Nowości / Zapowiedzi 2019

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: aviaTTor »

T478 jest już zdjęcie także chyba wreszcie się ukaże,br94(tkw2)zobaczymy może kiedyś w PKP,motoraczek M152 chyba jest na stanie SKPL to też jest szansa na coś z pl,ponadto cysterny MAV też bym przygarnął chętnie.
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: marcin r »

Modele fajne tylko szkoda że niektóre przez ładnych kilka lat są tylko zapowiadane. Br111 nie może ujrzeć światła dziennego. Z rezerwą podchodzę do Kuehna. Chociaż mam np 103ke i twierdzę że jest lepiej wykonana od Beckmana/Tilliga. To samo wagony Silberlingi.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: aviaTTor »

Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Peter_KR »

et22 pisze: PS Wagon Zas słowacki to raczej chyba miał być ten (choć różnice dalej są widoczne): https://photos.smugmug.com/Wagons/56-sl ... acns-S.jpg
Fakt ten jest dużo bardziej podobny, co więcej jest on (prawdziwy wagon) tożsamy typem z drugą partią niebieskich cystern RTI wagon, które na bazie tego samego modelu, wydał w zeszłym roku Tillig (18502), ale w takim razie skaszanili numer, bo dali 7857 Zas, a lepszy byłby 7829 Zacns.
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: et22 »

A czym były te "Ausleihwagen" kremowo-niebieskie DR? (set 01807)

PS Wagon Zas słowacki to raczej chyba miał być ten (choć różnice dalej są widoczne):

https://photos.smugmug.com/Wagons/56-sl ... acns-S.jpg
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Peter_KR »

Ostatnio się doktoryzuję we współczesnych wagonach towarowych na moim krakowskim poletku,
przerzucając i analizując na dysku moje 30 tysięcy zdjęć z ostatnich siedmiu lat, więc stwierdziłem,
że szarpnę się na przegląd Tegorocznych nowości w Epoce VI. Może się komuś przyda? A mądrzejsi ode mnie, niech mnie poprawią.

15692 - Eanos PKPC
- mieliśmy w zeszłym roku dostać zestaw dwóch Eanos-ów od ROCO, który został anulowany właściwie w ostatniej chwili. Dostaliśmy w zamian ten wagon od Tilliga. Niemiecki oryginał jest bardzo zbliżony do Polskich wagonów 415W wyższych numerów (5377 XXX-X) i jeżeli chcemy być wierni rzeczywistości powinniśmy się szarpnąć na odcięcie dolnego pałąka (i osłanianych przez nie tarczy, bo polskie są cofnięte i bardziej filigranowe) i dorobienie stopni wejściowych pod lewymi drzwiami.

18126 - Res PKPC - dobrze znany model, był dostępny w niebieskim malowaniu w zestawie startowym, teraz jako osobny produkt. Ponownie niemiecki oryginał jest bardzo zbliżony do 424Z. To do czego można się przyczepić to rozmieszczenie numeru wagonu i loga PKPC, które zwykle są na burtach składanych (w starym już zestawie dwóch Res-ów od AMC (Ep. V) rozwiązano to dokładając blaszkę)

17433 - Zaes PKPC (DBSRP) - tym razem przemalowanka znacząco różniąca się od oryginału wieloma detalami, ale wciąż mająca wiele wspólnych cech z naśladowanym oryginałem: Bahnbilder

16692 & 16693 - B[sup]249[/sup] & Bc[sup]833[/sup] CD oba wagony dosyć dobrze zbliżone do oryginałów, od dłuższego czasu można je spotkać w składach (między innymi) dawnej Silesii i obecnego Chopina.

15276 - Eas ZSSKC - nierzadki widok na polskich szlakach, tylko ten wagon od modelu Tilliga dużo lepiej przedstawia kit SDV, który niestety nie ma do tej pory nie doczekał się kalkomanii ZSSKC, a szkoda.

18461 - Zas SLVAG - te słowackie cysterny też pojawiają się na naszych torach ale w tym wypadku model daleko odbiega od oryginału: Zdjęcie

16583 E - Bvcmz[sup]243.1[/sup] BTEX - BahnTouristikExpress pojawia się sporadycznie jako pociąg specjalny, ale jeden wagon składu nie zrobi, wypadałoby mieć wcześniejszy zestaw.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: wojtek_ »

czy ja wiem?
średnie te nowości...
;/
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: ArturoW »

niemożliwe, nawet "koziołek" w barwach NZTK...
i to nawet ma mieć ten cienki pomarańczowy pasek na pograniczu farby czerwonej/kremowej
dobrze że zaĶowiłem set talbotów NZTK... będzie super skład

Added in 1 minute 58 seconds:
brakuje już chyba tylko malowań PTK Zabrze i PTK Rybnik...
taka BR1822 PTK Rybnik...może kiedyś

Added in 3 minutes 47 seconds:
okazja. żeby skład "papug" skompletować..
i talboty żółto-niebieskie w normalnej cenie i chyba z nowym numerem bocznym..
a te nowe cysterny, idealne do :koziołka" DB Schenker PL
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Borczy »

Tadziu, na chłodno to przyjmuję , muszę dozować emocje :)
Awatar użytkownika
kuzynsamozlo
Posty: 190
Rejestracja: 30 lis 2008, 11:17
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: kuzynsamozlo »

No i te papugi :) wreszcie po tylu latach z odstajacego jedynaka ttmodel piękny skladzik będzie.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: T_Domagalski »

Borczy pisze:Dobre i to :)
Dobre? Nowości PKP tyle, że nie wiadomo na co patrzeć w pierwszej kolejności... 5 stron samego PKP. :shock: :lol:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: Borczy »

Dobre i to :)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: womo »

Przecena 20% w Spielemax w ten weekend.
https://www.spielemax.de/catalogsearch/ ... KP+spur+TT
Awatar użytkownika
pamelar
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:53
Lokalizacja: ściana wschodnia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: pamelar »

Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2019

Post autor: wojtek_ »

ja bez żadnego trybu;
hit roku 2016 za sto eurasków:
https://www.elriwa.de/aktionen/spur-tt/ ... argo-ep.vi
w_
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości