Pług odśnieżny i nie tylko

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pług odśnieżny i nie tylko

Post autor: T_Domagalski »

maciej_kolej:
Przekopując stare "Jarbuchy" i "Mib'y" natrafiłem na ciekawe matriały dotyczące taboru specjalnego na kolejach DR. Jednym z ciekawych tematów były wagony kryte przebudowywane na parowe pługi odśnieżne. Oczywiście były to konstrukcje niewielkiej mocy i budowano je sposobem gospodarczym. Służyły do pomocy przy odśnieżaniu na stacjach, przed tunelami. Były uzupełnieniem dl akonstrukcji Henschela czy Krupp'a.
Obrazek
Postanowiłem podjąć się budowy jednej z opisanych konsrukcji - prace sa w trakcie a oto pierwsze efekty
Obrazek
Pozostało jeszcze dopieszczenie powłok lakierniczych, spatynowanie, montaż ośietlenia czołowego, wykończenie komina i balastu pomiędzy zestawami kołowymi. Podobne wagony budowano na kolejach wąskotorowych 1000mm.

ArturSwider:
Hi,
No bardzo ładne, Maćku. Brawa za zaangażownie i naprawdę udany modelik. Myślę, że jak faktycznie zamontujesz w środku oświetlenie to będzie bomba!

maciej_kolej:
Oświetleie będzie na zewnątrz. Myślałem też o otwartych drzwiach i pokazaniu w środku kotła parowego. Zobaczymy wszystko musi dojrzeć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości