą Uboota, a go jeszcze nie posiadają, nabycie nowej wersji jest oczywiste. Ci, którzy już mają jego starsze wersje, muszą się zastanowić czy chcą wymiany/dokupienia nowej wersji. Dostaną ten sam model, tylko że lepiej wyglądający.
Czekamy na kolejne wersje malowania nowej BR 119.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości