BTT Be?

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: krzysztof »

Ranger pisze:
wojtekkowalski pisze::D BTTB żyje i jeszcze długo będzie śmigać po naszych makietach :D
Fajny temat - z niecierpliwością czekam aż dowalicie Tilligowi.
Tillig zasłużył sobie na krytykę i to już od dawna np. za przednie szyby Gagarina, wypadające wózki, skrętopyski w nowych wagonach. Reszta tu:http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=1490&start=0
PS. A w jakiej loko Krzyszfot??
wyjęta z pudełka br81, po 15 minutach jazdy, tylko za ok. 250pln...
bttb w stanie prawie idealnym kupiłbym za mniej niż 100pln
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: Ranger »

wojtekkowalski pisze::D BTTB żyje i jeszcze długo będzie śmigać po naszych makietach :D
Fajny temat - z niecierpliwością czekam aż dowalicie Tilligowi.
Tillig zasłużył sobie na krytykę i to już od dawna np. za przednie szyby Gagarina, wypadające wózki, skrętopyski w nowych wagonach. Reszta tu:http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=1490&start=0
PS. A w jakiej loko Krzyszfot??
Ostatnio zmieniony 01 lis 2006, 01:29 przez Ranger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: krzysztof »

pawel pisze:67 silnik .
68 trybiki.
FAUL!
to już było: patrz 18 i 20
a swoją drogą dzisiaj zacięła mi się Tilligowska loko. "trybiki" zaskoczyły na siebie! koszmar za niemały szmal!
pawel
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2006, 19:57
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: pawel »

nie nadaje sie na trasy Chabówka NS
pawel
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2006, 19:57
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: pawel »

67 silnik .
68 trybiki.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: Karol »

No tak Tilligowi trza dowalic oj trza przynajmniej za br 86, 118, 218, 120 itd
Moze sie ktoś wymieni, fajnie by bylo popatrzyc ja bety smigaja u mnie na makiecie :mrgreen: ?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2006, 21:55 przez Karol, łącznie zmieniany 2 razy.
wojtekkowalski
Posty: 158
Rejestracja: 09 kwie 2006, 05:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: wojtekkowalski »

:D BTTB żyje i jeszcze długo będzie śmigać po naszych makietach :D
Fajny temat - z niecierpliwością czekam aż dowalicie Tilligowi.
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 972
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: Witek M. »

66. Okna w Bipach często wykonane z jakiegoś żółtego, słabo przeźroczystego plastiku.
(jak pomyliłem numerację, albo mi umknęło, że już było, to proszę mnie poprawić)
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: MATT »

Fakt BTTB miało wiele grzechów głównych. Mam ich jednak w swojej kolekcji np wagony typu Y zmodernizowałem jedynie poprzez wstawienie metalowych kółek co znacznie poprawiło jazdę w porównaniu do paskudnych plastików również lepiej przewodzą prąd do oświetlenia wnętrza, które też wymieniłem z tradycyjnego żarówkowego na diodowe białe dające dość fajny efekt w nocy zwłaszcza jak widać tylko same okna :D przestało w końcu niemiłosiernie migać...A co do 250-ki wywaliłem ją do kosza 2 tygodnie po kupieniu na giełdzie było to dość dawno sprzedawca zachwalał jak mógł nie dziwie mu się chciał sprzedać bubel niestety miałem pecha -kosztownego pecha, mam teraz troche niesmak z tego powodu mogła przecież stać na bocznicy, ale cóż stało się. Jej jazda i wspomniane wyżej zatrzymywanie się na odc. izolowanych to porażka..
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: Mariusz »

Poznałem różnice w pojazdach i wcale nie zamierzam pozbywac się starych pojazdów chocby z powodów sentymentalnych. Mnie nie przeszkadza troszkę "złomu" na makiecie. Przynajmniej pusto nie będzie. A do jazd i tak miałem ulubione loki. Chcę je miec. I koniec.
Było, minęło. Nie ma BTTB, ale są inni producenci w czasach kapitalizmu. A to czasy kiedy za ciężkie pieniądze możemy sobie wybierac co kupic. Wtedy były czasy "dobrobytu" socjalistycznego gdzie kupowałem po znajomości to co rzucili na regały. Więc teraz zastanawiam się jak wydac złotówki i grymasic będę jeśli trzeba wydac cwierc, albo nawet pół wypłaty na model! Jeśli producent będzie robił kit to zniknie z rynku, proste, są inni.
BarTTek
Posty: 808
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: BarTTek »

A co gorsza ktoś może zraźić się do skali, te złe to drogie do duszy taka skala !!
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: Gdyniak »

Każdy z nas, już dojrzałych TT-kowiczów :), zaczynał od BTTB. I nie ma co się teraz nad nim rozwodzić. Następuje zmiana technologii i jakość produktów poprawia się. Też sądzę, że nie ma co wykazywać wad BTTB bo to przeszłość. Raczej bym sie skupił na wpadkach obecnych produktów. Bo jeśli obecnie BTTB można kupić za niewielkie pieniądze to i można przymknąć oko na niedoskonałości poprzedniej epoki. Natomiast jeśli obecne modele powielają wpadki z BTTB to przy cenach za nie to juz może boleć. A ładny, zadbany model BTTB może jeszcze nie jedno oko zachwycić i zaistnieć na wielu makietach i modułach TT. I tu zgodzę sie z kolegami DBv i ArturemSz, że BTTB nie jest złe porównując cenę do jakości. A młodzi zapaleńcy w skali TT po przeczytaniu tego tematu faktycznie mogą trochę zacząć się obawiać tych modeli i mogą zniechęcić się do ich zakupu po w miarę rozsądnych cenach. A kogo z najmłodszych stać na zakup drogich modeli?
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: DBv »

Obawiam się, że jednak trochę jest. I już na wstępie to dało się zauważyć. Czytając to wszystko, gdybym nie miał nigdy nic z BTTB to doszedłbym do wniosku, że wszystko tam było złe a te model do niczego się nie nadaja (oprócz rzucania o ścianę). Sorry ale trochę przesadzacie.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: Karol »

Reasumując: Wątek jest TENDENCYJNY !!
Wątek nie jest tendencyjny.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BTT Be?

Post autor: ArturSchŁ »

Charakterek pisze:40. Na torach modelowych beciory gubią nikiel z kół!
Tak, a w realu z 30 letnich wagonów PŁATAMI odchodzi farba !!
Charakterek pisze:60. Ogromniasty silnik w 35. I do tego on śmierdzi
O śmierdzącym i dużym silniku JUŻ BYŁO !!

Nigdy nie gloryfikowałem BTTB (sam taki pomysł dla mnie jest bezsensowny). Największe pretensje mam do BTTB za hałas silnika, reszta wygląda i działa ...tak jak KOSZTUJE !!

Wymiana w krokodylu silnika na MABUCHI spowodowała u mnie rezygnację z zakupu Tiliigowego krokodyla za ok 500 zł i nie przeszkadzają mi nawet patografy, o których : 29. Pantografy - to akurat pomińmy milczeniem.

Reasumując: Wątek jest TENDENCYJNY !!
Ostatnio zmieniony 26 paź 2006, 10:05 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości