2-os wagon chłodnia Ibbhqss Deutsche Reichsbahn

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

2-os wagon chłodnia Ibbhqss Deutsche Reichsbahn

Post autor: Marcin »

Wagon chłodnia dwuosiowa Ibbhqss DR „Interfrigo“

:arrow: Dokładna nazwa modelu
Kühlwagen Ibbhqss (Ibs) zweiachsig,
Wagon chłodnia dwuosiowa typu Ibs,

:arrow: Liczba osi
2

:arrow: Dokładna nazwa producenta modelu
Tillig Modellbahnen Gmbh & Co; Sebnitz – Niemcy,

:arrow: Forma
Model gotowy

:arrow: Technologia/Materiał
Odlew ciśnieniowy/Tworzywo sztuczne

:arrow: Charakter produkcji
Model wielkoseryjny

:arrow: Numer katalogowy modelu
14690

:arrow: Zarząd kolejowy
DR Deutsche Reichsbahn,

:arrow: Epoka
IV

:arrow: Oznaczenie modelu
INTERFRIGO
50 DR
836 2051-6
Ibbhqss

:arrow: Stacjonowanie/data
Waggonbau Dessau tylko rewizja 20.3.87

:arrow: Elementy specyficzne
brak

:arrow: Pozostałe wersje modelu:
14691 – IBBHS Deutsche Bundesbahn. Ep IV.
14692 – IBBEHS CFR ep IV.
14693 – IBBHS CD ep VI.
14694 – IBBEHS logo INTERFRIGO DR ep IV.
14695 – IBBHQS ĆSD ep IV.

:arrow: Sprzęg
Model posiada kinematykę sprzęgu oraz gniazdo NEM. Regulacja wysokości gniazda jak w PEHO.

:arrow: Uwagi:
Model ogólnie ładny, jeśli postawimy go na torach i nie zaczniemy wnikać. Dobry dla sklepów, gdy stoi w gablocie jako wabik na klienta, bo wtedy nie widać co sobą reprezentuje. Ja się właśnie dałem nieco nabrać.

Zacznijmy od nadwozia:

- ściany boczne, pomalowane akceptowalnie, pod lupą widać mikrowłoski w farbie!!! czyżby Chińczyk miał kota na kolanach jak lakierował budy ????
Napisy czarnym tuszem – OK., ale napisy czerwone na czołach wagonu – nieczytelne.

Podmalowane ręcznie !!! stopnie wejsciowe do komory chłodniczej .....

Od nadwozia odpadają notorycznie skośne stopnie wejściowe na pomosty, po kilku próbach klejenia, różnymi klejami sekundowymi – poddałem się, nie trzymają – więc w kosz. Dwa różne tworzywa.


Podwozie:

- nowy pomysł na skomplikowanie życia modelarzowi – pojedyncze wózki na zestaw kołowy. Wg mnie mają zbyt duży luz w gniazdach i gdy wagon stoi czasem ustawią się krzywo, co psuje wygląd modelu.
- podwozie zalane farbą, a nie pomalowane, znów powtórka widoczne włoski w farbie !!!!
- kinematyka wybitnie nie Tilligowska, patent jest podobny do pomysłu z wagonów Haedla lub Herrisa,,, ciekawe kto z kim w kooperacji ??? albo się mylę…..
- sprzęgi typowe, ale widać znacznie gorsze wykonanie metalowego haczyka, u mnie w obu klinowały się, więc wymieniałem na stare zapasy sprzęgów i jest ok. sprzęgi wymagają korekty pionowego mocowania gniazda, gdyż cały sprzęg „patrzy” w dół…..
- zestawy kołowe – gratis dają te gorsze chińskie, więc wymiana wskazana bez wahania….

:arrow: Foto:

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek


:arrow: Podsumowanie:

SZANOWNI KSIĘGOWI Z TILLIG JOINT VENTURE CO KG UND MODERNGALA SP ZOO….

ZA CO JA ZAPŁACIŁEM 140 ZETA ? (TUDZIEŻ 33 EURO) … PRZECIEZ TO JAKAŚ KOMEDIA ZACZYNA SIĘ ROBIĆ….
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2015, 13:57 przez Marcin, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Towarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości