Którą wybrać?

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: DBv »

Jeżeli powracamy do kolejnej edycji "mody na sukces" ;) to doradzę, że jak kupiłeś BR120 i się Tobie podoba to do BR119 tez przywykniesz. A na pytanie czy teraz opłaca się ją kupić to powiedziałbym, że będzie się ją opłacało kupić jak się ukaże zapowiadany na ten rok model.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Od sieprpnia 2006 minęło trochę czasu. Wątpliwości co do zakupów nowych lokomotyw mają dziś inny poziom, a Wasze porady okazały się cenne i pozwoliły z małym ryzykiem kupować to co każdy z nas uwielbia....nowe, wyśnione lokomotywy.
bartekdj pisze:zastanw się i odpowiedz sobie na jedno proste pytanie: którą bardziej cenisz i ta zostaw a bez gadania ludmiłę roco (to mój zakup będzie tego roku) nie wachaj się
Kupiłem dwie BR 118
Obrazek Obrazek
obie inne i nadal choruję na wersję z układem osi B0'B0'
ArturSwider pisze:
Nadal jest legendą, choć na kolei DR zdaje się niewiele egzemplarzy pracowało. Pomimo ma to coś w sobie. No i te kontrowersyjne prześwity.
Maćku, tylko TA! Żadna inna. Mam i jest kochana. Wszystko w niej jest piękne! Idealne właściwości jezdne, super silnik, idealnie pomalowana buda itd. itd.
Poprostu BR 120. :D
No cóż - trzecia to BR 120 a Mariusz pozwoliłl mi ja katowac do woli już na modułach . Dziś muszę pomyśleć nad słynnymi blaszkami. jest pomimo wad piekną maszyną i tego nikt nie zakwestionuje 8) Moja jest bez pasa.
Obrazek
Karol pisze:Ludmiłka
Filip pisze:Ludmiła przede wszystkim :) .
WojTTek pisze:Tak naprawde tylko i tylko ludmiła
I takich wypowiedzi było sporo. Decyzja sobie dorastała wśród BR 118 tek i BR120, wiosna 2007 i stało się BR 142 zawitała na moje stalowe szlaki. :D
Jest najśilniejszą i najlepsza lokomotywą w moim stadku, ale kto wie co będzie dalej myślę o czeszce i doszła jeszcze jedna która jak na razie znosi moje wyboje całkeim dobrze :lol:
Obrazek

Nigdy nie sądziłem że tak kultowa lokomotywa będzie u mnie........no tak, ale od czasu dewagacji "którą wybrać" prawie minęło dwa lata i do tego czasu wybrałem cztery lokomotywy brane pod uwagę :D Ranking się raptem zawężył i......
czas na kaprysy z diesli zarządu DR
Obrazek
I co dalej? Wróciłem do początku tematu - czy BR 119 jest teraz warta zakupu :roll:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:34 przez Maciej, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Charakterek pisze:Tak, masz rację Maćku. Rewelacyjny napęd ze 118 włożono do dość wiekowego pudła 119. Ale jak tylko odnowią pudło uboot będzie pierwszym na liście moich życzeń. Zresztą na stronie napisałem, że na makiecie loczek nie jest taki zły. Pod względem jazdy - ideał. Cóż z tego, jak się przyjrzmy mu z bliska - czar pryska. A taką 118 im bliżej na nią patrzymy, tym mocniej serce bije. Z każdym centymetrem odkrywasz nowy detal. I o to chodzi. O tą magię... A jak zrezygnujesz ze sprzęgu na rzecz węży ciśnieniowych i haka - tego już się nie da opisać. Maciek chyba się ze mną zgodzi...
I co ja mam powiedzieć - prawda jest taka że zawsze ją chciałem mieć, tak się złożyło że pierwszy był kanciak, bo inny, odlotowy i unikalny. Druga tez miała być inna ale tak się szczęśliwie złożyło że jest nr2. Naprawdę dokładnie wykonane detale powalają. Jutro zacznę montaż elementów. Ciekawe co kupię w lutym ;) Plan wprawdzie jest uknuty, ale o tym sza! Nie zapeszmy i poczekajmy do srogiej zimy 2007 :D
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:25 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Charakterek »

Tak, masz rację Maćku. Rewelacyjny napęd ze 118 włożono do dość wiekowego pudła 119. Ale jak tylko odnowią pudło uboot będzie pierwszym na liście moich życzeń. Zresztą na stronie napisałem, że na makiecie loczek nie jest taki zły. Pod względem jazdy - ideał. Cóż z tego, jak się przyjrzmy mu z bliska - czar pryska. A taką 118 im bliżej na nią patrzymy, tym mocniej serce bije. Z każdym centymetrem odkrywasz nowy detal. I o to chodzi. O tą magię... A jak zrezygnujesz ze sprzęgu na rzecz węży ciśnieniowych i haka - tego już się nie da opisać. Maciek chyba się ze mną zgodzi...
Ostatnio zmieniony 24 sie 2006, 17:52 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Krzysiu - jasne że U-boot (119ka) ma klasę, ale co do modelu to faktycznie góra jest słaba. Zobacz w realu okna kabiny i porównaj je z modelem. Lekko za małe, podobna wpadka jest w 120kach z bocznymi oknami ( Ramy przesadzone). I tylko tyle. No koneserzy szczegółów dorzucą pewnie jeszcze inne wady jak np brak poręczy czy szklane wentylatory o zgrozo!.
Dlatego dążąc do jej zakupu jak już mam kasę to mi ucieka na coś lepszego (nie boje się tego powiedzieć). Po prostu poczekam na nowe pudło do 119 ki i już.
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: KrzyszTTof »

maciej_kolej pisze:Już dziś moge powiedzieć że BR119 w tym rankingu zostaje daleko.......zdaje się że jest za daleko by o niej mówić ;)
To parę słów broniących BR119. Właśnie wczoraj odebrałem paczuszkę z modelmanii a w niej BR119 :D Mimo że wiele jest słów krytyki pod adresem tego modelu i test na stronie TT-Club wypadł słabo (aczkolwiek prawidłowo), to nie mogłem się oprzeć i kupiłem ten model. Mi osobiście on podoba się i to bardzo bardzo. Ma w sobie to "coś". Jak sunie pomału ze składem to nie moge oczu oderwać. Pewne uproszczenia wcale mnie nie rażą. Przeszklenie modelu też jest wykonane bardzo ładnie i jest przejrzyste. (może coś poprawiono?). Oczywiście ustępuje pod kątem właściwości jezdnych BR132, natomiast bije na głowę BR120 (przynajmniej ten egzemplarz, który miałem ja).

A przy okazji - udało mi się model wyciszyć. Ponieważ pierwszą czynnością było smarowanko modelu, udało mi się "odkryć", że model z założoną obudową, ale nie przykręconą, porusza się zdecydowanie ciszej niż po przykręceniu śrubki mocującej (nie ma odgłosu jakiegoś rezonansu). Powodem tego, według mojej teorii, jest to, że śrubka mocująca podnosi lekko do góry płytkę drukowaną z silnikiem, a to powoduje drobne luzy i drgania. Teraz zostało mi tylko pomyśleć nad sposobem lepszego "domocowania" płytki do ramy modelu.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:27 przez KrzyszTTof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Marcin »

Dokładnie Maciej. Dlatego zamówiłem juz kolejną Ludmiłę oraz kolejną BR 229. :D
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Charakterek pisze:No to tak jak kupować 215 218 czy 225. Niby takie same. ale jakże inne. Ja osobiście darzę taką sympatią te ciągniki, że chciałbym je mieć we wszystkich malowaniach. Tak samo jak E11/42 BR 211/242 Niby to samo. ale jednak...
Zgadza się dobrze mieć taką stajnię lokomotyw o tym samym rodowodzie. Zresztą fajnie wyglądają takie same (dla przeciętnego widza) lokomotywy z wysunietymi "nosami" z szopy. Własciciel zna szczegóły że każda jest inna, a po za nim jego koledzy. Po za tym jednolitość taboru określa charakter linii kolejowej która sobie budujemy.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:27 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Charakterek »

No to tak jak kupować 215 218 czy 225. Niby takie same. ale jakże inne. Ja osobiście darzę taką sympatią te ciągniki, że chciałbym je mieć we wszystkich malowaniach. Tak samo jak E11/42 BR 211/242 Niby to samo. ale jednak...
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

ArturSwider pisze:Nie warto było kupić coś zupełnie innego, żeby mieć zróżnicowany tabor?
To zależy jak kto postrzega serę 118. Dla mnie to dwie wersje - pierwsza futurystyczne dziecko NRD, a druga to europejska linia - dobrze jest mieć obie i jeżeli ktoś interesuje się koleja DR to warto. Następna będzie już na pewno inna.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:26 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: KrzyszTTof »

ArturSwider pisze:Nie warto było kupić coś zupełnie innego, żeby mieć zróżnicowany tabor?
Wiesz Artur, to zależy... ja na przykład mam już dwie ludmiłki i kusi mnie mocno coby kolejną nabyć... Jak jest maszyna, która jeździ jak bajka, to ma się chęci na kolejną taką.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:26 przez KrzyszTTof, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturSwider

Re: Którą wybrać?

Post autor: ArturSwider »

Hi,
No i dylematy się rozwiały. (...) Kolejna 118 ka została wciągnięta na inwentaż.
A ja powiem, że zasadniczo dziwię Ci się Maćku, że kupiłeś w sumie drugą taką samą maszynę... :shock:

Nie warto było kupić coś zupełnie innego, żeby mieć zróżnicowany tabor?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:26 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Charakterek pisze:Gratuluję trafnego wyboru! Serio, ta 118 urywa głowę wykończeniem! Teraz odkładaj kaskę na 132, bo mają wznowić produkcję!
Hehehe - my już wiemy która będzie następna ;)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 14:25 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Charakterek »

Gratuluję trafnego wyboru! Serio, ta 118 urywa głowę wykończeniem! Teraz odkładaj kaskę na 132, bo mają wznowić produkcję!
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Marcin pisze:No ładne cacko Maciej.
Ja też mam ten model ale V180 na czarnych wózkach. Naprawdę dobry wybór. 219 też jest warta uwagi.
Dzięki. No skubane 118 maja w sobie to coś że przyciągają uwagę. Czarne wózki też efektownie wyglądają - ukrywają filigranowe wykończenie. No i trzeba zaznaczyć że ta lokomotywa jest naprawdę uniwersalna. Dziś ciągnie wagony piętrowe a jutro np. skład cystern.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości