Polska lokomotywa TT

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: Maciej »

Przypomnijmy sobie jeden fakt - ten wątek dotyczy epoki III - IV 8) UMF już się po cichu wycofał pisząc o wagonie z cyklu widmo. Jednak z ponizszych postów wynika że zainteresowanie jest spore i temat mimo wałkowania wraca. Mamy dużo wagonów PKP z epok III-IV i każdy czeka na lokomotywę spalinową z tej epoki. Ma być zielona, ma mieć "wiadra" i ma być (jak kolwiek to nie zabrzmi) polska (czytaj polskiej produkcji) :) 500 sztuk to plan raczej na 3 lata. To nie może być warunkiem produkcji "od razu na zamówienie", bo to mało realne 8) Przerabialismy te pseudo warunki i nic z tego nie wyszło. Po za tym cena UMF 500 zł to max. Tym bardziej w przypadku manufaktury domowej roboty. 500 X 500 pln :-) za hybrydę (dawca i pudło)
Atmosferę naszych "koszmarów sennych" podniósł min. Tillig z bipą. Do zielonej ewentualnie Ok1, ale zółto niebieska z czym pojedzie ? Roco - cisza brak kontaktu, Tillig=AMC, zostało PIKO. Potrzebny kontakt, pismo i już. Jak nie, to mamy punkt zwrotny i temat zamykamy na kolejne 10 lat.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: jawa »

Producent zadeklarował, że chce wydać model polskiej lokomotywy która kosztowałaby 500 zł - cieszyłbym się z jakiejkolwiek lokomotywy polskiej konstrukcji za tą cenę, którą można spotkać na szlaku ;) Każdy chce co innego ale nie dajmy się zwariować, przy permanentnym braku typowo polskiego taboru każdy wybór będzie trafiony ;)

Odnośnie ET41: część zamówień trafiła do Polski, w Niemczech również mieszkają Polacy zbierający modele naszego taboru a i niektórzy Niemcy nie pogardzą aby go kupić ;)
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: jafrap »

PiasTT pisze:Ktoś już gdzieś pisał, że ET41 w Niemczech to kupowali głównie Polacy (bo taniej) :mrgreen:
To, że ktoś tak napisał, nie znaczy, że tak jest w 100%. Ja tam jestem w stanie uwierzyć, że są tacy modelarze obcokrajowcy, którzy również zbierają "ciekawostki" takie jak tabor PKP. Znam kilku kolegów z PL którzy mają całą półkę z kolejami DR z III i IV epoki. Zresztą na forum TT takich też nie brakuje :)
PiasTT
Posty: 392
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: PiasTT »

Misiek pisze:... Piko wyciągnie (wyciągnęło?) wniosek z popytu w Niemczech na ET41
Ktoś już gdzieś pisał, że ET41 w Niemczech to kupowali głównie Polacy (bo taniej) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: Misiek »

Witek M. pisze:To sobie mocno zawęzi "target", a potem będzie, że z TT nic nie można w PL sprzedać...
Sporej grupy VI epoka nie rusza.
Nie tylko Polacy kupują polskie lokomotywy. Jak nie w PL to w Niemczech, Vectron się sprzeda.
Piko wyciągnie (wyciągnęło?) wniosek z popytu w Niemczech na ET41 (coś w tym temacie było na forum H0)
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: Witek M. »

wojtek_ pisze:PIKO to napewno zrobi cargowskiego Vectrona,[...]
To sobie mocno zawęzi "target", a potem będzie, że z TT nic nie można w PL sprzedać...
Sporej grupy VI epoka nie rusza.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: wojtek_ »

PIKO to napewno zrobi cargowskiego Vectrona,
Ale za rok lub dwa.
Teraz to ma samograj w H0.
Wj
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: slawek »

Tak jak w realu lokomotywa ciąga wagony, tak niestety my potrzebujemy lokomotywy, która by te nasze wagony pociągnęła (chyba, że będzie to jakiś wagon motorowy). Wiadomo, że jak się kupi lokomotywę to będzie się do niej szukać wagonów, w drugą stronę działa to mniej. To chyba tyle w temacie
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: Maciej »

jafrap pisze:Uważam, że kolega Maciej niepotrzebnie założył ten wątek bo jak na razie wyszło zgodnie z przepowiednią kolegi
Wątek został założony tuż po deklaracji UMF na Facebook dotyczącej podjęcia się produkcji polskiej lokomotywy z założeniem min 500 sztuk. A zatem proszę mnie bezpośrednio z tym nie łączyć. 8)

Z tych wszystkich dyskusji wynika że zapotrzebowanie jakieś jest. 500 to plan sprzedaży raczej na 3 lata.
Teraz pojawiła się ze strony UMF oferta wagonu "widmo". A zatem koło się zamknęło po raz kolejny. Proponuje jednak "pukać" do PIKO i to ostro.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: jafrap »

ArturSchŁ pisze:Z tego co zrozumiałem to:
- nie 500 sztuk, ale 5 x 100,
- nie SU, ale SM (może),
- i nie lokomotywa, tylko wagon ...(na początek).
... rezerwuję sobie prawo do zakupu przynajmniej jednej sztuki,
tylko jeszcze nie wiem czy lokomotywy, wagonu czy roweru.
he, he.. Ja też nie bardzo czaję. Jaki jest sens zaklepywania SP/SU czy tam ST45 patrząc od początku tematu, skoro po jakimś czasie kolega Ranger pisze, że SP/SU45 to za duży projekt, jak już to SM42, a tak naprawdę jakiś wagon czteroosiowy. To w końcu skoro nie wiadomo co to będzie i kiedy to po co tu wogóle coś zaklepywać? Tym bardziej, że potem czytaliście iż ewentualne modele byłyby sprzedawane przez sklepy stacjonarne bo "u nas" będzie drożej...

Co się dziwić, że potem piszecie:
bartowe pisze:Nie wiem do końca na co się zapisuję - poproszę 2 x tylko żeby mocno nie bolało :))
Uważam, że kolega Maciej niepotrzebnie założył ten wątek bo jak na razie wyszło zgodnie z przepowiednią kolegi:
Witek M. pisze:Nihil novi sub sole: http://forumtt.pl/viewtopic.php?f=94&t= ... t=Tololoko
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: Witek M. »

Jerzyr pisze:[...] Typujmy tym razem jaki to wagon ma się ukazać. Proponuję aby przyszły producent ufundował nagrodę w postaci specjalnego rabatu dla osoby/ób, które trafnie podadzą rodzaj tajemniczego wagonu :mrgreen:
Ja typuję cysternę DEC
Stawiam na 401 Gags.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: wlodar »

Ja zawieszam mój zapis. Dotyczył SP45 w cenie ok. 500zł.

Jeśli chodzi o wagon, to oczywiście byłbym zainteresowany np. cysternami DEC (ok. 10-15 szt., z tym że miesięcznie jestem w stanie nabywać po jednej za ok. 150-180 zł, czyli potrzebowałbym roku na skompletowanie całego zadeklarowanego składu).

W każdym razie dopóki nie będzie wiadomo na co się zapisujemy, jak to wygląda i ile będzie będzie kosztowało, ja się wycofuję.
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: Jerzyr »

Przypomnę tylko, że w pierwszym wątku tego tematu jest mowa o lokomotywie SP/SU 45 za 500 zł. W sumie fajna zabawa w bezsensowne zapisy. Ponieważ się skończyła, bo już niewiadomo "na co" są te zapisy i "za ile", aby umilić te zimowe dni proponuję kolejny konkurs. Typujmy tym razem jaki to wagon ma się ukazać. Proponuję aby przyszły producent ufundował nagrodę w postaci specjalnego rabatu dla osoby/ób, które trafnie podadzą rodzaj tajemniczego wagonu :mrgreen:
Ja typuję cysternę DEC
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: oelka »

wojtek_ pisze:Acha jeszcze dziw, ze nikt z seryjnych producentów nie zrobił w naszej skali wagonu polskiej konstrukcji 75w, który jezydził i na CSD i na DR.
Nie ma w tym nic dziwnego. Można wskazać całkiem pokaźną grupę wagonów produkcji pruskiej lub niemieckiej, których jeszcze nie ma w TT, a były często spotykane na szlakach europejskich przez wiele lat.
bartowe
Posty: 241
Rejestracja: 07 lip 2007, 09:24
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Polska lokomotywa TT

Post autor: bartowe »

Nie wiem do końca na co się zapisuję - poproszę 2 x tylko żeby mocno nie bolało :))

Proponowałbym zrobić kilka list kto co chce - będzie mi łatwiej podjąć decyzję

Na poważnie 2 szt loko jeśli to wypali numery boczne obojętne może być 666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości