Moje projekty polskiego taboru

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: wlodar »

Mnie bardziej niż jakość martwi cena, zwłaszcza gdyby EN57 trafił do sprzedaży. :shock: Nie dość, że to trzy długie wagony, to jeszcze napęd, oświetlenie reflektorów, ew. wnętrza... Dlatego też warto by było od razu pomyśleć również o kitach dla tych mniej zasobnych odbiorców, coby se każdy złożył. Zawsze trochę taniej.
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: adrian pander »

Prototyp wagonu 112 otrzymany od Kamila jeździł na testach w Gliwicach.
Wszystko działa prawidłowo (wózki KKS-y).
Wagon przygotowany do montażu oświetlenia (pasują płytki jak do Y-greków Tilliga i Kuehna).
Prezentowany w Gliwicach egzemplarz ma już oświetlenie, pomalowane wnętrze z firankami i ludzikami.
Niestety na zdjęciu oświetlone przedziały są prześwietlone, fotki zrobione telefonem. Polecam ten produkt.

112 Y.jpg
112 Y oświetlony.jpg
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: dejww »

Posiadam od Kamila EU07 i jeżdzi bez zarzutu. Czekam teraz na SU45 ....
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re:

Post autor: Wojtek_Kraków »

KamilW pisze:Model EN57 będzie oparty o rozwiązania zastosowane w tych wagonach, które musiałem przetestować w praktyce pod kątem funkcjonalności i trwałości (KKS-y, wózki, odbiór prądu).
Jak tylko odrobię się z zaległymi tematami to jeśli będzie zainteresowanie to jest szansa na małą serię tych i innych wersji wagonów typu Y.
Jaka przewidujesz cenę za 112A?
Czy będą to kity czy gotowe?
Kalkomanie będą w zestawie?
I czy będzie coś w epoce IV?
rokkor
Posty: 253
Rejestracja: 13 wrz 2009, 09:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: rokkor »

Jeden z dwóch modeli EN57 wykonanych przez Kamila jeździ z powodzeniem i bez jakichkolwiek awarii po niektórych zloTTach.
https://www.youtube.com/watch?v=WEHgP01 ... e=youtu.be
Zatem polecam w ciemno, jak Kamil wykona trzeci, czwarty i następne składy "kibelka".
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: wlodar »

Jakiej ceny (z grubsza) można się spodziewać? Mam na myśli też wagony, ale przede wszystkim EN57. Myślę, że EN57 w TT niemal każdy chciałby mieć, pytanie czy będzie stać na to przeciętnego Polaka. Może za wczasu warto pomyśleć o wersji budżetowej, np. pomalowanym kicie do montażu.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW »

Przygotowując się do pchnięcia do przodu tematu EN57 (który to technicznie jest tak naprawdę dwoma wagonami i jedną lokomotywą/wagonem z napędem - oczywiście mówiąc w uproszczeniu) wykonałem jakiś czas temu dwa takie prototypy wagonów 112A:

Obrazek Obrazek

Model EN57 będzie oparty o rozwiązania zastosowane w tych wagonach, które musiałem przetestować w praktyce pod kątem funkcjonalności i trwałości (KKS-y, wózki, odbiór prądu).
Jak tylko odrobię się z zaległymi tematami to jeśli będzie zainteresowanie to jest szansa na małą serię tych i innych wersji wagonów typu Y.
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: mae »

Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Cześć. Przepraszam wszystkich za brak kontaktu. Powodem mojej małej aktywności były różnego rodzaju problemy zdrowotne i zawodowe. Jeśli komuś coś zalegam to proszę o kontakt na PW. Każdemu odpowiem i albo się rozliczymy albo ustalimy jakiś w miarę realny termin wykonania modelu. Przed nikim się nie ukrywam i nie uciekam od żadnej odpowiedzialności i z każdym chciałbym temat doprowadzić do w miarę satysfakcjonującego końca. Za wszelkie opóźnienia przepraszam.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: wicy »

wojtekkowalski pisze: Na chwilę obecną mam przygotowane przedsądowe wezwanie zwrotu pieniędzy z odsetkami, poczekam jeszcze chwilkę i w razie braku kontaktu wysyłam. Potem sąd i poczekam kolejny rok, odsetek dużo nie będzie kolo (170zł) ale kolega Kamil będzie miał problem, ale sam się o niego prosił. A wystarczył kontakt i konkrety a tu niestety cisza...
Tego typu roszczenia przedawniają się z upływem 3 lat, więc cały ten pozew możesz sobie wsadzić w ... kieszeń.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Ołgierd »

wojtekkowalski pisze:Kolejki oczekujących na model czy zwrot pieniędzy ?
Trudno powiedzieć.
Czekamy aż sklep otworzą, wtedy się zobaczy czy coś rzucili :mrgreen:
wojtekkowalski
Posty: 158
Rejestracja: 09 kwie 2006, 05:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: wojtekkowalski »

Ołgierd pisze:Kolega Wojtek i tak nie stoi na początku kolejki oczekujących :P
Kolejki oczekujących na model czy zwrot pieniędzy ?

Mnie w tej chwili model coraz mniej interesuje, fanaberia chciałem mieć bo fajna sprawa, dziś interesują mnie już tylko pieniądze.
Na chwilę obecną mam przygotowane przedsądowe wezwanie zwrotu pieniędzy z odsetkami, poczekam jeszcze chwilkę i w razie braku kontaktu wysyłam. Potem sąd i poczekam kolejny rok, odsetek dużo nie będzie kolo (170zł) ale kolega Kamil będzie miał problem, ale sam się o niego prosił. A wystarczył kontakt i konkrety a tu niestety cisza...
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: wlodar »

wojtekkowalski pisze:(...)zaliczka została przyjęta a od 2 lat brak kontaktu ze strony KamilaW.
W związku z powyższym czy ktoś ma kontakt bezpośredni do kolegi Kamila i może podać mi w PW namiary lub poinformować go że jest "poszukiwany" - na razie w celu polubownego załatwienia tematu.
Zwodzenie przez okres prawie 4 lat - przelew zaliczkowy wysłany 30 czerwca 2016 - szczątkowe informacje i zero zainteresowania to już trochę za dużo jak dla mnie.
Cztery lata i załatwianie tematu polubownie???? Ja bym jakieś trzy lata temu zgłosił na policję podejrzenie oszustwa. No bez jaj! Szanujmy się nawzajem! Nie chcę się między was wtrącać, ale mnie to pachnie kryminałem :x
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Ołgierd »

Kolega Wojtek i tak nie stoi na początku kolejki oczekujących :P
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Martint1 »

Podziwiam cię że tak długo czekałeś ja bym dużo wcześniej się w...ił na maxa i szukał kontaktu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości