ICE 3, PIKO

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 255
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: Wąski »

Wygląda, że taki urok taboru. Nie będę nic kombinował z rozjazdami skoro cała reszta śmiga. Dzięki.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: Slawek77 »

Tory są ok, lecz z zwrotnicami jest coś nie teges, na jednych jest ok a na jednych wypada nie który tabor.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: aviaTTor »

Może czas na przesiadkę na tory kuehn sam się zastanawiam nad tym
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: Slawek77 »

Sprostuję kolegi dejwa, ja miałem problemy na ew2 taki sam objaw i je zlikwidowałem.
Mam teraz same prawie ew1 i icek śmiga na maxa na nich.
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: dejww »

Niekoniecznie wina leży po stronie taboru. Kolega Sławek 77 też miał przypadek wykolejania się ICE3 na IBW i okazało się że to wina zwrotnicy, a nie taboru. Tillig ostatnio też jakościowo upadł odkąd klepią go Chińczycy i to bardzo.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: Maciej »

Wąski pisze:Jak dla mnie to sprzęg powoduje wypychanie koła, czy może ktoś miał podobne kłopoty?
Tu chyba nie ma reguły. PIKO jak wiemy oferuje modele średniej jakości (porównując do innych producentów), co nie oznacza że są gorsze :-) (żeby była jasność). W moim IPN bywały kiedyś dwa zestawy PIKO ICE 3 i każdy pracował na torze testowym i na makiecie - praca zawsze różniła się - rozjazdy, łuki , przyspieszenia itd. Trzeci zestaw który posiadam mam kpl. wagonów i jest nieporównywalnie inny od dwóch które "zmęczyłem" kilka lat temu. Wnioski:
- PIKO tak ma,
- szczęście przy zakupie,
- są gorsze firmy które dziedziczą BTTB ;-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 255
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: Wąski »

Witam, właśnie zakupiłem ten skład + 2 dodatkowe wagony(super się prezentuje) faktycznie śmiga, że.... tylko na 2 rozjazdach(IBW, EW1) przy jeździe na bok wypycha 1 zestaw przed wagonem silnikowym i to nie na iglicy tylko na plastikowej krzyżownicy( różna kombinacja wagonów a efekt ten sam) dodam, że inny tabor jeździ normalnie. Jak dla mnie to sprzęg powoduje wypychanie koła, czy może ktoś miał podobne kłopoty? Na innych rozjazdach jest ok a mam ich trochę.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2007, 10:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: ALF »

Witam

Po długim oczekiwaniu w końcu dotarły do mnie wspomniane wcześniej dekodery Zimo. MX 623R, ze względu na swoje małe rozmiary, bez problemu zmieścił się do ICE. Po podklejeniu przewodów taśmą, całość złożyłem za pierwszym razem. Po krótkiej chwili na oswojenie się z techniką cyfrową i multimausem, bezproblemowo przeprogramowałem ICE na adres który chciałem. Maszyna po digitalizacji charakteryzuje się troszkę mniejszą kulturą pracy niż EU 43 z MX623P12 - przy minimalnej prędkości troszeńkę głośniej brzęczy. Światła zapalam i gaszę zgodnie z funkcjonalnością, w najbliższym czasie spróbuję zaprogramować i inne funkcje. Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady.

Pozdrawiam
Raf
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: womo »

Napisz do Elvisa. On Ci wszystko dobierze jak trzeba. Jest przedstawicielem zimo ...
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2007, 10:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: ALF »

Dzięki za info.

Chyba zdecyduję się w takim razie na te dekodery. Pan ze sklepu, w którym będę je zamawiać, obiecał przetestować je pod kątem poprawności programowania za pomocą multimaus 1.02.

pozdrawiam
Raf
Pawelec
Posty: 484
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: Pawelec »

Na spokojnie, ten dekoder ZIMO do EU43 Tilliga pasuje w sam raz. Identyczny mam założony w swojej EU43 i nie było problemu z programowaniem przez Multimausa, co do tego drugiego dekodera to nie wypowiem się (niech koledzy powiedzą coś w tej kwestii w przypadku ICE3)
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2007, 10:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: ALF »

Mam jeszcze jedno pytanie. Zakupiłem kilka dni temu roco multimaus w wersji 1.02 + centralka 10764. Czy do ice3 warto kupić dekoder zimo mx623r, a do eu43 tilliga mx 623plux12? Znalazłem na forum temat z roku 2013 gdzie opisane były problemy z programowaniem tego dekodera multimausem http://new.forumtt.pl/viewtopic.php?f=1 ... ead#unread

Pozdr
Raf
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 44
Rejestracja: 16 paź 2007, 10:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: ALF »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Widzę, że zagadnienie jest bardziej złożone niż myślałem i chyba lepiej, bym zaczął od prostszych wyzwań niż dźwięk i upychanie tego w tym modelu.

pozdr
Raf
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: ArturSchŁ »

ALF pisze:Czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki dekoder wybrać do tego ZT?
:arrow: Lenz Silver DIRECT
ALF pisze: + dźwięk.
Z tym będzie gimnastyka, gdyż jak widać na fotkach, miejsca mało, ale może SUSI + głośnik w kolejnym wagonie ....
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 09:28 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: ICE 3, PIKO

Post autor: bankier »

Mój śmiga na Zimo i ten polecam. Ale największe wyzwanie dla ducha i dla ciała to montaż.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy trakcyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości