WLABmee, TT MODELL

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
100bttb1985
Posty: 88
Rejestracja: 13 wrz 2009, 09:02
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

WLABmee, TT MODELL

Post autor: 100bttb1985 »

Witam!!!
Kilka dni już mineło jak otrzymałem paczke - tekturowy walec - rura z modelem w środku. Kilka dni walczyłem, abu dostać się dośrodka - bo nie było instrukcji rozbrajania paczki BOMBY....ale jakoś sobie poradziłem...
Wagon EN Jan Kiepura jest cały i nieuszkodzony, co oznacza, że jest odpowiednio mocny,
Jest wykonany bardzo estetycznie choć delikatnie z bardzo dobrym jakościowo i czytelnym malowaniem. Po torach toczy się równo, spokojnie bez oporów.
Nie mogłem niestety porównać szczegółów modelu z fotografią oryginału.
Jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: LemingAnadyrski »

Już teraz wiem, dlaczego Y BTTB wydają mi się takie sympatyczne: nie dość, że darzę je sentymentem, to jeszcze
są po prostu (relatywnie) dobrze wykonane.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2013, 11:27 przez LemingAnadyrski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: przemcol »

Informacja dotycząca prawdziwego EN "Jan Kiepura". Może to malowanie przejdzie do historii. :cry:
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: DBv »

TUTAJ -> GALERIA dostępne jest parę zdjęć modelu wagonu EC Jan Kiepura.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2013, 13:35 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: Marcin »

maciej_kolej pisze:
MicMatti pisze:Nie wiem, dlaczego niektórym Kolegom wagonik się nie podoba.
Obrazek Obrazek
Hahahahah w TTClub Berlin sie to składa i maluje... ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 13:47 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: Mariusz »

Do mnie wagonik również dotarł i jestem mile zaskoczony dobrym malowaniem jak i napisami. Jeździ dobrze i czeka na kolejne pojazdy, bo właśnie jak Paweł napisał w pojedynkę nie wiadomo co z nim robić.
Jutro postaram się w mojejTT go pokazać, choć kto go ma ten wie, że warto było.
Czekamy na następne.
Dziękuję za szybką dostawę i super opakowanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: DBv »

Witam,
Parę słów o modelu samym pomyśle.

Główną przesłanką do powstania modelu było to, że da on możliwość utworzenia ciekawego, odzwierciedlającego rzeczywistość składu. Wagony BWE już były i taki skład w praktyce da się już złożyć, podobnie z wagonami we współczesnym malowaniu IC - jest 1 i 2 klasa - podstawowy skład złożyć można. EN Jan Kiepura to chyba kolejny tak charakterystyczny element polskiego parku wagonowego - odmienne malowanie, możliwość zestawienia z zagranicznymi wagonami sypialnymi (też dostepnymi!) to potencjalnie ciekawy temat.

Problemem jest oczywiście jak zawsze w takich przypadkach - specyfika polskiej konstrukcji wagonu. Ponieważ jednak bazę stanowić miałby model rosyjskiego producenta TT-Model, problem ten okazał się możliwy do rozwiązania. To co często stanowi zarzut (tj technologia drukowania na przezroczystej płytce) w tym przypadku okazało się atutem. Technologia daje możliwość modyfikacji układu okien i drzwi (położenia, kształtu) bez uszczerbku na wierności odwzorowania (w rzeczywistości są one klejone i w praktyce cała powierzchnia ściany wagony jest gładka). To zadecydowało, że konstrukcja, której zapewne przy innej technologii szybko w TT byśmy się nie doczekali, ujrzała światło dzienne. Pisząc te słowa mam przed sobą egzemplarz modelu i z całą stanowczością stwierdzić mogę - pomimo, że niektóre rzeczy pewnie można jeszcze poprawić - generalnie jest to jednak całkiem solidnie zrobiony model, który w ciężkim ruchu na makiecie przetrwa niejedno a jako całość - prezentuje się dobrze. Ja ze swojej strony - co się dało - starałem się uwzględnić a i producent (oraz organizator przedsięwzięcia) wykazali zainteresowanie jak najwierniejszym odzwierciedleniem oryginału.

W zamyśle wagon ma być rozszerzany o pozostałe ze składu EN Jan Kiepura tak aby nie był to jeden wagon z którym nie wiadomo co począć ale jakaś sensowna całość (tak jak i wagon w malowaniu IC - pojawił się jako 1 i 2 kl tak, aby tworzyło to jakąś sensowną część). Jak jednak ostatecznie będzie - pokaże przyszłość. Temat może być oczywiście kontynuowany w postaci

Podsumowując - co się dało w tym temacie zrobić - zrobiono. Powsatał oryginalny model polskiej konstrukcji wagonu, model o dużych możliwościach zestawienia w ciekawe składy międzynarodowe (o wagonach RZD i BC jeden z kolegów już wspomniał). Jest to oczywiście moja ocena, z racji tego że czuję się z projektem niejako związany - zapewne nie w pełni obiektywna.

Osobiście zachęcam tu do poszperania w sieci i zapoznania się z historią i stanem aktualnym składów EN Jan Kiepura. Materiałów (w tym zdjęć) jest sporo a temat jak dotychczas chyba nie był jakoś szerzej rozpatrywany (a szkoda, bo warto). Zdjęcia jakie można znaleźć w sieci same podsuną Wam pomysły na to jak ten wagon zastosować.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2013, 22:18 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
krisss
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2010, 14:55
Lokalizacja: Czarna Woda
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: krisss »

Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 13:48 przez krisss, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: Maciej »

MicMatti pisze:Nie wiem, dlaczego niektórym Kolegom wagonik się nie podoba.
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 13:48 przez Maciej, łącznie zmieniany 3 razy.
MicMatti
Posty: 126
Rejestracja: 23 wrz 2012, 13:29
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: MicMatti »

Witam, 2szt. "Jana Kiepury" dojechały wczoraj do Gubina. Nie wiem, dlaczego niektórym Kolegom wagonik się nie podoba. Bardzo ładnie wyglądają i cena jest ok.

Pozdrowienia
Matthias
Ostatnio zmieniony 07 mar 2013, 13:35 przez MicMatti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogol
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwie 2006, 12:53
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: bogol »

Dotarł do mnie Jan Kiepura i podoba mi się bardzo. Dziękuję za inicjatywę. W ogóle nie interesują mnie negatywne opinie na temat tego wagonu.
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: Robcio1910 »

2szt. "Jana Kiepury" dojechały wczoraj do stacji Radom. Nie wiem, dlaczego niektórym Kolegom wagonik się nie podoba. Oglądałem oba ze wszystkich stron i dla mnie jest wszystko OK. :D
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 11:20 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 1 raz.
devonn
Posty: 85
Rejestracja: 08 cze 2008, 16:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: devonn »

Witam.
Popieram kol. rokkora.
Funkcja moderatora zobowiązuje do bardziej obiektywnych i stonowanych wypowiedzi.
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: Maciej »

rokkor pisze:Skrajna i krzywdząca ocena poparta wątpliwą polszczyzną.
Każdy che widzieć, to co chce widzieć, każdy chce przeczytać, to co chce przeczytać.
"Ludzie przed różnym "......" głowy chylą " - jak mawiał Kazik Staszewski.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 10:17 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
rokkor
Posty: 253
Rejestracja: 13 wrz 2009, 09:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: WLABmee, TT MODELL

Post autor: rokkor »

maciej_kolej pisze:Dramat polega partaczeniu !! z chęcią producenta :P czyli zyskiem = umówmy się że to "szajs" jak przerzednienie modele
Skrajna i krzywdząca ocena poparta wątpliwą polszczyzną.
Trzymam w ręku ten wagon i stwierdzić muszę, że jakość wykonania jest zadowalająca. Kładę wagon na tory mojej stacji Mnichów (kilkadziesiąt rozjazdów) i stwierdzam z radością, że do jazdy jest on wyborny.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 10:17 przez rokkor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pasażerskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości