Nowości / Zapowiedzi 2020

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: krzysztof »

druk ale musiałem palcem się przekonać ;)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Maciej »

Ryfle na kontenerze tłoczone? Czy jak dawniej drukowane (imitacja) ?
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: krzysztof »

womo pisze:Piko zaczęło pakować wagony po nowemu...
e... platformy i kontenery zawsze tak były pakowane - dla mnie tu nic nowego
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2384
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: womo »

Piko zaczęło pakować wagony po nowemu. Raczej ich w sklepach nie będą otwierać teraz :D Każdy będzie chciał nie macany :mrgreen: Foliowany jak paczka papierosów.

Obrazek
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: agrest12 »

gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: gemol »

T_Domagalski pisze:Pisząc o Pwi30 miałem na myśli ogólnie modele Tillig'a i Schirmer'a tej rodziny wagonów. Akurat Schirmer wypuścił konkretnie Pwi31a, który niewątpliwie jeździł na PKP aż do ep. IV (można odczytać prawdziwy numer UIC):
Pwi31a to zupełnie inna konstrukcja niż Pwi30. A model już ze trzy lata mam w "jedynie słusznych" ;) oznaczeniach.
T_Domagalski pisze:Natomiast co do modeli Tilliga, to one przedstawiają wagony z płaskim dachem (Pwi30/31 ?). Są bardzo podobne do Pwi28/29, które jak najbardziej jeździły w Polsce, a pojedyncze egzemplarze dotrwały nawet do epoki IVc:
Tadziu, przecież o tym napisałem. Dach jest na tyle charakterystyczny, że trudno nie odróżnić obu typów. :)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: T_Domagalski »

gemol pisze:Rzecz w tym, że Pwi30 prawdopodobnie u nas nie było, mimo że Niemcy wyprodukowali 180 szt. Pwi28/29 /niemal identyczne, ale z dachem bardziej wypukłym; jak w Bi29/i wcześniejsze tak, Pwi31a i późniejsze również.
Pisząc o Pwi30 miałem na myśli ogólnie modele Tillig'a i Schirmer'a tej rodziny wagonów. Akurat Schirmer wypuścił konkretnie Pwi31a, który niewątpliwie jeździł na PKP aż do ep. IV (można odczytać prawdziwy numer UIC):
http://forum.modelarstwo.info/attachmen ... pg.273322/

Natomiast co do modeli Tilliga, to one przedstawiają wagony z płaskim dachem (Pwi30/31 ?). Są bardzo podobne do Pwi28/29, które jak najbardziej jeździły w Polsce, a pojedyncze egzemplarze dotrwały nawet do epoki IVc:
http://forum.modelarstwo.info/attachmen ... pg.650760/

No ale to tak poza wątkiem, który miał dotyczyć wagonu pocztowego, a nie bagażowego. ;)
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: gemol »

T_Domagalski pisze:A kiedy ty wypuścisz swojego 5G?
A może niedługo. Dojrzałem do ostatecznej wersji - tylko znajdę czas na drobne korekty w projekcie.
T_Domagalski pisze:Czyli do Bipy prędzej by pasowałby jakiś Pwi 30 w oznaczeniach z IV ep.
Rzecz w tym, że Pwi30 prawdopodobnie u nas nie było, mimo że Niemcy wyprodukowali 180 szt. Pwi28/29 /niemal identyczne, ale z dachem bardziej wypukłym; jak w Bi29/i wcześniejsze tak, Pwi31a i późniejsze również.
T_Domagalski pisze:Faktycznie, pocztowe jeździły czasem z Bipa-mi. Ale ten Post4-b/15 to raczej w pociągach kwalifikowanych jeździł. Z Bipa-mi zestawiano raczej dwuosiowe wagony, typowe dla linii podmiejskich
Niekoniecznie. W "Eisenbahn in Schlesien" jest zdjęcie Pt47 z pocztą 1G, bagażem 3F, Bipą i jedynką /chyba 7A/ na magistrali podsudeckiej w 1976 r. Zatem można założyć, że zamiast poczty 1G mógł być wpięty Post4-b/15.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: T_Domagalski »

gemol pisze:Tadziu, co Pwi30 ma wspólnego z wagonem pocztowym?
Oczywiście nic. Pwi30 to wagon bagażowy. Moja pomyłka. :oops:

Jeśli chodzi o model fabryczny wagonu stricte pocztowego, to niestety rynek nas nie rozpieszcza. Ten Post 4b/15 to trochę taki rak na bezrybiu... :roll:
P.S. A kiedy ty wypuścisz swojego 5G?
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: gemol »

Niegdyś - robiąc wypust schurzenów w IV epoce - przygotowałem też oznaczenia na pocztę. Miały być w kolejnym wypuście. Niestety ceny poczty wtedy znacząco skoczyły i projekt został zarzucony. Ale mniejsza - ostatnie "poczty" tego typu kasowane były na przełomie lat 70/80.

Tadziu, co Pwi30 ma wspólnego z wagonem pocztowym?

Do wagonów dwuosiowych idealnie pasuje rdzennie polski wagon P-VII, który można kupić u Czechów /pod oznaczeniem F5/. Jedyny "mankament" ;) , że trzeba go złożyć. Ale model jest prosty w montażu.
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: ArturoW »

piottrw pisze:Taka poczta w 4 epoce idealnie pasuje do Bipy z 4 epoki,
"dwuosiowy wagon, typowy dla linii podmiejskich" - jaki to byłby wagon z oferty np. Tilliga nadający się na konwersje?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: piottrw »

T_Domagalski pisze:
piottrw pisze:...i w lato ST43. :)
Please... W "lecie". Jak w oknie, w pudle, w bagnie, itd. Ewentualnie "latem". :roll:
Hihi w mowie potocznej dozwolone, jak u Sienkiewicza ;)
Wracając do pocztowych u mnie jeździ z Bipą i udaje okres przejściowy z 3 na 4 epokę, tak ok. 1969 - 1970 a i w kwalifikowanym też :D
IMG_20190802_131144.jpg
IMG_20201005_104211_1.jpg
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: T_Domagalski »

piottrw pisze:Taka poczta w 4 epoce idealnie pasuje do Bipy z 4 epoki,
Ok. Faktycznie, pocztowe jeździły czasem z Bipa-mi. Ale ten Post4-b/15 to raczej w pociągach kwalifikowanych jeździł. Z Bipa-mi zestawiano raczej dwuosiowe wagony, typowe dla linii podmiejskich, jak na tych zdjęciach:
http://forum.modelarstwo.info/attachmen ... pg.454960/
http://forum.modelarstwo.info/attachmen ... pg.416377/

Czyli do Bipy prędzej by pasowałby jakiś Pwi 30 w oznaczeniach z IV ep. ;)
piottrw pisze:...i w lato ST43. :)
Please... W "lecie". Jak w oknie, w pudle, w bagnie, itd. Ewentualnie "latem". :roll:
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: brovarek »

Temat poczty zapewne jest do ogarnięcia, 100-300 chętnych, przedpłata i półroczne oczekiwanie na wagon w cenie +20%, projekt oznaczeń wiadomo w zakresie zlecającego. Jakby ktoś chciał się tym zająć to ja w razie czego jak się ukaże jeden kupię ...
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: piottrw »

Taka poczta w 4 epoce idealnie pasuje do Bipy z 4 epoki, wtedy mamy do tego Ok1, SU46 i w lato ST43. :)
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości