Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

czyli z prasy, radia, tv i netu poukładane tematycznie

Moderatorzy: eg_ptmkż, mod-Kolej w skali 1:1

Zablokowany
Adams
Posty: 71
Rejestracja: 26 kwie 2006, 00:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Adams »

W lokalnej prasie opinie na temat prywatnego przewoźnika, a pkp są... "remisowe" ?. Dużo ciepłych słów, że pojawiła się konkurencja i jednocześnie dużo dyskretnej krytyki na niedostatek /brak/ profesjonalizmu wśród pracowników PCC/ARIWA . Czasami w taborze coś blokuje hamulce, czasami światło czerwone się zacina i nie zmienia na zielone, i zamiast na stalowych kołach jedziemy na gumowych / tj. autobusem i kierowcy pytają pasażerów o drogę :oops: /czasami wagon do szynobusa nie pasuje - ale do innego już pasuje i jest ok itd ...

maciej_kolej:
Dziś jak wracałem z fabryki migneło mi coś na stacji


Może nie dało rady uruchomić hamulca :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Maciej »

Bingo !! to mi mignęło :D
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Maciej »

Dziś jak wracałem z fabryki migneło mi coś na stacji - wielkie, szynobusowate, przody jak u taurusa. niestety zbyt szybko by określić co to. Aha czoła i pas dachu był biały/kremowy a burty niebieskie (kolor "ariwy") :roll:
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: oelka »

Mariusz pisze:A ten wagon to faktycznie zabytek !! Jak i nasze !!
Dobrze by bylo, gdyby nasze prezentowaly soba ten poziom po 40 latach uzywania. Niech tylko jakis 111A dozyje takiego wieku, w porownywalnym stanie. Bo wagonow 104A z lat 60. juz w latach 90. nie dalo sie znalezc w ruchu pasazerskim. Co ciekawe podobne wiekowo Bm234 w Niemczech jeszcze da sie spotkac w skladach pociagow.
Niektore z tych wagonow sa odpowiednikami modeli Tilliga... Mozna sie zaczac zastanawiac nad przemalowaniem. :)

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 14 gru 2007, 12:18 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Mariusz »

Czyżby PLK robiło dywersje ?? Wątpię, przecież na nich zarabiają !! W moich okolicach inni przewoźnicy mają wręcz niepisane przywileje.
Z tego co wiem, to do końca roku honorujemy sobie ulgi !!
Dzisiaj w Poznaniu PLK postawiły na kilka godzin kilkanaście pociągów z grupy PKP. Myślisz, że też celowo ? Nie wierz w takie pierdoły. Każda minuta opóźnienia jest rozliczana w zł i winny zawsze się znajdzie !!
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Maciej »

Mariusz pisze:Dlaczego piszesz "z winy PKP"
A kto kieruje ruchem - chyba nie PCC :D
Mariusz pisze:Mają kasy fiskalne ? To postęp niemożliwy dla pokonania przez PR/A jest możliwośc płacenia kartami ?
Musisz sam sprawdzić, w końcu jest okazja bo tam PKP nie ma zniżek ani ulg ;)
Mariusz pisze:Jestem ciekaw jak do Ciebie dojadę nowym przewoźnikiem
Jak przeciętny pasażer a nie jak "wyróżniony" 8)
Mariusz pisze:A ten wagon to faktycznie zabytek !! Jak i nasze !!
Tak tylko ten to konstrukcja nieco starsza od naszych nowszych liniowych.
Wiem że PKP boli że jest "coś" nowego, ktoś próbuje zarabiać poza PKP. Monopol się urywa dla PKP niestety, a dla nas może wreszcie :lol:
Ostatnio zmieniony 14 gru 2007, 12:17 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: chudy »

poczekajcie jeszcze trochę a i te nieskazitelne mundurki znikną, ja pracowałem w PCC i wiem troszeczkę jak wygląda tam rzeczywistość i jacy są ludzie.
Jeżeli dla przykładu rewizje będą wykonywali tak jak wagonom i lokomotywom towarowym to długo nie pojeżdżą :| no i pozostaje też pytanie gdzie będą dokonywali napraw bieżących ??
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Mariusz »

Dlaczego piszesz "z winy PKP"
W jaki sposób PKP zawiniło ?? Kto z tego PKP ??
Zauważyłeś kto wykonuje próbę hamulca ?
Mają kasy fiskalne ? To postęp niemożliwy dla pokonania przez PR !!
A jest możliwośc płacenia kartami ?
Jestem ciekaw jak do Ciebie dojadę nowym przewoźnikiem ?
A ten wagon to faktycznie zabytek !! Jak i nasze !!
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: miki »

Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Maciej »

Wracając z fabryki widziałem "mutanta" w postaci pesobusa i niebieskiego wagonu. Jak znajdę czas postaram się zrobić fotki. Dla zainteresowanych pociąg kursuje na trasie Toruń - Grudziądz. Dziś znowu miał spóźnienie z winy .....PKP która "robi dywersję". Oj zabolało to że pojawiła się konkurencja.
I jeszcze jedno spostrzeżenie pasażera, który dwa razy dziennie korzysta z tego pociągu. Konduktor ma nieskazitelnie czysty mundur niczym nie przypominający lekko przestarzałe mundurki PKP, ma drukareczkę do biletów, a nie torbę skórzaną z blankietem którego wipisywanie trwa dłużej niż podróż. Ot takie obrazki. ;)
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: Kolejka »

Ja mam ogólnie ok. 300 zdjęć wagonów, ale muszę je najpierw posegregować, a później (po nowym roku) planuję dodawać je na stronę.
xdamian
Posty: 74
Rejestracja: 16 lip 2006, 20:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: xdamian »

co do zdjęć wagonów to ja jestem za. Na wszystkich galeriach kolejowych fotografują głównie lokomotywy a wagony traktują po macoszemu. Może więc apel: Róbmy więcej zdjęć wagonów !!!!
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: oelka »

xdamian pisze:czy PCC/Arriva może sama zwiększyć skład czy musi mieć na to zgodę zamawiającego lub PLKi? na jakiej zasadzie wnosi się opłatę do PLKi ? od ilości osi? masy składu?
Zgodnie z cennikiem PLK - (PDF).
maciej_kolej pisze:Mam kolejne wiesci z przejazdu, wspomniane przez Oelkę wagony są komfortowe pomimo lat. Posiadają ślady oznaczeń pierwszej klasy.
W sumie to przydalyby sie dobre zdjecia wagonow. Mysle, ze wielu modelarzy bedzie wdziecznych, jesli zobacza troche inne zdjecia niz: wagon z tylu ledwo widoczny zza SA106.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 13 gru 2007, 10:36 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
xdamian
Posty: 74
Rejestracja: 16 lip 2006, 20:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowe koleje zamiast PKPe -czemu nie

Post autor: xdamian »

czy PCC/Arriva może sama zwiększyć skład czy musi mieć na to zgodę zamawiającego lub PLKi? na jakiej zasadzie wnosi się opłatę do PLKi ? od ilości osi? masy składu?
Zablokowany

Wróć do „Media o kolei”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości