Nowości / Zapowiedzi 2019

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: przemcol »

kuzynsamozlo pisze:No i te papugi :) wreszcie po tylu latach z odstającego jedynaka ttmodel piękny składzik będzie.
Jak wyjdzie jedynka "papuga" na tych wózkach co w katalogu to będzie kicha. Mam nadzieje że ten rysunek to pomyłka.
Awatar użytkownika
przemekw
Posty: 216
Rejestracja: 19 lis 2006, 13:26
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: przemekw »

Wchodzi nowa forma z pocztowym nr 16810. Bardzo możliwe, że zrobią znów pomarańczowego Poczty Polskiej.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Kolejka »

Firma Busch w zapowiedziach na ten rok ma kilka wagonów wąskotorowych i podkłady flex TTe oraz trójszynowe TT/TTe: http://www.busch-model.com/download/pro ... 9-news.pdf (strona 33).
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: wojtek_ »

Maciej pisze:... to się po prostu cieszymy i czasami tylko "cieszymy".
Cieszymy?
Nie ma takiej stacji Cieszymy! Jest Cieszyn, Czeski Cieszyn!
:mrgreen:
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: marcin r »

Br94 to będzie debiut Kuehna w parowozach. Ciekawe jak im wyjdzie.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Maciej »

krzysztof pisze:jak najbardziej prawidłowe rozumowanie. najgorszy Kuehn jest lepszy od najlepszego mtb - fakt!
Z faktami się nie dyskutuję ;) . Niestety... Kuehn podobnie jak pozostali producenci wybrali jako drugi po niemieckim rynek czeski. Jak nam coś "skapnie" to się po prostu cieszymy i czasami tylko "cieszymy".
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: krzysztof »

Ciora pisze:... jednak lepszą opcją jest ten ostatni. Dobrze myślę?
jak najbardziej prawidłowe rozumowanie. najgorszy Kuehn jest lepszy od najlepszego mtb - fakt!
chodzi mi o to, że ta firma, która przyzwyczaiła mnie do bardzo dobrej jakości wykonania swoich modeli, tez schodzi na psy. zapewne cześć ich najnowszych lokomotyw jest de facto Made in PRC.
od całego asortymentu loków tej firmy które są w moim posiadaniu (ogółem 11 sztuk 110/140/211/242/230/t478 i 260) wyraźnie jakością wykonania odstaje właśnie ta ostatnia. 260 ma tez inny sposób przenoszenia napędu.
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: markom »

Bardzo dobrze myślisz. Jakby Kuehn robił polskie modele, nawet w tej samej cenie co MTB to idę o zakład, że ci ostatni nie mieliby sprzedaży !!
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Ciora »

krzysztof pisze:lubiłem bardzo tą firmę (Kuehn) ale czas przeszły użyty w tym zdaniu jest jak najbardziej trafnym okresleniem zmian jakościowych w ich modelach lokomotyw.
Nie mam u siebie żadnej lokomotywy Kuehna, ani MTB więc nie mogę porównać. Stąd tylko moje gdybanie. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości elektrowozów EP05 z MTB (bardzo krytykowanych) i lokomotyw z katalogu Kuehna (90-140 EUR=390-600 pln), wydaje się, że jednak lepszą opcją jest ten ostatni. Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Maciej »

et22 pisze:A czym były te "Ausleihwagen" kremowo-niebieskie DR? (set 01807)
Z tego co udało mi się ustalić była to seria wagonów przeznaczonych do ruchu NRD-RFN z naciskiem na długie relacje w RFN. To lata 80 te XX wieku. (proszę nie mylić z Interzonenzug, składami z Berlina Zachodniego który nie należał do RFN). Trudno mi więcej powiedzieć - szukam dalej. 8) Set bardzo interesujący dla koneserów DDR.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: aviaTTor »

To z tego że można przemalować a kuehn jest znacznie tańszy niż kress...

Added in 1 minute 56 seconds:
Te PKP w skali N są już długo dostępne...nie jest to super nowość...
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: ArturSchŁ »

slawek pisze:Warto zwrócić uwagę, że piętrusy w barwach PKP (epoka Va) pojawiły sie w skali N,
... ale zdjęcia serii TT robionej dla FTT przez Grzesia.
:mrgreen:
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: slawek »

motoraków od Kuehena zazdroszczę czechom. Co z tego, że sa one użytowane przez SKPL. BR628 które robi Kress jeżdzą wypożyczone od Arrivy do Kolei Wielkopolskich, i tak przez conajmnij najbliższe 12 m-cy

Warto zwrócić uwagę, że piętrusy w barwach PKP (epoka Va) pojawiły sie w skali N, może by tak pojawły się we współczesnym malowaniu Przewozów Regionalnych ( PolRegio)?
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: wojtek_ »

hi, hi
Tiliig świętuje ćwierćwiecze działalności - zero nowych modeli;
Kuehn nie świętuje 25lecia i ma dwie nowe formy - ok,zapowiedzi.
:idea:
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: krzysztof »

lubiłem bardzo tą firmę (Kuehn) ale czas przeszły użyty w tym zdaniu jest jak najbardziej trafnym okresleniem zmian jakościowych w ich modelach lokomotyw.
co do 94... jeżeli będzie tak samo skopany napęd jak w 260 to dziękuję... poszukam na ebayu starego Beckmanna.
kupiłem tez T478.3001. właściwości jezdne loki jak najbardziej ok ale tutaj trafiłem na same babole w malowaniu... jakby kot przechadzał sie po lakierni... zawiodłem sie strasznie.
co do cystern to ogromny szacun - tu nic złego o jakości nie powiem, mam 4 zx ich setów i jestem pod ogromnym wrażeniem. trochę mnie dziwiło wejście z tymi samymi cysternami i dekorami co oferuje Haedl oraz Karsei. ale... jakość i nawet cena przemawiają za Kuehnem.
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość