Nowości / Zapowiedzi 2016

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: jafrap »

golab pisze:Poza PL to kupili Polacy w Elriwie albo u Petra bo taniej :D takaż to sprzedaż poza PL :D
Nie tylko Polacy kupują poza PL tabor PKP (patrz ET41-149 w H0). Było o tym na forum modelarstwo.info .
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: wojtek_ »

jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: jafrap »

Zdjęcie z fejsa w załączeniu. Obok SP45 w H0 widać Vectrona IV, BR247 od PIKO w TT, to chyba katalogowy 47395: http://www.piko-shop.de/index.php?vw_ty ... w_id=21421
Załączniki
piko_fb.jpg
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: golab »

jafrap pisze:... była sprzedawana nie tylko w PL ale i na zachodzie (...). Okazało się że schodzi.
Poza PL to kupili Polacy w Elriwie albo u Petra bo taniej :D takaż to sprzedaż poza PL :D
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: jafrap »

Misiek pisze:Tak więc lipą/Lippe jest to, że poza PL nie sprzedaje się tabor PKP?
Jeśli chodzi o mnie to wcale nie twierdzę, że źle się stało. W końcu to biznes PIKO, a jak to w biznesie liczy się zysk, a nie to, gdzie się sprzeda. Większy zysk, to i szansa na nowe udane projekty.
Z punktu widzenia klienta z PL zadowolę się tym, że w PL wogóle da się to kupić, że nie będzie problemu by to dostać w ulubionym sklepie modelarskim, gdzie ma się już rabat jako stały klient, bo jeśli nie - to wtedy dla mnie byłaby "Lippe". A jeśli się da, to olewam nawet nieco wyższe ceny, bo po prostu chcę model mieć. A wiem, że i tak cena jest atrakcyjna (porównując manufaktury.... patrz 120A od PIKO za około 190zł i 120A od TMF za coś 500zł na przykład)... Tak więc te 10% czy 15% drożej to i tak da się przeżyć.

Osobiście uważam dyskusję na forum modelarstwo.info za burzę w szklance wody, bo ja na ten przykład jako klient w PL na razie nie odczuwam jakiegoś strachu. W moim ulubionym sklepie modele, które mają ukazać się "po zmianach" są dostępne i można już zamawiać. Oczywiście zamówiłem z rabatem. Ale to, ile na sklep przyjdzie - i czy więcej czy mniej niż pod umową z "SK-MODEL", tego to już nie wiem.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Misiek »

Analogicznie do ET41

Długo oczekiwany wagon Heriis 112A, pojawił się w Lippe i zniknął/wykupiony w ciągu dnia, z tego do Polski pewnie kilka zestawów a reszta rozeszła w Niemczech?
Mimo, że wagon ma buble (o których pewnie jeszcze będzie mowa).
Tak więc lipą/Lippe jest to, że poza PL nie sprzedaje się tabor PKP?
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: jafrap »

Jerzyr pisze:A może Piko zauważyło, że polski rynek nie jest taki egzotyczny i można samemu nieźle zarobić?
Nie może, ale na pewno :)
Nie wiem czy było, ale na sąsiednim forum koledzy też wałkują już od jakiegoś czasu ten temat: http://forum.modelarstwo.info/threads/p ... kim.28999/

Added in 39 minutes 3 seconds:
Pod wspomnianym przeze mnie linkiem z sąsiedniego forum jeden z kolegów przedstawił ciekawą teorię (do której i ja się skłaniam), że wszystko się zaczęło od tego, jak PIKO "badawczo" wypuściło ET41-149 w H0, która była sprzedawana nie tylko w PL ale i na zachodzie (Wcześniej w tym samym malowaniu wypuścili ET41-152 na Polskę). Okazało się że schodzi. PIKO widocznie doszło do wniosku, że wycofuje się z umowy z SK-Model która ogranicza rynek tych modeli PKP (EU/EP07, SM/SP42, ET41 a teraz i SP/SU45) na PL, podczas gdy sami mogą je sprzedawać poza PL bo jak pokazało te ET41-149 - jest potencjał... Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze... Także te zmiany wywodzą się głównie ze sprawy projektów PKP w skali H0 i ich dystrybucji.
W każdym bądź razie koledzy - krajowi miłośnicy skali H0 - martwią się teraz tylko o jedno - wyższe ceny i dostępność modeli w PL. Pod umową z SK-Model był większy pewnik, teraz jest obawa czy się załapią, czy ilość modeli na PL będzie wystarczająca.... SK-Model sprawę tą niejako kontrolował, a teraz PIKO to nie wiadomo co zrobi, jak będzie wyglądała dystrybucja w PL, itd...

A TT od PIKO? Sądzę, że nic się nie zmieni w temacie.
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: miano »

Byle pantografów nie trzeba było dokupować ;)
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: aquirlan »

W temacie PIKO I nowości:

https://www.youtube.com/watch?v=bxqSUVvCaDQ

Może niedługo się pojawi?
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: oelka »

To dane z KRS zapewne z adresem pełnomocnika zajmującego się prawną stroną działania nowej firmy. Faktycznie spółka znajduje się w Gdyni.
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: sTTaszek »

ArturSchł pisze:... ale zniknął pośrednik ...
No nie tak do końca, bo w miejsce starego pojawił się nowy:
PIKO Polska sp. z o.o.
ul. Poziomkowa 19B2
PL- 81-589 Gdynia
Czy mieszkańcom Trójmiasta ten adres coś mówi ?

Staszek
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Jerzyr »

A może Piko zauważyło, że polski rynek nie jest taki egzotyczny i można samemu nieźle zarobić?
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: JarUs »

Ja mam wrażenie, że teraz zyski pośrednika powędrują do kieszeni Piko, a produkcja pozostanie bez zmian, czyli w dalszym ciągu nie będzie PKP w skali TT :/
Oby Twoja wizja się sprawdziła, a nie moja !!
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: ArturSchŁ »

JarUs pisze:taniej będzie?
Czy taniej, to nie wiem, ale zniknął pośrednik, z którym NIC nie udało się załatwić.
Teraz droga jest otwarta i na drugą część pytania, twierdząca odpowiedź, w kontekście TT, jest bardziej prawdopodobna.
Ale jak to będzie, to życie pokaże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości