Ankieta dot. SM42 PIKO

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ

Czy gdyby piko wypusciło SM42 w cenie 500pln byś ją kupił?

Czas głosowania minął 13 gru 2017, 20:43

Tak
116
92%
Nie
10
8%
 
Liczba głosów: 126

Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Ilość TTkowiczów w PL szacuję na około 1500-2000 ludzi w całym kraju z czego 70% nie ma na żadnych grupach czy forach. gros większości to fani bttb. Prawda taka jest że ludzi nie ma bo nie ma oferty dla nowych i młodych. No bo nie ma. Wiem bo proponuję TT kazdemu kto pyta jaką skalę wybrać. I co? I na hasło w TT nie ma PKP ludzie wybierają H0. Realia, życie. W czechach TTkowców jest pełno, ba nawet tych od BTTB pełno ale mają wszystko do koloru do wyboru. Chcesz jakąkolwiek lokę to masz kompletne zestawy do złożenia sobie ulepa z żywicy. Mam Czmiela z żywicy i patrząc ja jakość tego co u nas a tam to niebo a ziemia. Dlatego póki co porzuciłem myśli o PKP i wybrałem CD i DB. Polacy nie mają nic. Nawet kalki mamy gówniane. Czy pójdzie 150 stonek? myślę że realna liczba w ciągu mcy to 500szt. Ja osobiście myślę że wziąłbym z 4. Sporą ilość wzieliby ludzie z DE głównie polacy tam mieszkający i nie jeden czech. Tyle że u nas się tylko gada i mało robi.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ołgierd »

Taa, "jeden pierdoła marudzi", "jeden ma zapał" i dziesięciu kibicuje. No to zebrał się cały potencjał "polskiej TT". Wątek aż kipi od dyskusji tysiąca nieaktywnych od dawna (lub nigdy) forumowiczów.

Zejdzie 1500 sztuk? 1000? A ja obstawiam, że zepchnięcie 150 będzie szalonym sukcesem.

Że się nie znam? A entuzjaści na czym swoje szacunki opierają? Bo "są przekonani"? Czy na baśniach o 1200 forumowiczach TT, co to zapewne tylko ze skromności, w tak elektryzującej co roku ankiecie, ledwo ze sto głosów potrafią uciułać :P
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: piotrek092 »

Ech takie czasy, facet MA ZAPAŁ coś robi w pewnym kierunku ,a tu jeden piern,,,o sektach ,snuje wywody o kant d potłuc :shock: inny ,,ziew,, tamten dziękuje co jest bohaterzy od pyskówek jaja wam odpadły :mrgreen:
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Nie piko mnie nie nawidzi bo wytknęliśmy im błędy w produkcji dosyć poważne. Takich byków w H0 wypuścili 2000. Czy tysiąc chętnych na zakup SM42 w TT ma sens? Tak bo kupią z 1000-1500 sztuk jeśli wyjdą. Ja osobiście wezmę każde malowanie i pewnie nawet więcej bo sam maluję itp. Nie mniej właśnie przez malkontentów nic przez lata na PL rynku się nie działo. Ta zamknięta grupa na FB ma obecnie największą w PL społeczność prawie 2800 ludzi. Więcej niż jakiekolwiek forum itp. Ciekaw jestem czemu się wszyscy czepiają o to zamkniecie? By mieć kontrolę nad spamem, botami i "no name" kontami. Swoją drogą to forum też jest zamknięte. Trzeba się zarejestrować przejść weryfikację adminów itp. Jakoś nikt nie robi z tego powodu problemów. Tak samo z tego powodu na grupie giełdy robimy weryfikację odwalając dżunie które klikają jak popadnie widząc słowo giełda w nazwie.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: JarUs »

Ołgierd pisze: ...
Po mimo tej katastroficznej wizji przyszłości, moje marzenie z 2014 roku spełniło się i mam SM42. Co prawda nie Piko, ale jak wyprodukują, to też kupię.
Warto marzyć, marzenia się spełniają :D
ps. ... to dobra wiadomość, że nie pracujesz w Piko :P
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Ołgierd »

Added in 2 minutes 28 seconds:
Ołgierd pisze:A jak tutaj ma być zebranych 500 głosów, jak tu nawet nie ma połowy tej liczby czynnych użytkowników?

Roco ma TT PKP w trąbce? Tillig też?

Osobiście nie zainwestowałbym w to złamanego eurocenta także na miejscu Piko. Oni prowadzą biznes, a wielkoseryjna produkcja, zamykająca się w sprzedaży kilkuset egzemplarzy (i to o ile będą pewnie w stu wariantach malowań i wersji) to nawet nie jest działalność charytatywna, a jedynie głupota. A taki jest właśnie potencjał polskiego rynku TT. I nie zmieni tego nawet kilkanaście postów na tym „największym forum TT”.

Od lat większość nowych malowań Tilliga powstaje na zamówienie i zapewne ryzyko finansowe AMC. Gdyby był potencjał, to AMC wyłożyłoby kasę na coś typowo polskiego. Ale najlepiej wie ile schodzi i nie zmierza wywalać kasy do śmietnika.

Jeszcze inną kwestią jest magiczna wiara, że decyzje biznesowe zapadają na podstawie anonimowych ankiet w zamkniętej grupie na fejsie albo niszowym forum, zrzeszającym w porywach do kiludziesięciu osób :) Ale baśniopisarstwo, to oczywiście całkiem legalne hobby...
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

To coś dziwna polityka.
Mnie by bardziej interesowało ile zejdzie mi towaru a nie ile osób to kupi :)
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Piko interesue ilość ludzi zainteresowanych a ilość jest mniej brana pod uwagę.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

Tak jak jeden z kolegów zauważył ankieta powinna mieć opcję wyboru ilości loków które dany użytkownik planowałby kupić.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: wojtek_ »

...ziew...
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: oggr »

Dla malkontentów. Grupa broni się przed spamem. Tak jak większość grup na FB. Nie chce ktoś głosować tam proszę więc to robić tutaj. Po to prosiłem o założenie ankiety. Kwestia wygląda nastepująco. Roco jest zniesmaczone polskim rynkiem i zapowiedziało mi że żadnych loków na PL rynek nie wypuści. Mają was głęboko. Tillig też nie wypuści typowo polskiej loki. Jedyna opcja to Piko. Tu warunki postawili jasne. 1000 ludzi musi powiedzieć że chce polskie loki w TT (tak samo jeśli chodzi o H0 - tam walczymy o kibla SU46 i ET21) w grudniu w połowie miesiąca jest spotkanie wszystkich dyrektorów piko i podejmują decyzje w sprawie tego co na 2019 wypuszczą. Dlatego zorganizowałem całą akcję by zjednoczyć całe polskie cholernie podzielone środowisko H0 i TT byśmy przestali być klientami 2 i 3 kategorii. Trzeba się zebrać i zrobić wystarczający nacisk na to by kwestia PL taboru była brana na poważnie. Nie jak w przypadku Roco. Piko ma wszystkie argumenty na korzyść zrobienia SM42. Ma projekt Stonki w H0, wystarczy go przeskalować. Ma dobre napędy i całą resztę od 290. Kwestia tylko zrobienia budy wózków i ramy. Żeby nie było nikt mi za to nic nie daje i nic z tego nie mam. TT w PL jest bardzo w odwrocie. Nowi nie przyjdą bo nie ma nic praktycznie z PKP. Liczę tutaj chociaż na 500 głosów które będę mógł przedstawić wraz z głosami które będą na naszej grupie na FB. Jesli ktoś uważa że nic z tego nie będzie to wyjaśnię jedno. Grupa na FB wymogła na Piko zajęcie się problemami technicznymi w ET22 na tyle poważnie że nas zauwazyli i dali oficjalny komunikat i przeprosili. Dotychczas wsio zamiatali pod dywan wszystko. Trzeba ich cisnąć bo nikt inny nic nie zrobi dla TT. Wszyscy wolą Niemcy i Czechy. Czas więc na nas.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: aviaTTor »

Część z nas na pewno kupi kilka wersji malowania,także ankieta do końca nie jest miarodajna;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: womo »

Ostatnio głosowało 84 osoby i wyszło 191 Stonek.
Ciekawe przybyło nas czy ubyło przez ten czas ??
viewtopic.php?f=11&t=9491&p=115277&hili ... ta#p115277
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: bankier »

Za pińćset to będzie zestaw do samodzielnego montażu :mrgreen:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ankieta dot. SM42 PIKO

Post autor: Wojtek_Kraków »

slawek pisze:pewnie jak by PIKO wypuściło SM42 w cenie 700 zł , może nawet i 800 to tez bym kupił
Ale niech wypuszczą po pińcet to wtedy wezmę dwie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości