Ankieta - węglarka WAP PKP

Moderator: mod-Tabor

Jestem zainteresowany nabyciem zestawu węglarki WAP PKP Cargo.

Czas głosowania minął 18 sty 2018, 16:53

TAK
41
72%
NIE
16
28%
 
Liczba głosów: 57

gonzoTTom
Posty: 308
Rejestracja: 06 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: Bergstadt Tarnowitz
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: gonzoTTom »

1. Dręczyło mnie skąd Petr wziął projekt oznaczeń tej węglarki. Na ostatniej giełdzie wyciągnąłem od niego, że autorem jest Grzegorz M., czyli nasz kolega gemol. Grzegorz to potwierdził.
2. Zbliża się koniec marca, kto chce nabyć zestaw za 55zł/szt., może za moim pośrednictwem zapłacić Petrowi.
3. Najtańsza wysyłka to Paczka+ : z odbiorem w punkcie (na poczcie) 8,50zł, na adres domowy 11zł.
Będzie możliwość odbioru na imprezie w Bielski-Białej ( jeżeli producent zdąży, czasu mam mnóstwo).
4. Dane mojego konta chętnym podam na PW.
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: przemcol »

Mam kilka uwiecznionych, mogę podesłać do p. Petra, oczywiście w większej rozdzielczości.
Załączniki
WAP
WAP
gonzoTTom
Posty: 308
Rejestracja: 06 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: Bergstadt Tarnowitz
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: gonzoTTom »

Dziękuję za czynny udział w ankiecie 57 członkom tego forum. To świadczy o naszym dużym potencjale.

Informacje od Petra z moim komentarzem.
1. To jest projekt Petra, nie ma nic wspólnego z moimi węglarkami WAP.
2. Bedou 2 numery, tak jak u 12070. Problem pewnie był nie w kalkomanii, a w braku drugiego numeru.
3. Zamluwnie do 30.3.2018 to cena 55 zl / stck., później cena 65 zl. Petr chciałby abym to ja zebrał zamówienia z ForumTT i przekazał mu wpłaty, a może kto inny chciałby się tego podjąć?
Ja mogę się jeszcze tego podjąć, ale nie biorę odpowiedzialności za ten projekt.
Możecie się również kontaktować bezpośrednio z Petrem, poprzez maila lub osobiście na giełdzie w Sosnowcu.
Ewentualne zamówienia rozpocznę przyjmować w marcu.
4. Model do skladania bede k odbiru na pocziontku Lipca 2018, B. Biala. Zestaw podobno jest już realizacji.
5. Każdy może zamówić sobie dowolny zestaw, ale minimalny nakład to 120szt.

Proszę pamiętać, że jest to model do posklejania, składania, malowania itd.
Awatar użytkownika
Leszek tt
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2007, 21:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: Leszek tt »

I to jest pozytywna informacja na dzisiaj
Pozdrawiam Leszel
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: fred3rg »

Ja chciałem tylko poinformować, że od jakiegoś czsu pracuję nad nowym nakładem kalkomanii, zarówno do moich modeli, jak i do spolszczania produktów innych firm. Kalki na WAPa PKP i kilku prywatnych przewoźników także będą drukowane.
Zapewniam, że numerów będzie dużo ;)
Dam info jak już kalki się zmaterializują.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: wojtek_ »

daraśekp pisze:
wojtek_ pisze:...na szare jak najbardziej...
Myślisz o takich ?
A co z kalkami na nie?
@daraśek: Tak, przy czym wagon ze zdjęcia jest wagonem prywatnym - oznaczenie [P]
@Tadeusz: No oczywista, że zwarty skład, np. z kamieniem wapiennym do cukrowni Werbkowice:
Obrazek
Zródło: http://zamojskie.lubelskakolej.net/index.htm
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: Borczy »

Ale to są wyjątkowe wyjątki - "białe kruki", "czarne owce", itp. zwierzęta magiczne... :D :/
Tadziu, masz białego kruka. Ostatnio złapałem w Halinowie :D
https://www.youtube.com/watch?v=YAspbm69wdw
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: drlukasz »

T_Domagalski pisze:Białe tonery do drukarek laserowych już istnieją - tyle, że do topowych modeli, no i ich ceny zaczynają się od ~1500PLN za cartridge. Ale jeśli kogoś stać, to czemu nie... ;)
Masz nieaktualne dane Tadziu ;)

Próbne kalki wydrukowane na stojącej po mojej prawicy laserówce...
1. Wysokość 1mm, szerokość 10,2mm
2. Wysokość 2,35mm, szerokość 4mm
3a. Wysokość 3mm, szerokość 15,3mm
3b. Wysokość 1mm, szerokość 9mm

Jeśli będzie potrzeba można się pokusić o kilkadziesiąt numerów do wyboru, bez jakiegokolwiek napinania się i nadmiernego kombinowania.

Sugeruję przeniesienie wywodów o kalkach do innego wątku.
Załączniki
kalka1.jpg
kalka2.jpg
kalka3.jpg
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: T_Domagalski »

Domiss pisze:...monochromatyczną się nie da (bo przecież ma tylko czarny toner), ale kolorową też nie...
Białe tonery do drukarek laserowych już istnieją - tyle, że do topowych modeli, no i ich ceny zaczynają się od ~1500PLN za cartridge. Ale jeśli kogoś stać, to czemu nie... ;)
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: Domiss »

Slawek77 pisze:Darek są czasy że kalki można samemu sobie zrobić jak ktos posiada drukarkę laserową, a to też nie problem bo wystarczy podejść do pierwszego punktu xero ;)
Niestety to tak nie działa. Spróbuj wydrukować biały napis na czarnej/niebieskiej/brązowej/szarej kartce lub na folii (np. takiej do rzutnika) odpowiedniej dla Twojej drukarki ;). Podpowiem, że monochromatyczną się nie da (bo przecież ma tylko czarny toner), ale kolorową też nie...
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: T_Domagalski »

piotrek092 pisze:...ale 1 szt może jechać na naprawę w składzie. Zdarza mi sie oglądać składy węglowe do EL KOZIENICE I kilka lat wstecz wobec braku węglarek w składzie wsadzili kilka WAP-ów...
Ale to są wyjątkowe wyjątki - "białe kruki", "czarne owce", itp. zwierzęta magiczne... :D Gdyż nawet do ZNTK odstawia się je większymi partiami, bp przesył 1szt. jest średnio opłacalny. ;)
Jako wahadło na zlottach WAP-y prezentowałyby się oczywiście doskonale, tyle że wracamy do punktu wyjścia - skład 20 wagonów o identycznym numerze wygląda... dziwnie. :/
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: Slawek77 »

daraśekp pisze:A co z kalkami na nie?
Darek są czasy że kalki można samemu sobie zrobić jak ktoś posiada drukarkę laserową, a to też nie problem bo wystarczy podejść do pierwszego punktu xero ;)

Wagony na zamówienie i tak będzie trzeba malować ;) więc nie ma znaczenia jaki kolor się kupi :mrgreen:
Do tego nie wspomnę o rabaciku u Petra więc wyjdzie taniej kupić szary prawda ?

Kalka ;)
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=85696
Za 6 zł sobie zrobić na 30 wagonów ;)
groszek
Posty: 110
Rejestracja: 16 sie 2011, 19:48
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: groszek »

Ja też piszę się na kilka sztuk, ilość zależna od dostępnych numerów
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: daraśekp »

wojtek_ pisze:...na szare jak najbardziej...
Myślisz o takich ?
A co z kalkami na nie?
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Ankieta - węglarka WAP PKP

Post autor: piotrek092 »

Tadziu zgadzam się z Twoją teorią ,ale 1 szt może jechać na naprawę w składzie .Zdarza mi sie oglądać składy węglowe do E L KOZIENICE I kilka lat wstecz wobec braku węglarek w składzie wsadzili kilka WAP - ów ,a nawet kilka węglarek 2 osiowych ,rozmawiałem z kolegami z nawęglania ,ale dali radę to rozładować ,nasze wywrotnice są przystosowane do 4 osiowych węglarek.Szkoda że nie miałem ani tel ani aparatu przy sobie, ot taka ciekawostka.A na zlotach można złożyć cały skład z wagonów kilku ich właścicieli i zestawić takowe wahadło - będzie git ;)
pozdro P W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Towarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość