SN52 w TT

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
biker
Posty: 411
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:20
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: biker »

Jestem za i oby tak dalej :)
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: adrian pander »

Ja też przygarnę nawet z doczepą.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: piotrek092 »

Jak najbardziej jestem za i z doczepą najlepiej .
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: slawek »

oelka pisze:
slawek pisze:a i co ważne, wracając do samego SN52 widziałem, że MTB zapowiada tez model doczepy, bo one miały swoje własne. Myślę, że akurat w naszej skali ta doczepa chyba jest zbędna,
Dlaczego zbędna? Te wagony kursowały w różnych składach lokalnych czasem z Ganzem a czasem z innymi wagonami i lokomotywą. Dobre uzupełnienie składu lokalnego gdzieś z okolic np. Torunia.
teraz gdy będą lokomotywy w IV epoce to może by się też przydały 4 osiowe reko do ruchu lokalnego w IV epoce, eilzugwageny w epoece IV, i towarowe też jakieś:)
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: oelka »

slawek pisze: a i co ważne, wracając do samego SN52 widziałem, że MTB zapowiada tez model doczepy, bo one miały swoje własne. Myślę, że akurat w naszej skali ta doczepa chyba jest zbędna,
Dlaczego zbędna? Te wagony kursowały w różnych składach lokalnych czasem z Ganzem a czasem z innymi wagonami i lokomotywą. Dobre uzupełnienie składu lokalnego gdzieś z okolic np. Torunia.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: daraśekp »

marcin r pisze:Darek to malowanie na zdjęciu w muzeum jest trochę wydaje mi się na wyrost bo tak były malowane pojazdy z pierwszych lat eksploatacji do połowy lat 60tych. Wtedy inaczej wyglądały miedzy innymi drzwi miały na czole i stary mniejszy typ reflektorów bez lustrzanek.
Marcin, zgadzam się co do niezgodności kolorów w epoce, a wersji muzealnej.
Miałem na myśli wersję z dużymi lampami, z końcowych lat eksploatacji ;)
Jak zawsze, bardzo cenię Twoja wiedzę :)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dokladnie.
Chociaż jeden producent robi pkp w naszej skali i nie są to tylko przemalowanki jak w przypadku tilliga
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: slawek »

jeśli chodzi o pojazd SN52 MTB na targach pokazało go w dwóch malowaniach. Tej kremowo niebieskiej, jako schemat malowania wagonów motorowych w schyłku II epoki i był też zielono-zielony:) taki juz z IV. Model wygląda przyzwoicie, bardzo przyzwoicie i myślę, że warto się przyjżeć motorakom w naszej skali, które to juz MTB wypuściło. Jakość pewnie będzie podobna.
Nawet tutaj, na forum widać ten model w gablotce pod modelami w skali TT.

Na targach był tez prototyp ET21 w HO. a SU46 w barwach PKP Cargo jest zajefajna!:)

Added in 2 minutes 23 seconds:
a i co ważne, wracając do samego SN52 widziałem, że MTB zapowiada tez model doczepy, bo one miały swoje własne. Myślę, że akurat w naszej skali ta doczepa chyba jest zbędna, a swoją drogą pewnie SN61 sprzedał by się o wiele lepiej:)
ale uznanie i gratulacje dla firmy, że jednak pochyliła sie nad modelami PKP w naszej skali
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: marcin r »

Darek to malowanie na zdjęciu w muzeum jest trochę wydaje mi się na wyrost bo tak były malowane pojazdy z pierwszych lat eksploatacji do połowy lat 60tych. Wtedy inaczej wyglądały miedzy innymi drzwi miały na czole i stary mniejszy typ reflektorów bez lustrzanek.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: daraśekp »

Też jestem zainteresowany modelem w tej wersji:
Obrazek
Fotka ze strony Stacja Muzeum
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: Wojtek_Kraków »

Borczy pisze: Jedna uwaga - niech MTB wypuszcza modele w odstępach czasowych bo na chwilę obecną zakup trzech lokomotyw to jest wydatek :/
Dokładnie bo nas z torbami puszczą a potem będą się dziwić że Polacy nie kupują taboru PKP w TT ;)
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: marcin r »

Pamiętam SN52 pod koniec eksploatacji jako stałego bywalca na stacji Twarda Góra skąd jeździł solo do Nowego z szopy Laskowice Pomorskie a wcześniej w Tczewie tez solo gdy stał na końcu peronu pierwszego po zeberkowej stronie jako pociąg służbowy dla kolejarzy do stacji towarowej Zajaczkowo Tczewskie. Z tym ze to moglbyc tez SN60 bardzo podobny ale już ze sterowaniem wielokrotnym.
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: PiotrZ »

krzysztof pisze: (...) wolałbym zobaczyć chociażby prototyp tego modelu.
Na HOBBY mtb pokazało budę SN52 dla H0 w malowaniu żółto-niebieskim (jeśli Wam to coś mówi, bo ja akurat zupełnie nie znam tego pojazdu).
Niestety nie mam jej na żadnym zdjęciu. Może któryś z kolegów...
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: Borczy »

Wojtek_Kraków pisze:Myślę że 90% będzie za.
Wszystko się zmieni jak pokażą prototyp, malowanie i cenę.
Wstępnie jestem za
W przypadku polskich, dobrze wykonanych modeli skalkulowanych na portfele zwykłego Kowalskiego popyt będzie rósł ;) . Ja na pewno zakupię.
Jedna uwaga - niech MTB wypuszcza modele w odstępach czasowych bo na chwilę obecną zakup trzech lokomotyw to jest wydatek :/
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SN52 w TT

Post autor: marcin r »

Ciekawy model chociaż różniły się bardzo w trzeciej jak i czwartej epoce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: daraśekp, Pawelec i 4 gości