Ankieta dot. SM42 PIKO

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ

Czy gdyby piko wypusciło SM42 w cenie 500pln byś ją kupił?

Czas głosowania minął 13 gru 2017, 20:43

Tak
116
92%
Nie
10
8%
 
Liczba głosów: 126

Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Mikołaj »

Pewnie uwierzyli w zapewnienia typu: jak wyjdzie gagar w polskim malowaniu, to kupię 4 albo nawet 5 sztuk :mrgreen:
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Chodzio kwestie zamówionych przez was loków które podobno nie zeszły. Nie wiem w jakie układy wchodziliście nie mniej od polskiego rynku TT się Roco przez to odwróciło całkowicie.
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: ArturoW »

zgadzam się z Piotrem
lepiej mieć model gorszego sortu - jak te ostatnie MTB - niż jak go wcale w skali TT nie ma
ja kupiłem 1x EP-05 i 1x Rumun (ale ten w barwach KEG/~PTK)
zawsze idzie mu dołożyć trochę blaszek, spatynować i już to lepiej wygląda
ale przynajmniej nie trzeba się prosić, szuka, kombinować, czekać miesiącami i płacić x3 za ręcznie robionego
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: piotrek092 »

Tak jak najbardziej tylko w dziale ST 43. Było małe co nieco na modelarstwo info, będzie i tu tylko jeszcze próba z zmiana silnika na mashime i coś nabazgrze na ftt.
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: bankier »

Czy ich wściekłość jest uzasadniona i poparta argumentami możliwymi do przytoczenia ich na tym forum?
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: piotrek092 »

Przemówił do mnie tzw lokalny patriotyzm wiesz Jarus, ale nie wiesz jak mnie te loki wk,,, . Niedługo przejdą lifting, myślę że wtedy przestaną działać mi na nerwy, narazie poprawiłem napędy i inne pierdół ki, efekt jazd już mnie zadawala, a była tragedia.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: wicy »

oggr pisze:Taką dostałem oficjalną informację od przedstawiciela Roco. Mówiąc szczerze są wściekli na członków tego forum.
Znaczy czytają ;) a to już coś.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Na pomysł ankiety wpadł nasz grupowicz. Co do ceny 500 nie jest wcale taka nie realna bo wystarczy spojrzeć na ceny G1206 i 290 (pierwszej mam 2szt drugiej 1) obie są poniżej 500 i jeśli chodzi o jakość to wg mnie są super. Więc się da zrobić. Tylko tillig wychodzi z założenia że model powinien kosztować około 1000pln. Ale oni mogą sobie pozwalać na takie zabiegi. Przez lata mieli monopol. Co do malkontenctwa to owszem jest tego pełno w całym środowisku. To be tamto nie tak a jak co do czego to woda w usta. Uważam że najwyższa pora by coś się w tej skali ruszyło. Owszem MTB ankiet nie robiło bo wiedzieli w co uderzyć no i nie ważne co się mówi ale ja uważam że mają bardzo ok loki. Sam myślę coraz bardziej nad zakupem EP pomarańczowej.

Added in 1 minute 16 seconds:
Taką dostałem oficjalną informację od przedstawiciela Roco. Mówiąc szczerze są wściekli na członków tego forum.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: wlodar »

oggr pisze:(...)Roco jest zniesmaczone polskim rynkiem i zapowiedziało mi że żadnych loków na PL rynek nie wypuści.(...)
Cholera, nawet przemalowanek? A już się cieszyłem, że znowu Gagarinów mają więcej na stronie i że może jakimś cudem mała seria z wiadrami jak w H0...
Czarnowidzom chciałbym przypomnieć, że jeszcze niedawno (kilka lat temu) hazerowcy nawet nie sądzili, że dostaną w swojej skali SM/SP42, EU07, ET41, ET22, SP45 i Bipę.
My też nie myśleliśmy, że pojawi się u nas Czech i Rumun (nawet jeśli producent trochę nas rozczarował). Dlatego nie kraczmy, bo cholera wie co przyniesie przyszłość. Może wcale nie będzie tak źle.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: JarUs »

piotrek092 pisze:Przyznam szczerze sam :rzucałem kamieniami: na jakość rumuna i EP 05 ,a kupiłem 2 szt rumuna i 1 EP ...
Brawo Piotrek !! :D

... a mnie irytują te cztery osoby z ankiety, którym nie zależy na ....
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: ArturoW »

za 500 zł to biorę kolejno wszystkie modele PKP...
za dobre modele nawet 800-1000 zł byłoby ceną akceptowalną

niestety w skali TT modeli PKP jest niewiele
wszystko trzeba samemu przerabiać, zamawiać i wiecznie kombinować
i kosztuje to realnie 3-4 razy tyle co "gotowiec" w H0

a jakoś PIKO jest ostatnio naprawdę dobra - patrz Vectron

pozdrawiam
Artur
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: piotrek092 »

MTB nie robiło żadnych ankiet puściło 2 loki PKP,jakość tych wyrobów znacie ,kto by pomyślał kilka lat wstecz że PIKO natrzaska /I TO JAKICH/tyle modeli PKP w HO ,A JEDNAK STAŁO SIĘ !!a rynek się kurczy ,więc logiczne jest że muszą szukać nowego a co za tym idzie ryzykować .Ile osób to kupi ?? zapewne wiele począwszy od tzw dywanowców po ortodoksów .Przyznam szczerze sam :rzucałem kamieniami: na jakość rumuna i EP 05 ,a kupiłem 2 szt rumuna i 1 EP,wyjdą zestawy woloryzacyjne /JUŻ OSTBACHN ZROBIŁ/to się poprawi ,przemaluje i będzie ok.Z inicjatywą ankiet podobno wyszedł szeryf PIKO POLSKA i nie na forum tylko na fb !! dlaczego tam nie tu,chyba wiadomo .Dla mnie jest to znak że coś drgnęło,a jak się skończy czort znajet.

Added in 4 minutes 1 second:
A czy PIKO strzeli sobie gola zupełnie mnie to nie interesuje ich biznes ich sprawa .
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: womo »

Niech walczy :mrgreen:
Po co mu przeszkadzacie. W końcu zaczyna być realna stonka.
Piko interesują głowy więc Piko samo sobie gola strzela jak ich sztuki nie interesują.
My klikniemy 100, 900 kliknie H0 :mrgreen:
Walcz !!
Nie daj się !!
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: T_Domagalski »

oggr pisze:Dla malkontentów. Grupa broni się przed spamem.
[...]
Nie mniej właśnie przez malkontentów nic przez lata na PL rynku się nie działo.
[...]
Tyle że u nas się tylko gada i mało robi.
Sugeruję zmianę tonu dyskusji, bo takie dzielenie ludzi na "lepszy" i gorszy sort" do niczego dobrego nie doprowadzi.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ołgierd »

oggr pisze: Czy pójdzie 150 stonek? myślę że realna liczba w ciągu mcy to 500szt. Ja osobiście myślę że wziąłbym z 4. Sporą ilość wzieliby ludzie z DE głównie polacy tam mieszkający i nie jeden czech. Tyle że u nas się tylko gada i mało robi.
Rozumiem, że zakładasz, że w tych 500, z których sam wziąłbyś ze cztery, będą co najmniej cztery malowania? Przy założeniu takiej sali produkcji, to z pewnością jeszcze nie powstała na świecie firma, która to zrealizuje w technologii wielkoseryjnej i to w cenie ca 500 zł sztuka.

A że TT mało popularna, bo znikoma oferta, a znikoma oferta bo TT mało popularna? Tak, pełna zgoda. Tylko jeżeli nagłe zwiększenie oferty ma wzmóc zainteresowanie, to produkcja jest decyzją polityczną, a nie biznesową. Przy skali zainteresowania modelarstwem kolejowym w PL, nie wstrzymywałbym oddechu w oczekiwaniu na takie posuniecie jakiegokolwiek producenta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości