PSK vs LORENZ

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: PSK vs LORENZ

Post autor: oelka »

Marcin pisze:1. Lorenz jest mniejszy i krótszy od PSK. (kto ma poprawną skalę?)
Zapewne jeden i drugi :)
2. L ma przesuwane drzwi boczne P nie. L ma zastrzał na scianie bocznej P nie. L ma mocowania latarń końca pociagu na wysięgnikach, P nie.
Jak wyzej. To moga byc rozne wersje tego samego wagonu. Wszystko zalezy od daty produkcji i producenta. U Niemcow nie bylo takiej urawnilowki jak na PKP, zeby przez 30 lat produkowac ten sam typ bez minimalnych chocby zmian konstrukcyjnych w imie unifikacji.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 20 gru 2007, 10:09 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PSK vs LORENZ

Post autor: Misiek »

Marcin pisze: L ma zastrzał na scianie bocznej P nie. L
tym akurat się nie przejmuj, poszukaj na martelu bądź kozaku wypowiedzi KKoja odnośnie brankardów w HO
coś kojarzę, że były takie z zastrzałem i bez, i któryś z nich jest "bardziej polski"
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: PSK vs LORENZ

Post autor: wojtek_ »

Mysle, że na rzeczy będzie małe podlinkowanie: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=2721
bo najfajniejsza jest wiadomość:
ArturSch pisze: (...) Jak niesie plotka, brankarda PKP powinniśmy się doczekać na targach w Norymberdze 2008.:P
:lol:
pozdrawiam
wojtek jaroszuk
Ostatnio zmieniony 20 gru 2007, 10:09 przez wojtek_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

PSK vs LORENZ

Post autor: Marcin »

Takj jak ostatnio w mojej galerii zauważyliscie kupiłem wagon Lorenza typu Brankard Gwhu DR.

I ok. W końcu dotarł do mnie. Zrobiłem od razu konfrontację tych dwóch wagonów różnych producentów.

Najpierw fotki potem coś ode mnie. Lorenz nr kat 36020 jest brązowy , PSK nr kat 760 zielony. Obydwa są III ep.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moze w punktach:
1. Lorenz jest mniejszy i krótszy od PSK. (kto ma poprawną skalę?)
2. L ma przesuwane drzwi boczne P nie. L ma zastrzał na scianie bocznej P nie. L ma mocowania latarń końca pociagu na wysięgnikach, P nie.
3. L ma podesty metalowe, P plastikowe. Wyposażenie podwozia jest takie same w obydwu.
4. P ma delikatniejsza armaturę niż L, P ma ładniejszy dach, L ma uchwyty manewrowego na narożach P nie.
5. L ma plastikowe !!! obsady zestawów kołowych, P metalowe, obsady w Lorenzu są wklejane każda osobno co spowodowało ukośne ustawienie jednego z zestawów kołowych względem wagonu.
6. Zestawy kołowe Lorenza są fatalne, krzywo wytoczone i mają za długie osie, zestaw nie obraca sie lekko, od razu dostał tilligowskie i jest ok.
7. L ma dokładniejszy nadruk niż P, ale za to skromniejszy
8. Obydwa posiadają KKK
9. W Lorenzu bardzo ciężko jest wymontować sprzęgi z gniazd, ale zaskoczył mnie fakt, że konstruktor przewidział możliwośc założenia sprzęgów Tilliga nr kat 08828 (sztywne) i pasują!! Odetchnąłem z ulgą.
10. Sprzęgi fabryczne Lorenza są porażką. Bardzo przewymiarowane. W PSK dużo dokładniejsze.
11. Buda i podwozie dużo dokładniej odlane w PSK. Lorenz ma brzydkie zderzaki jakby nie dolane w formie.
12. L ma ślady kleju po montażu, w P nie znalazłem ani jednego.
13. Pudełko PSK jest ładniejsze, chociaż mocowanie wagonu drutem do wkładki kartonowej to trochę pójście na skróty, Lorenz robi wypraskę styropianową na wycinarce z nagrzanym drutem, co powoduje niedokładności cięcia. Pudełko kartonowe wygląda jak cięte nożem ręcznie.

Generalnie: Jak na tę jakość, którą prezentuje, przepłaciłem Lorenza. Jego plusem jest ogólne wrażenie, jest miły dla oka (bez wnikania w drobiazgi) no i to że jest rzadkim modelem.
PSK znacznie dokładniej wykonany, też nie tani jak na tak mały wagon. Czekam na wersję brązową DRG. Musi się pojawić, może Lorenz poprawi jakość i dopilnuje dokładniejszego montażu.
Jeśli szukacie brankarda do swoich składów to polecam PSK. Jego własności trakcyjne są bez zarzutu i nie ma konieczności poprawiania czegokolwiek.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2007, 18:23 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości