Moje projekty polskiego taboru

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Nadwozie skończyłem, zostały jeszcze detale.
ET22 (11).jpg
ET22 (12).jpg
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: piotrek092 »

Można iść z miarką i pomierzyć - ET22 jest dostatek.
AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: AK »

Patrząc na zdjęcie powiedziałbym że całkiem zgrabnie wyszła (z nosem włącznie :mrgreen: ) szczególnie że autor raczej nie ma dostępu do dokumentacji konstrukcyjnej.
Wątpliwość mam co do położenia krawędzi dachu i czołownicy ale zakładam że autor uwzględni wymiary z rysunku który zamieściłem (dane są z dokumentacji konstrukcyjnej)
Co do żaluzji to drukowane są bardziej realistyczne :mrgreen:
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: tydzial »

Mała uwaga dotyczy lamp przy tych wypustach na ramie (niskie numery), powinny być owalne, a nie okrągłe i bez okien w drzwiach.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: winner_xp »

O jakiej powierzchni trawienia my mówimy :shock: ? . Jeśli będzie to matka później odlewana to ja przepraszam, ale każdy da te 5zł więcej za świetnie wyglądające żaluzje.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: oelka »

winner_xp pisze:Widzę, że żaluzje dalej będziesz drukował... , zastanów się nad blaszkami. Roboty pewnie nie dużo więcej, a efekt murowany!
Cena może wzrosnąć. Trawienie do tanich metod nie należy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Ranger »

Pewnie narażę się na fale krytyki ale trudno. Ryj Twojej lokomotywy jest skopany, jest do poprawki.
Powinien wyglądać jak na foto.
Załączniki
et22-382.jpg
ET22 %2810%29.jpg
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: winner_xp »

Widzę, że żaluzje dalej będziesz drukował... , zastanów się nad blaszkami. Roboty pewnie nie dużo więcej, a efekt murowany!
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Zostało mi jeszcze uzupełnienie niesymetrycznych elementów po odbiciach.
ET22 (10).jpg
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: tydzial »

Mam ET41 od Kamila jest super. Jestem z niej zadowolony, obleciała już kilka imprez i nie miałem z nią żadnego problemu, jak co nie które Tiliga. Kamila znam tylko z kontaktów przez internet. Jeżeli pozostałe modele będą w takim samym stopniu wykonane co ET41, to czapki z głów.To opinia byłego już maszynisty co szczegóły loków 1:1 zna aż za dobrze. Tak trzymaj Kamil !! !! !! !! !! !!
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: piotrek092 »

Dziękuje za wyjaśnienie sprawy kół ET22 pozdr PW
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: KamilW »

Wybaczcie, że dopiero teraz odpisuję.
Mam nadzieję, że ten zrzut rozwieje wątpliwości:
pomiar wózka.jpg
Z projektu na projekt staram się eliminować możliwie jak najwięcej uproszczeń nie pozbawiając modelu funkcjonalności. Wiele nauczyłem się chociaż by przy projekcie EU07 i staram się zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Dzięki temu mógł powstać napęd do SM31 i SU45, a teraz do ET22 i EN57. I też przyznam się, że wygląd kół w EU07 i ET41 ciąży mi niczym wagon pełen kowadeł, ale na moment projektowania tych lokomotyw nie widziałem jeszcze innej alternatywy jak tylko wykorzystanie gotowego i taniego dawcy. Dlatego też Jak widać na powyższym zrzucie ET22 będzie miała możliwie jak najbardziej wierne oryginałowi wózki oraz średnicę kół.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: piotrek092 »

Absolutnie nie krytykuje Kamila i jego wyrobów a za swoje zdanie zbieram baty.Zwracam uwagę na pewne szczegóły które są istotne nawet w produkcji małoseryjnej można pójść na kompromisy ale średnica kól jest istotna w ET22 I najpierw zadałem pytanie o napęd jaki będzie /Ja jako 1/2 MODARTU nie uporałem się z tym napędem/stad moje sugestie !! STRUGAŁEM i strugam różne modele w MODARCIE miedzy innymi SU 46, SM41, ET 22 /10 lat temu i z braku napędu zakończyliśmy projekt ET/oprócz LOKÓW robimy cysterny 32Rb ,240r 5r,405r propan butan,swojego czasu chłodnie 202lc, platformy 401Zb i ich pochodne .Staramy budować modele jak najbardziej zgodne z oryginałem /tego pilnuje kol Giemol/.NAPĘD SN 61 i EP 09 Matu TEZ WYSTRUGAŁEM.NIE wspomnę o JELCZACH,KAMAZACH .Walczę z RUMUNEM ,ale nie ma dawcy wózków próbowałem różnych opcji ,powoli się klaruje .PODZIWIAM rozmach pKAMILA i tez kupie jago wyroby,a na zwrócenie uwagi zostałem sflekowany,czy słusznie oceńcie to sami pozdr P WRÓBEL :roll:

Added in 27 minutes 48 seconds:
Modele MODARTU tez maja uproszczenia i kompromisy i każda sugestia kolegów na ich temat była przez nas analizowana i nikt z nas nie odbierał tego jako KRYTYKI uwagi dotyczyły jakości kalek , kolorów stosowanych farb ,braków kks i wielu innych ,wręcz przeciwnie zmusiło nas do poprawienia jakości !!
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: Pędrak »

Krytykanci projektów KamilaW powinni raczej się nie odzywać...
Po pierwsze - nie jest to dobrą zachętą dla naszego forumowicza w temacie kolejnych modeli.
Po drugie - człowiek poświęca własny prywatny czas, entuzjazm i pewnie też nakłady finansowe by wcielić w życie swoje zamierzenia.
Po trzecie - obserwując jego projekty widzę iż zawsze pisze o niedoróbkach czy też uproszczeniach w konstrukcji których nie może "przeskoczyć". Ponadto jestem pewny iż KamilW zawsze chętnie i życzliwie przyjmie wszelkie sugestie dotyczące aktualnego projektu. I żeby była jasność - nie znam go osobiście, nie jestem jego "adwokatem" 8)
Po czwarte - nie prowadzi firmy produkcyjnej jak kolega Ranger więc siłą rzeczy ma mniejsze możliwości technologiczne.
...a po piąte i chyba to najważniejsza kwestia - nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy w kwestii decyzji o kupnie danego modelu. Wolny wybór ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moje projekty polskiego taboru

Post autor: ArturSchŁ »

piotrek092 pisze:Jak coś, to robić TO zgodnie z oryginałem ,i na tym polega prawdziwe modelarstwo
Mylisz pojęcia.
Jeśli mówisz o PRAWDZIWYM MODELARSTWIE, to sobie sam usiądź i zrób Super_Wierny_MODEL !!
Po tysiącach godzin cyzelowania szczegółów, powstanie MODEL.
Możesz z takim MODELEM pojawić się na każdym konkursie modelarskim i zbierać nagrody i ...postawić go w gablotce.
Wszyscy Modelarze będą nad nim kręcić głowami i cmokać z zachwytu.

Kamil oferuje krótką serię modeli w rozsądnym czasie i cenie.
Za to można nim jeździć i bawić się bez pozostawiania detali na palcach przy każdym dotknięciu.
To jest manufaktura, a nie walka o nagrody na konkursach na Najwierniejszy Model !!

Jeśli nie odpowiada Tobie produkt Kamila, to wystrugaj sobie lepszy i ...zadziw nas.
:evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: romanpumas i 6 gości