Nasze Bobiny

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: oelka »

ArturSch pisze:Na Allegro była Bobina z oświetleniem, myślę że to możliwe do zrobienia samemu (na LEDach SMD oczywiście).
Albo z wykorzystaniem mikrozarowek, ktore daja bardziej naturalne swiatlo niz diody.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: WojTTek »

Moja bobina i przyszły skład CSD będą w miare oryginalnymi BTTB ;)
Aczkolwiek może mi odbije w drugą strone od tradycjonalizmu ale to gdybanie :P
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej pisze:Wywal pozostałe diamenty, oczyść "oczodoły" i delikatnie pomaluj białą farbą, naprawdę wygląda lepiej.
Na Allegro była Bobina z oświetleniem, myślę że to możliwe do zrobienia samemu (na LEDach SMD oczywiście).
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Maciej »

WojTTek pisze:sory ze tak nie w czas ale tez mam bobinkę. jest trochhe rozwalona:
...... potrzebne diamenty.
I tu mały apel:
proszę o kontakt.

Nigdy nie maiłem tego składu CSD ale tak teraz myśle że można by kupic ten zestaw czy samemu skompletować co by sie E499 nie nudziła ;)
Pozdrawiam
Wywal pozostałe diamenty, oczyść "oczodoły" i delikatnie pomaluj białą farbą, naprawdę wygląda lepiej.
Co do składu CSD - niezła myśl :D
Ostatnio zmieniony 22 cze 2006, 17:23 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: WojTTek »

sory ze tak nie w czas ale tez mam bobinkę. jest trochhe rozwalona:
pantograf jeden potrzebny, zębatki 2x, 2 bufory, oraz te diamenty.
I tu mały apel:
jeśli ktoś ma na zbyciu jakąś cześć to proszę o kontakt.

Nigdy nie maiłem tego składu CSD ale tak teraz myśle że można by kupic ten zestaw czy samemu skompletować co by sie E499 nie nudziła ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Maciej »

A jak tam Wasze przeróbki na polskie wersje?
- pochwalcie się.... :D
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: oelka »

Filip pisze:Pudła produkuje Peresvet w cenie 8 euro i można je dostać za pośrednictwem k3nskiego :arrow: http://k3nski.prv.pl
Te pudla produkuja Czesi a nie Rosjanie. Kiedys zywiczne pudla do EP05 w niewielkiej ilosci wykonal, u nas, MATU.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Filip »

piottrw pisze: PS szukam pudła do wersji PKP EP 05 - widziałem takie z żywicy, ale to było dość dawno.
Pozdrawiam
Pudła produkuje Peresvet w cenie 8 euro i można je dostać za pośrednictwem k3nskiego :arrow: http://k3nski.prv.pl
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: piottrw »

Witam
Panowie była jeszcze jedna wersja BOBINY w kolorze pomarańczowym sprzedawana w zestawie z zagonami Reko w barwach SJ (takie brązowawe). Niestety już jej nie mam bo mi dziecko ją zgniotło, ale poszukam zdjęcia to prześlę na forum.
PS szukam pudła do wersji PKP EP 05 - widziałem takie z żywicy, ale to było dość dawno.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej pisze:kto z Was posiada/posiadał czeskosłowacki zestaw?
- to było pudło kilka torów 1/2 Y-ki x 2sztuki i restauracyjnt Y, no i oczywiście bobina
Właśnie jest na Aukro (jeszcze 1 dzień), a tu na Allegro --> Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Maciej »

Oelka zdaje się wszystko powiedział nt. gdybania o E499.
Wróćmy do przyjemności czyli do bobin, a kto z Was posiada/posiadał czeskosłowacki zestaw?
- to było pudło kilka torów 1/2 Y-ki x 2sztuki i restauracyjnt Y, no i oczywiście bobina, wystarczyło zamknąc oczy i człowiek był na linii Koszycko-Bohumińskiej.
BarTTek
Posty: 808
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: BarTTek »

Bardzo ładny argument Oelko !! Ja mam pytanie czy dało by się wcisnąć do Bobiny jakiś silnik tilliga? Coś nie wielkiego z masą /ami kinetycznymi?
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: oelka »

Karol pisze:Bobinka to bobinka a zacznijmy od tego czy ona jest rzeczywiscie modelem :D bo w mojej opini to raczej nie.
A moim zdaniem to jest model. W koncu lat 60. i 70. w ten sposob produkowano modele taka byl technologia i bylo to norma, nie tylko w TT. Jakos nikt nie kwestionuje np.modelarskich wartosci pierwszych Maerklinow, choc ich wyglad jest bardzo daleki od tego co mialy przedstawiac. Co wiecej ich ceny na rynku wtornym sa bardzo wysokie. Modele Rokala, Zeukego, a nawet BTTB sa historia tej wielkosci modelarskiej i nie ma sensu tego zmieniac. Co innego, gdy tego typu rzeczy wypuscza sie dzisiaj i sprzedaje jako pelnoprawny model - tu mozna protestowac i nazwac to zabawka. Zreszta takie przypadki znamy i w innym watku ciagnie sie na ten temat dyskusja rzeka. Mysle, ze bylo by dobrze nie roznosic jej po wszytkich tematach.
A model E499 poza tym, ze jest kawalkiem historii BTTB, jest tez swietnym zrodlem do przebudowy. poprawic mozna duzo, na czele z proporcjami pudla i umiejscowieniem czolownic. Przyczym popelnienie bledow przez modelarza nie jest specjalnie kosztowne.
Zawsze wyzej bede sobie cenil samodzielnie zbudowany model lokmotywy czy wagonu, nawet na podzespolach BTTB niz najnowszy hit Tilliga. Ten pierwszy, jesli jest dobrze wykonany wymagal sporo pracy i nauki. Ten drugi tylko wyciagniecia pieniedzy z kieszeni, albo karty kredytowej.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Karol »

Ale Panowie! Celem tego działu nie jest gdybanie "miałem, nie miałem bo jest brzydka" tylko pokazanie ile mamy tych bobin i w jakim stanie. Jak sie komuś nie podoba niech nie komentuje (wiemy kto z Forum ma upodobania do innych modeli, niż stara poczciwa bobina i ni etrzeba tego TU przypominać:D ).
Bobinka to bobinka a zacznijmy od tego czy ona jest rzeczywiscie modelem :D bo w mojej opini to raczej nie.
BarTT
Posty: 294
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: BarTT »

Ja również posiadam jedną - zielona, radziecka :) nie inaczej. Ma małe problemy mechaniczne, z którymi nie do końca moge sie uporać, ale wizualnie jest w bardzo dobrym stanie... no i kompletna :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 3 gości