Ankieta dot. SM42 PIKO

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ

Czy gdyby piko wypusciło SM42 w cenie 500pln byś ją kupił?

Czas głosowania minął 13 gru 2017, 20:43

Tak
116
92%
Nie
10
8%
 
Liczba głosów: 126

Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

piotrek092 pisze:Panowie sobota - andrzejki idzcie chlapnąć browara lub coś na odluzowanie :roll: -TO TYLKO ANKIETA .
Inni leją wosk a my wodę ;)

Zdrówko Piotrze;) Zdrówka Ranger;)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: piotrek092 »

Panowie sobota - andrzejki idzcie chlapnąć browara lub coś na odluzowanie :roll: -TO TYLKO ANKIETA .
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ranger »

Rozumiem, tanie nie sa. Bez wielkoseryjnych technologii nic sie nie da zrobic. Nawet jeśli byśmy bardzo chcieli.

Masówka wcale nie musi byc z babolami. Wystarczy tylko wiedza o modelu i ograniczeniu technologii. Jak dla mnie w przypadku SM42 nie ma problemów. Jeśli tylko PIKO będzie chciało pomogę im zrobic ten model.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ja nie krytykuje Twojego modelu za wygląd.
Nie kupuje z prostej przyczyny, której być może Ty nie rozumiesz.
Masówka zawsze będzie mieć uproszczenia i błędy ale będzie miała cenę przystępną dla innych.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: JarUs »

Ranger pisze:Jeśli to będzie taki strucel ....
..... i stosunkowo tani, to jak najbardziej nadaje się na tabor kolei stołowo-dywanowej. Ważne, żeby to było PKP.
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: bankier »

Całe zamieszanie jest zasłoną dymną z której... wyjedzie "byczek" :mrgreen:

ps. a tak całkiem serio - najlepszą opcją będzie loka rozpoznawalna po obu stronach Odry.
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: marcin r »

Panowie po co te nerwy? Jak ktoś chce to bierze udział w ankiecie a jak nie chce to nie. I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ranger »

To poczytaj lepiej. Uważam ze fajne modele robi Fred, Piotrek, ModArt, Roco, Arnold. Reszta to niestety masówka.
Mi tez sie zdarzały strucle. Kto nic nie robi sie nie myli. Jak Ci nie pasuje kupować nie musisz.

A zrobienie modelu dobrego nie jest sztuka tylko kwestia wiedzy, dostępu do technologii i kasy na start. Pożycz mi 150000zl to zrobię stonkę z wtrysku.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, 17:33 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ranger pisze:Jeśli to będzie taki strucel jak w skali PIKO to bym nie kupił. Przerabiałem jedna na wersje "prawdziwą PKP i poszło w to 1000zl. Także jeśli proporcjonalnie w TT pójdzie z 800zl to niech sobie robią to swoje g. Ani EP05 ani ST43 również nie mam i mieć nie bede. Wole nie mieć niż mieć badziew.
Szczerze to wszystkie inne modele oprócz Twoich to strucle. Chyba jeszcze nie widziałem żadnej pozytywnej opinii od Ciebie.
Sztuką jest zrobić dobry model ale jeszcze większą jest zrobić go dostępnego dla większej ilości a nie tylko dla zamożnych.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ranger »

Jeśli to będzie taki strucel jak w skali PIKO to bym nie kupił. Przerabiałem jedna na wersje "prawdziwą PKP i poszło w to 1000zl. Także jeśli proporcjonalnie w TT pójdzie z 800zl to niech sobie robią to swoje g. Ani EP05 ani ST43 również nie mam i mieć nie bede. Wole nie mieć niż mieć badziew.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: piotrek092 »

Przede wszystkim ma to być lokomotywa popularna taka która jezdziła 40 lat temu i teraz i jest kojarzona przez każdego kolejkowicza- a stonka jest , mnogość malowań plus opcja SP42 NIE WIDZĘ NIC LEPSZEGO NA POCZĄTEK.FIAT no to już byłby kosmos ,a te 4 procent darujmy sobie :lol: A podejrzewam że i tak g,, z tego na razie wyjdzie ,może za parę lat,ale bądzmy opytmistami czego sobie i wam życzę.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: T_Domagalski »

PiotrZ pisze:Według przedstawiciela PIKO, Polacy nie kupują Vectrona, bo przecież gdyby kupowali, to one by schodziły w polskich sklepach !!
To ja mam propozycję, żeby PIKO wypuściło wzorem "Vectrona" którąś z naszych SU45/46, obsługujących ruch transgraniczny do/z Goerlitz. I niech PIKO wypuści te loki wyłącznie na rynek niemiecki. Przynajmniej modele będą tańsze o różnicę w VAT (19% zamiast 23%)...
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: PiotrZ »

To ja jeszcze uzupełnię (uściślę) swoją wcześniejszą wypowiedź. Według przedstawiciela PIKO, Polacy nie kupują Vectrona, bo przecież gdyby kupowali, to one by schodziły w polskich sklepach !! , a nie w niemieckich czy czeskich. I dodał, że jeśli chcemy mieć polskie modele, to powinniśmy kupować w polskich sklepach, bo tylko wtedy zarząd firmy będzie wiedzieć, gdzie jest zapotrzebowanie :cry: .

A Tadeusz oczywiście też ma rację :P
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: T_Domagalski »

PiotrZ pisze:...wg statystyk PIKO, Vectron PKP dobrze się sprzedawał tylko w Niemczech i Czechach, a nie w Polsce!
Niestety, ale dokładnie to przewidywałem w wątku dot. Vectrona ( viewtopic.php?f=66&t=13236&p=150692#p150692 ). Pozwólcie, że zacytuję samego siebie:
"Zacznijmy od faktu, że PKP Cargo zamówiło 15 sztuk tej lokomotywy w wersji multi-system, z przeznaczeniem ich do ruchu transgranicznego między Niemcami, Austrią, Czechami i Słowacją.
W ruchu na terenie PL ostała się chyba tylko EU46-510, natomiast model PIKO ma numer 503. Tak więc nie łudźmy się, że to jest jakaś sonda polskiego rynku. To produkt przeznaczony głównie dla klientów z Niemiec, Austrii i Czech, po których to krajach kursują te lokomotywy...
".

MTB, pomijając jakość wykonania, trafiło zdecydowanie celniej w zapotrzebowanie polskich miłośników TT. I niepotrzebne są tu jakieś ankiety, bo one zawsze będą fałszywe, ze względu na ich deklaratywny charakter ("kupię po 5szt. w każdym malowaniu!"). Najlepszym testerem jest wyjście na polskie tory i zobaczenie, co tam jeździ. To samo widzą potencjalni klienci, więc potencjalnie to samo chcieliby mieć w swoich kolekcjach.
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: PiotrZ »

oggr pisze:Piko interesue ilość ludzi zainteresowanych a ilość jest mniej brana pod uwagę.
Podczas ostatnich Targów HOBBY w Poznaniu długo rozmawialiśmy z przedstawicielem PIKO na ich stoisku. Przekonywaliśmy do wejścia w produkcję polskich lokomotyw w TT. Wskazywaliśmy, że model "testowy" czyli Vectron zakupiło wiele osób. Pana to jednak nie przekonywało, ponieważ wg statystyk PIKO, Vectron PKP dobrze się sprzedawał tylko w Niemczech i Czechach, a nie w Polsce! A to wedug niego oznacza, że w Polsce nie ma zainteresowania polskim taborem - kupują tylko kolekcjonerzy z Niemiec i Czech (bo oni kupują wszystko). Próbowaliśmy przedstawicielowi wytłumaczyć, że wynika to tylko z cen sklepowych, a nie z zainteresowania modelem. Trudno powiedzieć na ile się z nami zgodził, ale poprosiliśmy go, aby zdał relację z naszej dyskusji Ważnemu Niemieckiemu Dyrektorowi ds. Sprzedaży na Europę, który cały czas stał z boku i uważnie się nam przyglądał.
Możliwe, że w końcu Niemcy poszli po rozum do głowy i w konsekwencji zaczęli sondować polski rynek inną metodą niż wielkość sprzedaży wg krajów.

Pozostaję umiarkowanym optymistą i w ankiecie oczywiście kliknąłem TAK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości