Wagon piętrowy BTTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wagon piętrowy BTTB

Post autor: Borczy »

No właśnie problem jest ze środkową... Idę pogmerać :D
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: Wagon piętrowy BTTB

Post autor: LemingAnadyrski »

malzyw pisze:Sprawdź, czy ośki nie obcierają o trzpienie służące do rozczepiania wagonów, miałem podobny problem, pomogły podkładki z tworzywa unoszące trzpień (założone w środku wagonu)
Dokładnie te trzpienie kiedyś u mnie tarły (pod nimi od spodu są sprężynki) - widać było że oś na środku, w miejscu
styku z trzpieniem jest wyślizgana, błyszcząca - i pomogło właśnie dołożenie podkładek od góry. Gniazda w blaszce, o których pisał piottrw, nie blokowały osi i nie było potrzeby ich ruszania.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, 17:56 przez LemingAnadyrski, łącznie zmieniany 5 razy.
malzyw
Posty: 61
Rejestracja: 06 lis 2006, 18:00
Lokalizacja: Sieraków
Kontakt:

Re: Wagon piętrowy BTTB

Post autor: malzyw »

Sprawdź, czy ośki nie obcierają o trzpienie służące do rozczepiania wagonów, miałem podobny problem, pomogły podkładki z tworzywa unoszące trzpień (założone w środku wagonu)
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wagon piętrowy BTTB

Post autor: piottrw »

Tam nie ma nic do usprawnienia. Czy to będą koła metalowe Tilliga czy plastikowe BTTB trzeba tak wyprofilować (odgiąć) metalową blaszkę z gniazdami na oś żeby środkowa obracała się lekko. Zapewne wtedy skrajne ośki mogą wypadać. Trzeba pęsetą/szcypcami dogiąć te z których wypadają. Ważne żeby robić to po jednej stronie, wtedy nam się koła względem siebie nie przesuną, choć na rurkach ma to mniejsze znaczenie, bo tolerancja większa niż na modelowych. Ja u siebie powymieniałem koła z ośkami na te o mniejszej średnicy (starsza produkcja od Zeuke). BTTB dawało oski o średnicy ok. 1,5 mm. Pasować będą też nowe od Tilliga.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wagon piętrowy BTTB

Post autor: Borczy »

Witam, posiadam kilka sztuk wagonów piętrowych by BTTB. Każdy z nich ma problem ze środkowym wózkiem a mianowicie osie. Toczą się z ogromnymi oporami przez co starsze lokomotywy maja problem z ich uciągnięciem. Kombinowałem z różnymi ośkami ale efekty mizerne :) . Czy ktoś z Was już usprawniał coś takiego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pasażerskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości