Nasze Bobiny

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: et22 »

No ja także 2-e posiadam, obie czeskie - żółto-zieloną i żółto-niebieską (niespodzianka, co? :D :D ). Obie kupione "z drugiej ręki", ale w stanie sklepowym. Żółto-zielona dostała od poprzedniego właściciela białe bandaże na buforach.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Maciej »

Karol pisze:
A ja nigdy żadnej Bobiny nie miałem, nie mam i mieć nie będę.
Popieram, może kiedyś jak pojawi się model tej lokomotywy to sie skusze.
Ale Panowie! Celem tego działu nie jest gdybanie "miałem, nie miałem bo jest brzydka" tylko pokazanie ile mamy tych bobin i w jakim stanie. Jak sie komuś nie podoba niech nie komentuje (wiemy kto z Forum ma upodobania do innych modeli, niż stara poczciwa bobina i ni etrzeba tego TU przypominać:D ).
JANTARSA
Posty: 212
Rejestracja: 27 kwie 2006, 19:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: JANTARSA »

Ja mam trzy Bobiny - zieloną, niebieską i całą zieloną radziecką.

Mają swoje braki, ale najbardziej mi doskwiera fakt, że w każdej mam pourywane zaczepy od ram. Czy ktoś z Was ma do sprzedania kompletne ramy do tych lokomotyw. Chetnie kupie i naprawię

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Karol »

A ja nigdy żadnej Bobiny nie miałem, nie mam i mieć nie będę.
Popieram, może kiedyś jak pojawi się model tej lokomotywy to sie skusze.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: ArturSchŁ »

ArturSwider pisze:A ja nigdy żadnej Bobiny nie miałem, nie mam i mieć nie będę.
Łączymy się z Tobą w bólu ....
:mrgreen:
ArturSwider

Re: Nasze Bobiny

Post autor: ArturSwider »

Hi,

A ja nigdy żadnej Bobiny nie miałem, nie mam i mieć nie będę.

Nie podoba mi się wcale. :?
BarTTek
Posty: 808
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: BarTTek »

maciej_kolej pisze:He Oelka to spec od Eu verte Ep 05 :D
Poprawka Oelka to spec od taboru (patrz: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=610&p ... c&start=15 )
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Maciej »

He Oelka to spec od Eu verte Ep 05 :D
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: oelka »

BarTTek pisze:Mam 2 Bobsy i 4 pudła w wersji radzieckiej, czeskiej, polskiej i jeszcze jakieś tylko nie wiem, z jakiego państwa. Moje plany są wielkie i wspaniałe mianowicie pudlo polskie czeka na zrobienie wytrawek, a z 3 pozostałych powstanie ET40, (z 3 bo człony są dużo dłuższe).
Tak wlasciwie to tylko przod dachu moze byc przydatny i moze sciana czolowa. Reszte mozna spokojnie zrobic od zera. Latwiej bedzie. Zwlaszcza ze ET ma plaskie sciany boczne, w przeciwienstwie do E499.0
Co ciekawe loki są za krótkie, ale tylko same budy !! Mam dane techniczne i po przeliczeniu podwozie jest idealnie wyskalowane.
Ten model byl wlasnie tak zbudowany, ze dlugosc calkowita jest w miare dobra, natomiast dlugosc pudla jest skrocona, aby sie czolownice mogly obrocic.

Ja mam juz swoj pomysl na przebudowe E499. Juz mozna powiedziec, ze z oryginalnego pudla tylko resztki zostana. Czolwnice oczywscie beda nieruchome, a pudlo prawidlowej dlugosci. Z odpowiednia iloscia klap do oporow na dachu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: KrzyszTTof »

ArturSch pisze:
?? Moja prośba: może u kogoś z Was zalegają kompletne pantografy i mógłbym je odkupić, to maiłbym szansę przywrócić Bobinę trakcji elektrycznej.
:mrgreen:
Mam dwa w stanie idealnym - jak jeszcze potrzebne napisz do mnie na pw.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: ArturSchŁ »

Pośród swojego taboru posiadam dwie Bobiny. Obie są z drugiej ręki i staruszki mają swoją historię.

:arrow: Pierwsza z nich jest w idealnym stanie, nielicząc zagubionych niektórych diamentów :)
Obrazek

:arrow: Druga natomiast dotarła do mnie z całym zestawem (wagony Y-ki CSD, tory, styropian, przeźroczysta pokrywa) "...miałem wyrzucić na śmietnik, ale może Tobie przyda się na części". Biedactwo była zatarta, ale po gruntownym czyszczeniu, w jedną stronę jeździ w zasadzie idealnie, za to w drugą - praktycznie wogóle :( Czas obszedł się z nią dość brutalnie. Co prawda, z jednej strony ma wszystkie 3 diamenciki, ale za to brak sprzęgu, zderzaków i tej blaszki, na której są zamocowane. Natomiast z drugiej strony, są i sprzęg i bufory, ale ostał się tylko jeden diamencik. Jak widać na zdjęciu wjechała kiedyś do tunelu, który nie był przeznaczony dla lokomotyw z pantografami i one już się nie zmieściły !
Obrazek

?? Moja prośba: może u kogoś z Was zalegają kompletne pantografy i mógłbym je odkupić, to maiłbym szansę przywrócić Bobinę trakcji elektrycznej.
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2006, 16:43 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 4 razy.
BarTTek
Posty: 808
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: BarTTek »

http://img360.imageshack.us/my.php?image=10000175qp.jpg tak wyglądają moje bobinki. EP05 ulegnie zmianie
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: Maciej »

Zdjęcia panowie, zdjęcia! :D
BarTTek
Posty: 808
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: BarTTek »

Mam 2 Bobsy i 4 pudła w wersji radzieckiej, czeskiej, polskiej i jeszcze jakieś tylko nie wiem, z jakiego państwa. Moje plany są wielkie i wspaniałe mianowicie pudlo polskie czeka na zrobienie wytrawek, a z 3 pozostałych powstanie ET40, (z 3 bo człony są dużo dłuższe). Co ciekawe loki są za krótkie, ale tylko same budy !! Mam dane techniczne i po przeliczeniu podwozie jest idealnie wyskalowane. ET40 ma identyczne podwozia co EP05. Także nie trzeba nic grzebać w mechanice tylko w wyglądzie. Postaram się zamieścić test porównawczy BR81 i 2 Bobsy jazdy na mikroobrotach.
Awatar użytkownika
carman
Posty: 352
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Nasze Bobiny

Post autor: carman »

Witam.
Ja mam 1 bobinkę. CSD. Moja pierwsza "prawdziwa loko". Po ostatnim czyszczeniu jeździ ultracicho. Pod warunkiem, że poluzuje sie śrubę mocującą budę. I'm lovin it !! :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości