Lista modeli do "spolszczenia"

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Lista modeli do "spolszczenia"

Post autor: Jerzyr »

BarTTek, a ja PROPONUJE, byś jak zaczynał nowy wątek, to w tytule pisał o co Tobie chodzi !!
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 754
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lista modeli do "spolszczenia"

Post autor: piottrw »

Witam
dołożę:
prawie wszytkie lokomotywy parowe budowy przed i wojennej np:
BR 86 - TKt 3 (podwozie do TKt 48)
BR 56 - Tr 6 (podwozie do Tr 7)
BR 52 - wiadomo (podwozie do całej gamy Ty-greków)
BR 81/BR 92 na śląsk
wagony Zeuke/BTTB: osobowe wszystkie: BI 30, BI Pr 91, 93, 05, 3 siowe boczniaki, 2 i 3 osiowe pocztowe/bagazowe, typ Y, reko 3 i 4 osiowe, eilzugi, nawet sklejane z jicina czeskiej budowy Bi/Be i 4 osiowe AB 4upe ZEUKE,
Towarowe ze starej produkcji też prawie wszytkie: węglarki 2 i 4 osiowe poza budowy francuskiej, kryte 2 osiowe wszystkie, cysterny 2 i 4 osiowe (razem 3 różne formy), wapniarka z klapami, i startowe: węglarka, kryty(w szarym kolorze ładnie pasuje do ep III np z orłem przy zarządzie), niskoburtowy z budką hamulcową, z kłonicami 2 i 4 osiowy itp
Jak coś to posiadam niestety ksero katalogu wagonów eksploatowanych przez PKP z roku chyba 1970
Brać skalpele, szpachle, farby i do dzieła!!!
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Lista modeli do "spolszczenia"

Post autor: BarTTek »

Proponuję aby zrobić listę modeli produkcji Zeuke/BTTB i św. Tilliga, które nadają się do "spolszczenia" bez jakiś skomplikowanych zmian (aczkolwiek te skomplikowane też powinny być). Pomysł przyszedł nagle bo wczoraj zauważyłem że w jakimś sklepie modelarskim (w necie rzecz jasna) były polskie wagony retro (H0), tylko nie wiem czy to ta sama konstrukcja znana wszystkim z BTTB. Lista miała by na celu stworzenie kalkomanii, elementów fototrawionych może jakiś sttanartów dotyczących tego typu przeróbek. Co o tym uważacie?
Na początek namiastka ode mnie:
E499- EP05
2x E499- ET40
Bipa
węglarka 9W
(ze zdjęcia) towarowy G10
Interfrigo
Samowyładowczy
no nie wiem jak narazie nie przychodzi mi wiecej (pomóżcie)
P.S. Moja rodzina PKP Cargo rozrasta się o kolejnego członka mianowicie EU07-007 i potrzebuję planów!! Pod noż poszła już E499 (prace powoli dobiegają końca) teraz czas na E11
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 20:00 przez BarTTek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość