Nowości / Zapowiedzi 2019

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: oelka »

T_Domagalski pisze:
romanpumas pisze:Ja jako kolekcjoner SBB też mam pod górkę...
Zawsze można podejść do tematu jak w temacie PKP: dawca + kalki = model. Nie znam się na SBB, ale podejrzewam, że jeździ tam sporo taboru pochodzenia niemieckiego lub austriackiego, więc coś by się dało wykorzystać z oferty Tilliga.
Nie koniecznie. Szwajcarzy mają zasadniczo własny tabor, a już szczególnie lokomotywy z wyjątkiem tych najbardziej współczesnych. Ostatni i chyba jedyny model wybitnie szwajcarskiej lokomotywy to był AE 6/6 Rokala.
Pociecha jest taka, że można zbudować ten model w oparciu o 060Da zrobioną przez MTB.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: T_Domagalski »

romanpumas pisze:Ja jako kolekcjoner SBB też mam pod górkę...
Zawsze można podejść do tematu jak w temacie PKP: dawca + kalki = model. Nie znam się na SBB, ale podejrzewam, że jeździ tam sporo taboru pochodzenia niemieckiego lub austriackiego, więc coś by się dało wykorzystać z oferty Tilliga.
romanpumas
Posty: 1205
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: romanpumas »

Ja jako kolekcjoner SBB też mam pod górkę.Jakoś w innych skalach można zrobić full modeli o krokodylu już nie wspomnę.Można złożyć skład habisów,węglarek a u nas w TT to jakby jakiś odrzut ludzi kochających i lubiących bawić się modelami.Chciałbym aby składy jakoś wygladały ale z czego jak w pkp i moim sbb nie chcą robić modeli.Bo co bo nie opłaca się zrobić 200szt.Na forum mamy 1221 osób a jakoś nawet 100 ludzi zebrać aby zamówiło model to już problem.Nie dziwcie się że pytam co chwile o tabor o sbb bo większość nawet nie że go ma(nie chcę nikogo obrazić)ale taka prawda.Nieraz myślałem o zmianie skali mam piwnicę i miejsce ale jakoś wiernie ciągnę tt od 1977.Dlatego kto szuka tt w pkp niech też traci wiary i szuka upragnionych modeli.Może doczekamy się wysypu modeli w pkp i sbb.Roman
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: oelka »

Martint1 pisze:Widać że firmy Piko nie interesuje rynek TT w Polsce tylko vectron i to model który jest już od dłuższego czasu w sprzedaży :(
Vectrona Niemcy kupią. PIKO w Polce inwestuje jak na razie w H0 i nie robi sobie konkurencji.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Borczy »

Davca pisze:
Borczy pisze:... Znając ich mentalność i zamiłowanie do kiczu ...
na przykład ja model BR55 w wersji ČSD nie kupuję bo nie lubię kiczu.
:roll: , David, chodzi o poczucie piękna wykonywanych modeli. Czasem bywam w Pradze na giełdzie i widzę ;) a BR 55 ładnie wygląda na żywo .
Davca
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2018, 09:29
Lokalizacja: Bohumín
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Davca »

Borczy pisze:... Znając ich mentalność i zamiłowanie do kiczu ...
Witam Borczy,
na przykład ja model BR55 w wersji ČSD nie kupuję bo nie lubię kiczu. :lol:

Pozdrawiam i dla wszystkich życzę szczęśliwego roku 2019.

David
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: piotrek092 »

Niestety różnice miedzy wagonami reko a 4 AM były dość widoczne, ryfel pod oknami, inne wózki, ściany czołowe, drzwi, nie wspomnę o wymiarach, no chyba że będzie to następny niemiecki udawacz wagonu PKP.

Added in 2 minutes 26 seconds:
Tadziu szybszy byłeś :mrgreen:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: T_Domagalski »

slawek pisze:...może nadały by sie do spolszczenia, bo w końcu w wagonach 4osowych ponoć różnice były by niewielkie...
Polskie "reko" 4AM to była zupełnie inna konstrukcja. Aby upodobnić niemieckie rekowageny do 4AM trzeba by przebudować ściany czołowe, przerobić drzwi wejściowe na jednoczęściowe, dorobić brakujące wywietrzniki na dachu, dorobić ryfel pod oknami, wypruć nadmiar wyposażenia podwozia, no i najważniejsze - wymienić na powrót wózki na oryginalne, pruskiej budowy. Tyle zmian wizualnych. Nie wiem jak z dopasowaniem długości pikowskiego modelu...
Chyba prościej wystrugać model 4AM od zera... :lol:

Jak ktoś chce się pobawić w "reko" PKP, to znacznie łatwiej zbudować 2Am i 3AM z BTTB-owskich 2 i 3-osiowych rekowagenów. No i nie kosztują 40 ojro, więc w razie czego mniejsza strata... :mrgreen:
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: slawek »

Te Reko wagony pięknie im wyszły, może nadały by sie do spolszczenia, bo w końcu w wagonach 4osowych ponoć różnice były by niewielkie a w końcu były by fajne wagony w 4 epoce do rumuna:)
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Misiek »

Za to nowościami PKP w Ho sypnęli - coś za coś ;-)
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Martint1 »

Widać że firmy Piko nie interesuje rynek TT w Polsce tylko vectron i to model który jest już od dłuższego czasu w sprzedaży :(
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Borczy »

Ale nowościami powiało aż nie mogę pozbierać zębów z podłogi :shock: :shock: :shock: . Ciekawi mnie prognoza sprzedaży marketingowców od Piko jeśli chodzi o BR55 w czeskim malowaniu :) . Dam sobie obciąć to i owo , że bez mydła dmuchnęli byśmy Czechów w zakupie jakby PKP było w sprzedaży. Znając ich mentalność i zamiłowanie do kiczu to raczej nie wróżę szału sprzedażowego :lol:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Wojtek_Kraków »

Szkoda że z pekapu tylko vektron.
Jak już pomalowali BR55 w Czeskie oznaczenia to na PKP też mogli się pokusić.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: ArturSchŁ »

Piko opublikowało katalog na 2019:
Obrazek
Do pobrania z ich strony: PDF (ok 26MB).
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości