Ankieta dot. SM42 PIKO

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ

Czy gdyby piko wypusciło SM42 w cenie 500pln byś ją kupił?

Czas głosowania minął 13 gru 2017, 20:43

Tak
116
92%
Nie
10
8%
 
Liczba głosów: 126

bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: bankier »

Za prawdę posiadam Ci, że koszty porzucenia żony mogą okazać się niebotyczne w porównaniu ze ze zmianą skali. Ja porównam to do "sympatii" do klubu sportowego. Od dziecka był jeden i jemu wszyscy wokół kibicowali. Od dziecka tetetka była w użyciu, którą za młodu człowiek bawił się organizując wyścigi lokomotyw na rurkach. A co do żony... Można było wybierać.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: JarUs »

jawa pisze:Niestety przy takich kosztach nic dziwnego, że ludzie "porzucają" TT na rzecz H0, w którym jest o wiele większy wybór i cenowo nie ma porównania.
Żonę też można wymienić na nowy model, bo obecna podnosi koszty, a nowa ... jest wybór !! :mrgreen:
Czy o to chodzi ??
A gdzie stałość w uczuciach do ukochanej TT-etki ??
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: jawa »

Z ceną nie polemizuję, każdy ma prawo zażądać za swoje produkty tyle ile uważa. Niestety przy takich kosztach nic dziwnego, że ludzie "porzucają" TT na rzecz H0, w którym jest o wiele większy wybór i cenowo nie ma porównania.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ranger »

Ale moze byc taki zestaw. Czego nie. Tylko za 750zl bez napędu. Jeśli ktoś myślał ze produkujemy części za 50zl a potem składamy Stonke za te 1500zl to sie mylił.
Obawiam sie tylko ze jak większość zobaczy z czym trzeba sie zmierzyć to zestawy podobnie jak blaszki trafia do szuflady.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: jawa »

Panie/Panowie, na stronie: forum.modelarstwo.info można w różnych wątkach poczytać o polityce sondażu rynku przez PIKO. W skrócie: przedstawiciel PIKO rozmawia ze sprzedawcami z różnych sklepów modelarskich o tym, czego oczekują i o co pytają klienci. Wniosek: zasypujcie sklepy pytaniami o polski tabor w tt. Modeli w H0 jest jeszcze dużo do wydania (te kilka najważniejszych lokomotyw to nie wszystko, a jest jeszcze multum wagonów do wyboru) ale może uzyskamy zainteresowanie producenta naszą skalą. "Stonek" w H0 wyszło o ile pamiętam 20 (?) różnych malowań po 500 szt - macie więc obraz ile trzeba naprodukować aby się opłacało.

P.S. Żeby w "tetetce" były chociaż zestawy z żywicy do złożenia polskiego taboru to by było super...
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Marek TT »

wlodar pisze:Ja akurat średnio się jaram Stonką, bo już ją mam od Rangera i nie bardzo potrzebuję drugą, ale EU07, ET22, czy SP45 to byłoby coś (i tak jak przewiduje Tadeusz, Fiata mogliby kupić Niemcy. Ja dodam, że Byka np. Czesi). Niech zrobią choćby na poziomie wykonania Taurusa. Niby żadna rewelacja, gorszy od tiligowego, ale po wymianie pantografów na makietę spokojnie wystarczy, jeśli cena będzie przystępna.
- popieram :mrgreen:
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: wlodar »

Nie wiem o co wam chodzi z tą niby fatalną Stonką Piko. Mieliśmy kilka w Klubie (H0), mieliśmy też Efc-Loko (Andrzej Cieślicki to członek ŁKMK) można było obie porównać i naprawdę pikowska jest conajmniej przyzwoita, a kosztuje ze 3 razy mniej niż andrzejowa. Owszem, można parę rzeczy poprawić, parę detali wymienić na trawionki, ale to naprawdę zupełnie przyzwoity model z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Po odpowiedniej patynie na torach prezentuje się znakomicie, zwłaszcza z wagonami.
Ja akurat średnio się jaram Stonką, bo już ją mam od Rangera i nie bardzo potrzebuję drugą, ale EU07, ET22, czy SP45 to byłoby coś (i tak jak przewiduje Tadeusz, Fiata mogliby kupić Niemcy. Ja dodam, że Byka np. Czesi). Niech zrobią choćby na poziomie wykonania Taurusa. Niby żadna rewelacja, gorszy od tiligowego, ale po wymianie pantografów na makietę spokojnie wystarczy, jeśli cena będzie przystępna.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: JarUs »

Tylko, że
oggr pisze:Na grupie FB jest kilka opcji do wyboru. EU07 SU45 ET22 itp.
... a u nas nie .....
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Niejeden+ »

golab pisze:Dacia to dla mnie szczyt obciachu i dziadostwa, ale to moja subiektywna opinia
i tutaj jesteśmy zgodni
SM42 to dla mnie szczyt obciachu i dziadostwa, ale to moja subiektywna opinia, i nie kupię jej ani od Piko ani od innej firmy.
oggr pisze:Na grupie FB jest kilka opcji do wyboru. EU07 SU45 ET22 itp. SM42 podejdzie największej ilości ludzi dlatego tutaj tylko o tej jest dyskusja.
Na FB kilka opcji a tu jedyna słuszna?
Kto czeka na EU07 SU45 ET22, d...w troki i głosować na NIE
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: golab »

Typowe dla nas. Zapytać "czerwone czy zielone" to połowa odpowie "Nieeee... czemu nie niebieskie ... ?"

Spalcie mnie na stosie, ale mnie wystarczy stonka niekoniecznie idealna (wg większości "babol"), niech ją PIKO nazwie Hobby, Start, albo jak chce, byle cena będzie przyzwoita. Nie spodoba mi się malowanie - nie kupię i tyle. Ale może komuś się spodoba ? Nie mam prawa decydować co się komu ma podobać a co nie.

Jak chcemy aby skala była popularna, niestety trzeba zainteresować gawiedź, ściągać nowych fanatyków. A oni na wejściu nie kupią modelu od Konrada. Oni kupią coś za 500 zł i jak im się spodoba to się wciągną, i kupią następne modele, może z czasem lepsze jakościowo.

Nie lubię podejścia "ja chcę Opla, to Ty Tadziu też chciej Opla". Dacia to dla mnie szczyt obciachu i dziadostwa, ale to moja subiektywna opinia i nie mam zamiaru z tego powodu pikietować pod salonami ani pisać petycji żeby zaprzestali produkcji ...

Rumun jest jaki jest, wielu go obsmarowało a i tak to co było zeszło na pniu. I nie dlatego że innego nie ma - kupili go Ci co chcieli takiego jakim jest. No chyba, że kupili aby wieszać na nim psy, choć widzieli jak jest wykonany - ale to już kwalifikuje się pod leczenie ...

Jeśli komuś Rumun nie leży i jest aż tak zły to chętnie pomogę mu zminimalizować straty - oferty na PW

Także Panowie, d...w troki i głosować na TAK, każda inna opinia to dla mnie zaprzeczenie propagowania skali. Purystom stonke zrobi Konrad, ankieta dot. SM42 i każdy inny wpis to OT.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: T_Domagalski »

Ja też pejsbuka nie mam (więc nie żyję ;) ), ale SU45/46 chętnie bym przygarnął. Stonkę już (prawie) mam.
jak już pisałem wcześniej - dużą lokomotywę o prostych i nieskomplikowanych kształtach nadwozia byłoby prościej zrobić PIKO, niż ładować się w "stonkę". No i w przeciwieństwie do "stonki" można sprzedać SU45/46 także Niemcom jako ciągnik składów do Drezna... ;)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

Również popieram:)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: JarUs »

Popieram
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: wlodar »

To może można by pozostałe opcje tutaj wrzucić, bo ja na przykład fejsa nie mam (więc nie żyję) i mieć nie chcę (nie, bo nie)?.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Na grupie FB jest kilka opcji do wyboru. EU07 SU45 ET22 itp. SM42 podejdzie największej ilości ludzi dlatego tutaj tylko o tej jest dyskusja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości