Moje projekty polskiego taboru

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
wojtekkowalski
Posty: 158
Rejestracja: 09 kwie 2006, 05:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: wojtekkowalski »

Witam.

Temat może troszkę zakurzony ale zobowiązania są chyba cały czas aktualne, tym bardziej że zaliczka została przyjęta a od 2 lat brak kontaktu ze strony KamilaW.
W związku z powyższym czy ktoś ma kontakt bezpośredni do kolegi Kamila i może podać mi w PW namiary lub poinformować go że jest "poszukiwany" - na razie w celu polubownego załatwienia tematu.
Zwodzenie przez okres prawie 4 lat - przelew zaliczkowy wysłany 30 czerwca 2016 - szczątkowe informacje i zero zainteresowania to już trochę za dużo jak dla mnie.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Nie ma szans żeby pasowało - to całkowicie inna konstrukcja.
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Marek TT »

Na pewno nie bo to całkiem inne wagony.
Polskie wagony mają inne wymiary niż te czeskie.
Mają też całkiem inne zbiorniki.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: aviaTTor »

A czy te elementy trawione pasowałyby do czeskich kitów?
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Silosy do odlewy z wydruków + drukowane wózki i detale + trawione poręcze na szczycie gruszek.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: golab »

Silosy to wydruk czy bazą są KITy ?
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Troszkę zdjęć innych rzeczy zrobionych w ostatnim czasie.
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10_.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Po około 300-340 zł w zależności od malowania.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Wojtek_Kraków »

Kamil po ile będą 112A ?
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Tak oczywiście, pamiętam i on też zostanie wykonany.
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 342
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: biegacz67 »

Witam.
Mam nadzieje że wywiążesz się ze swojego słowa i ukończysz mój model EN57(stacjonarny).
Który zobowiązałeś się wykonać dla mnie w ramach rekompensaty.
Jeśli masz jakieś sugestie zapraszam na pw.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Witam wszystkich czytających ten wątek.
Chciałbym poinformować, że do końca tego roku zakończę działalność związaną z budową modeli na sprzedaż.
Przyczyną takiego stanu rzeczy jest ciągle zmniejszająca się ilość czasu jaki jestem w stanie poświęcić na prace modelarskie.
Od początku roku objąłem stanowisko kierownicze w firmie w której od wielu lat pracuję, doszło mi sporo nowych obowiązków, po pracy jestem często na tyle zmęczony, że nie mam siły usiąść do tak precyzyjnej pracy jaką jest budowa modeli.
Udało mi się przez te kilka lat ukończyć własnymi siłami budowę domu i czas też pomyśleć w końcu o ustatkowaniu się, powiększeniu rodziny i skupieniu się na niej. Oczywiście nie przestanę być modelarzem bo to jest moja pasja z której nie zrezygnuję ale nie dam już na pewno rady poświęcać temu tyle czasu co teraz. Najmocniej przepraszam i dziękuję za cierpliwość wszystkich, którzy czekali i czekają na modele i z wyrozumieniem podchodzą do ciągle przesuwanych terminów zakończenia prac.

Co do wszelkich zaległych tematów. Wszyscy oczekujący otrzymają swoje modele, także Ci wszyscy którym z czymś zalegam. Realne w miarę możliwości terminy realizacji ustalę już z każdą osobą prywatnie, ale proszę też o wyrozumiałość ponieważ wszystko teraz dzieje się tak dynamicznie, że coraz trudniej cokolwiek mi zaplanować.

Jeśli chodzi o różne rozpoczęte prace to nie będę już zbierał zamówień na kolejne modele, dokończę jedynie to co rozpocząłem, mianowicie:
1) do końca kwietnia planuję zakończenie tematu SU45 więcej informacji można znaleźć w odpowiednich wątkach:
viewtopic.php?f=94&t=12151&p=145419#p145419
viewtopic.php?f=94&t=12172&p=142455#p142455
2) w chwili obecnej na ukończeniu jest 6 sztuk poprawionej ET22, pozostałe osoby które wpisały się na listę a budowa ich lokomotyw jeszcze nie ruszyła będą proszone o potwierdzenie zamówień (w obliczu zapowiedzi kolegi Freda jest całkowicie zrozumiałe jeśli ktoś zdecyduje się zrezygnować z zamówienia). Jak tylko będę miał gotowe lokomotywy to wrzucę tutaj zdjęcia. Pierwsze sztuki powinny być gotowe za maksymalnie dwa tygodnie, chodź postaram się to zakończyć szybciej.
3) planuję jeszcze wypuścić jedną serię wagonów osobowych 112A. Będzie to maksymalnie 30 sztuk, chciałbym aby do końca marca powstały chodź trzy prototypy, które będę mógł pokazać, wtedy zapytam o najbardziej pożądane malowania, żeby nie robić pustych przebiegów i nie malować czegoś czego nikt nie będzie chciał.
4) w okolicach kwietnia/maja będą dostępne zestawy do montażu EN57 bazujące na autorskich podwoziach i napędzie, powstanie na pewno kilka gotowych modeli dla osób które od dawna na nie czekają.

Wspomniałem tu tylko o większych projektach, jest też sporo innych mniejszych które również doczekają się realizacji, jest kilka projektów na indywidualne zamówienia z których także się wywiążę. Po odrobieniu się i zamknięciu wszystkich zaległych tematów na pewno jeszcze będą się pojawiały na forum pojedyncze oferty sprzedaży jakiegoś modelu który zrobię w wolnym czasie, ale na pewno nie będą to już tak duże akcje jak do tej pory.

Wszystkim raz jeszcze bardzo dziękuję i za cierpliwość do mnie i wsparcie. Życzę i sobie i Wam abyśmy doczekali wszystkich upragnionych modeli w produkcji wielkoseryjnej, doskonałej jakości i przystępnej cenie.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji na pw.
RafikR77
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2016, 09:01
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: RafikR77 »

Nie chwaląc się - posiadam taki egzemplarz, rewelacyjne właściwości jezdne, prezentuje się wspaniale na tle "marketowych" lokomotyw.
Kamil - Dzieki!!
Polecam.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Udało mi się jakiś czas temu dokończyć tą ET22.
Parę osób pytało o zdjęcia więc wrzucam.
PB140015.JPG
PB140016.JPG
PB140017.JPG
PB140018.JPG
PB140019.JPG
PB140020.JPG
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Dziękuję.
Tak, ET22 będzie jeździła w Bielsku, podobnie jak SU45 i SM31.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości